Intel pochováva PC, budúcnosť sú Ultrabooky. Pozri si najväčšiu kampaň desaťročia – ‘Cinematic and Epic’ (VIDEO)

BRATISLAVA, PRAHA, 11. apríla 2012 (tlacovasprava.sk) – Najväčšia marketingová kampaň spoločnosti Intel za posledné desaťročie začala televíznymi reklamami, online a tlačovým reklamami, ktoré označila samotná spoločnosť Intel ako” epické, či kinohity.” Mnohostranná a globálna kampaň s názvom “Nová éra komputingu” je zameraná na propagáciu zážitkov s Ultrabookmi a zaujímavé, inovatívne využitie pre zákazníkov. Kampaň v hodnote niekoľkých stoviek miliónov dolárov je najväčším marketingovým výdavkom spoločnosti od vydania sady Intel® Centrino® v roku 2003.

“῾Nová éra komputingu’ bude niečím úplne iným, ako to, na čo sme zvyknutí v súvislosti s Intelom,” povedal Kevin Sellers, viceprezident, Sales and Marketing Group a riaditeľ Advertising and Digital Marketing. “Toto nie je kampaň, v ktorej budeme hovoriť o mikroprocesoroch alebo spoločnosti Intel. Namiesto toho dávame kinový and epický rozmer tomu ako Intel Ultrabookové systémy smerujú do novej éry komputingu a všetko ostatné tak robia pravekou históriou.”

TV spoty z časov starého amerického západu, starovekej Číny a stredoveku vtipne zobrazujú PC ako zastarané a Ultrabooky sa stávajú, ako kampaň odporúča, “novou érou komputingu.” Spoty režíroval Daniel Kleinman, britský televízny a hudobný režisér, ktorý režíroval titulné scény pre niekoľko filmov o Jamesovi Bondovi.

“Desperado” debutuje v americkej televízii 6. apríla po svetovej premiére cez platené promo na sociálnej sieti Twitter na twitter.com/intel. Podobne ako klasický špagety western “Desperado” sa odohráva v bare na konci 19. storočia, kde frustrovaní pištoľníci majú nevýkonný notebook. Nový muž v meste prinesie Ultrabook. Spot zvýrazňuje odozvu a rýchlosť Ultrabookov.

“Dom lietajúcich laptopov” zvýrazňuje predĺženú výdrž na Ultrabookov na batérie a napodobňuje štýlové filmy s bojovým umením ako napríklad “Klan lietajúcich dýk” alebo “Plížiaci sa tiger, ukrytý drak”. Tento klip sa začína v starej Číne počas Dynastie Ming. Dve tradične oblečené ženy, ktoré majú veľké laptopy s vysokou spotrebou sa stretávajú vo veľkom súboji o poslednú elektrickú zásuvku. Ich pozornosť je náhle upriamená na modernú ženu sediacu pri neďalekom stole, ktorá pracuje na Ultrabooku.

V stredovekom Európskom zámku s malým Ultrabookom s vysokým výkonom za “okrúhlym stolom” sedia rytieri a pozerajú prezentáciu od kráľa, ktorý používa nemoderný počítač, ktorý nestíha. Frustrovaný monarcha sa poteší, keď do miestnosti vstúpi žena s “mystickým zariadením” – Ultrabookom.
Každá reklama končí metaforickým zvratom ako sa stará éra premení na moderný deň. Hlas na konci povie, “Zrazu všetko ostatné vyzerá staroveko. Ultrabook. Inšpirovaný Intelom.”

Spoločnosť Venables Bell & Partners zo San Francisca vytvorila túto kampaň pre firmu Intel. Táto agentúra stála za úspechom kampane “Sponsors of Tomorrow”, ktorá bola spustená v roku 2009. OMD bola zodpovedná za globálny média plán kampane, ktorý obsahoval TV, tlač, outdoor, online a ďalšie reklamný priestor ako aj kampaň v maloobchode a predajniach.

Tieto tri reklamné spoty budú debutovať na obrazovkách v Spojených štátoch a ďalších krajinách v máji, no  unikátne online zážitky umožnia zákazníkom interakciu so spotmi po ich spustení už v polovici apríla 2012. Návštevníci stránky intel.com/ultrabook si môžu vytvoriť vlastné dobrodružstvo pomocou série rozhodnutí vďaka Ultrabookom a zároveň sa vzdelávať o ich funkčnosti. Izraelská technologická spoločnosť Interlude pripravila tieto interaktívne video zážitky prepojené na obrovskú mediálnu kampaň, ktorá bude spustená v USA 13. apríla a v ďalších 50 krajinách a v 26 jazykových mutáciách na konci apríla 2012.

“Rozširujeme príbehy v reklamách, čim sa stávajú osobnejšie, zábavné a môžete sa o ne podeliť,” povedal Sellers. “Zatiaľ žiadna kampaň nebola pripravená v takomto meradle. Natáčali sme scény pre interaktívne zážitky v Španielsku a Číne aby sme zaistili autenticitu reklamných spotov.”
Interaktívny prvok bude zaujímavý pre kreatívcov v krajinách, kde bude TV spot vysielaný a to vrátane Austrálie, Brazílie, Číny, Nemecka, Indie, Ruska, Veľkej Británie a USA.

Tlačená reklama bude spustená 23. apríla na vybraných trhoch, ktoré vtipne poukážu na to aký futuristický je Ultrabook. Jedna reklama hovorí, “Vaši vnuci práve volali. Chcú ich počítač naspäť.” Iná zase znie, “Je tak futuristický, že sa bude cítiť futuristicky aj v budúcnosti.” Billboardová kampaň odštartuje 23. apríla a taktiež využije humor aby poukázala na rýchlosť a váhu Ultrabookov pomocou slov “Mastodont. Dodo (veľký, nelietavý vták). Tučné laptopy.” Maloobchodná kampaň bude obsahovať množstvo prvkov ako napríklad drobné darčekové predmety, demo predstavenia v predajniach, online reklamu a školenia pre predajcov.

O spoločnosti Intel
Intel (NASDAQ: INTC), svetový vodca v oblasti vývoja polovodičov, vyvíja technológie, produkty a iniciatívy s cieľom sústavne zlepšovať prácu a život ľudí. Ďalšie informácie o spoločnosti Intel nájdete na stránkach http://www.intel.com/pressroom a blogs.intel.com.

Intel a logo Intel sú ochranné známky alebo registrované značky spoločnosti Intel v Spojených štátoch a ďalších krajinách.
* Ďalšie názvy a značky môžu byť prehlásené za vlastníctvo iných subjektov.

Kontakt pre médiá:
Intel Czech
Pavel Svoboda
PR Manager, CEE
Tel: +420 222 090 304
Email: pavel.svoboda@intel.com

PR Consultants
Branislav Matliak
Consultant
Tel.: +421 905 749 367
Email: branislav@matliak.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.