OZ Človek v ohrození odovzdalo žiakom v Keni uniformy a hygienické balíčky vďaka e-shopu ČloveČiny

BRATISLAVA, 5. apríla 2012 (tlacovasprava.sk) – Slováci prostredníctvom ČloveČín podporujú na Veľkú noc vzdelávanie detí v Keni. Občianske združenie Človek v ohrození odovzdal žiačkam a žiakom  v krajine uniformy a hygienické balíčky, ktoré im Slováci nakúpili v  e – shope.

Hoci je školstvo v Keni bezplatné, prístup k vzdelaniu je obmedzený a práve jeho hodnota je u Keňanov vysoko cenená. Základnú školu môžu navštevovať len tí, ktorí vlastnia uniformu a majú školské pomôcky. Slováci prostredníctvom charitatívneho e-shopu ČloveČiny darovali deťom v Keni 15 uniforiem a 15 hygienických balíčkov pre žiačky.

Mnohé dievčatá pravidelne vynechávajú školu, pretože si rodičia nemôžu dovoliť kúpiť im hygienické vložky. Vymeškanie školy ma negatívny dopad na vyučovanie. A preto sme veľmi vďační za pomoc týmto dievčatám,”  hovorí Maia, riaditeľka základnej školy Kapsorok v Molo v Keni.

V nepriaznivých klimatických podmienkach sa snažia prežiť chudobné domácnosti rodín, vdov, vdovcov alebo rodiny utečencov. “Počas môjho pôsobenia v Keni som osobne spoznala mnohé veľmi chudobné rodiny, ktoré majú talentované a veľmi inteligentné deti. Je pre nich finančne nemožné, aby im kúpili, čo i len jednu uniformu,” vysvetľuje Edita Bednárová, terénna pracovníčka Človeka v ohrození.

Človek v ohrození verí, že aj na Veľkú noc Slováci budú viac myslieť na druhých. Veľká noc môže povzbudiť aj slovenské firmy na darovanie vodnej nádrže. Pre Slovákov je voda aj na tento sviatok samozrejmosťou, no mnohé školy v Keni nemajú prístup k vode počas období sucha, keď vysychajú rieky a studne. Práve 10 000 – litrová nádrž, ktorá zachytáva dažďovú vodu, zabezpečí pitný režim pre deti.

Neodmysliteľnými symbolmi jari sú aj malé kuriatka, zajačiky, či krotké ovečky. Predajom vajíčok, mladých zajacov, mlieka, či vlny  zvýšia chudobné rodiny nielen svoj príjem, ale zabezpečia si aj hodnotnejšiu stravu. ČloveČinami už od 10 Eur Slováci pomáhajú chudobným Keňanom postaviť sa na vlastné nohy. Pri kúpe akejkoľvek ČloveČiny získajú zaujímavý veľkonočný pozdrav vo forme personalizovaného certifikátu.

Ako nakupovať na charitatívnom e – shope ČloveČiny sa dozviete na http://www.cloveciny.sk

O organizácii Človek v ohrození:
Občianske združenie Človek v ohrození je nezisková, mimovládna organizácia, založená na Slovensku v roku 1999, kedy prvýkrát zasahovala vo vtedajšom, vojnou zmietanom Kosove.  Spontánna humanitárna reakcia vyústila do potreby založiť organizáciu, ktorá by adresne reagovala na vzniknuté krízové situácie vo svete. Odvtedy sa jej aktivity rozrástli z humanitárnej pomoci aj na dlhodobé projekty rozvojovej spolupráce, podpory ľudských práv a globálneho vzdelávania.

Účinne pomáha ľuďom, ktorí trpia dôsledkami vojnových konfliktov, prírodných katastrof a autoritárskych režimov. Vzdelávacími a osvetovými aktivitami na Slovensku prispieva k budovaniu otvorenej, tolerantnej a solidárnej spoločnosti.

Kladie dôraz na adresnú pomoc, spoluprácu s miestnymi partnermi a efektívne využívanie finančných zdrojov. Na Slovensku informuje o globálnych problémoch a javoch, ktoré sa ho týkajú, hoci sú zdanlivo vzdialené, a prispieva k formovaniu solidárnej spoločnosti.  Organizuje medzinárodný festival dokumentárnych filmov Jeden svet.

Pre viac informácií kontaktujte:
Paula Tomanovičová
PR koordinátorka
OZ Človek v ohrození
Svoradova 5, 811 03, Bratislava
Phone: (+421-2)-55 42 22 54
http://www.clovekvohrozeni.sk
http://www.peopleinperil.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.