Tomáša Boreca nahradí na poste predsedu Slovenskej advokátskej komory JUDr. Ľubomír Hrežďovič

BRATISLAVA, 13. apríla 2012 (tlacovasprava.sk) – Včera (12.4.) sa uskutočnilo zasadnutie Predsedníctva Slovenskej advokátskej komory, ktorého témou bolo zvolenie nového predsedu tejto najväčšej stavovskej organizácie na Slovensku. Vzhľadom na to, že doterajší predseda SAK Tomáš Borec bol 4. apríla 2012 vymenovaný do funkcie ministra spravodlivosti a vzdal sa členstva v Predsedníctve SAK, ako aj funkcie predsedu SAK, bolo potrebné zvoliť jeho nového nástupcu.

V tajnom hlasovaní zvolili členovia Predsedníctva SAK spomedzi seba za predsedu komory  JUDr. Ľubomíra Hrežďovičaza popredsedu SAK doc. JUDr. Radoslava Procházku.

„Mojím prvoradým cieľom bude zachovať kontinuitu práce Komory a nastavený trend tak, ako sme to s predsedníctvom SAK strategicky naplánovali ešte v roku 2010.  Chcel by som Komoru a jej činnosti v prvom rade priblížiť viac všetkým advokátom, ale i širokej verejnosti“, potvrdil novozvolený predseda SAK Hrežďovič.

Na miesto riadneho člena Predsedníctva SAK nastupuje na základe výsledkov volieb Konferencie advokátov 2010 Mgr. Boris Draškaba, ktorý bol zvolený ako prvý náhradný člen PSAK a na miesto náhradného člena nastupuje s účinnosťou od 13. apríla 2012 JUDr. Vladimír Bajtoš.

Z volebného poriadku SAK, ktorý nadobudol účinnosť 19. júna 2010 vyplýva, že ak sa člen orgánu komory po zvolení vzdá členstva, alebo sa z iných dôvodov uvoľní miesto v orgáne komory, stane sa členom tohto orgánu ten z kandidátov, ktorý získa na konferencii advokátov v poradí ďalší najvyšší počet hlasov a súhlasí s členstvom v orgáne komory.

Konferencia advokátov sa schádza raz za tri roky. Najbližšie bude Konferencia advokátov v roku 2013.

O Slovenskej advokátskej komore
Slovenská advokátska komora je nezávislá samosprávna stavovská organizácia, združujúca viac ako 4700 advokátov a 1700  advokátskych koncipientov. Úlohy advokácie plnia advokáti najmä tým, že obhajujú občanov v trestnom konaní, zastupujú občanov a právnické osoby pred súdmi, štátnymi orgánmi a inými právnymi subjektmi, spisujú listiny, poskytujú právne rady a spracúvajú právne rozbory. Do výlučnej kompetencie Slovenskej advokátskej komory patrí disciplinárna právomoc, ktorou vykonáva dozor nad výkonom advokátskeho povolania.

Kontakt:

PhDr. Nadežda Ondrišová, riaditeľka publikačného a mediálneho odboru SAK, tel: 02/5296 12 36 , mobil: 0903 600 805, mail: ondrisova@sak.sk

Monika Kuhajdová, PR Consultant, Devon Communication,  mobil: 0918 695 481, mail: office@devoncommunication.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.