Pozrite si, ako vyzeralo otvorenie sezóny v areáli Divoká voda v Čunove (FOTOGALÉRIA)

ČUNOVO, 17. apríla 2012 (tlacovasprava.sk) – Areál Divoká voda v Čunove otvoril cez víkend sezónu s množstvom noviniek. Okrem už na Slovensku etablovaného raftingu, či tradičných športov ako plážový volejbal a futbal si tam ktokoľvek môže vyskúšať jazdu na kajaku, vodnom skútri ale aj novinky „Stan dup Paddle“ a surfovanie na umelej vlne.

Tréner Braňo Dvonč hovorí: „Stand up paddle pochádza z Havaja. V súčasnosti je mimoriadne obľúbený už po celej Amerike a vlani konečne dorazil aj na starý kontinent. Na Slovensko  – k nám do Čunova – sa teraz dostal zo západnej Európy. Je to čosi medzi windsurfingom a surfingom. Stojíte na doske, ktorá nemá plachtu a v ruke držíte pádlo, ktorým sa poháňate. Netreba sa však obávať, tento šport zvládne naozaj každý. Dosiek je na výber niekoľko druhov. Tí, ktorí chcú viac adrenalínu si zoberú menšiu, začiatočníci väčšiu.“

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Návštevníci areálu Divoká voda môžu skúsiť aj ďalšie novinky ako hydrospeed, aquazorbing, rýchly gauč a množstvo iných. Okrem „akčných“ záujemcov je však areál pripravený aj pre tých, ktorí chcú len pohodu a relax, prípadne pre rodiny s deťmi. Tým sú vyhradené nedele s “Family friendly” programom. V peknom prostredí na brehu Dunaja im pobyt spríjemní detské ihrisko, trampolína, nafukovací hrad, zvieracia farma a nové možnosti občerstvenia.

Počas zimného obdobia sme zrekonštruovali reštauráciu a „beach bary“. Zveľadili sme areál a v spodnej časti trate sme vybudovali surfovú vlnu. Dokončili sme úpravy na druhom kanáli, čím sme dvojnásobne zvýšili kapacitu jazdenia na divokej vode. S tým súvisí aj zlepšenie podmienok pre profesionálnych športovcov – kanoistov,“ upozorňuje športový manažér areálu Divoká Voda Robert Orokocký.

Jeho slová potvrdzujú aj úspešní reprezentanti Slovenska v rodeu na divokej vode manželia Csonkovci – Nina a Peter: „Pre nás je tento areál ako druhý domov. Sme tu skutočne každý deň. Bez tunajších možností by sme nedosahovali také vynikajúce výsledky na európskych a svetových podujatiach“.
V areáli Divoká voda budú toho roku aj významné vodácke podujatia. Okrem prvého ročníka športového Festivalu Divoká voda (14. – 15. júla), ktorý je určený pre profesionálnych aj amatérskych jazdcov, sa tam tiež uskutoční finále Svetového pohára vo vodnom slalome, či sledovanie účinkovania olympionikov v Londýne.

Dôležitou a pre nemotorizovaných návštevníkov areálu je nová pravidelná linka MHD číslo 90, ktorá už do  21. apríla bude premávať z Rusoviec do areálu Divoká Voda každú hodinu. Bicyklisti majú k dispozícii hrádzu, ktorá vedie priamo do areálu Vodných športov. Je tu však aj ďalšia netradičná možnosť dopravy. Ak máte chuť, môžete si objednať plavbu motorovou loďou, ktorou sa môžete z areálu Divoká Voda plaviť po hlavnom toku Dunaja a pozrieť si dominanty Bratislavy z vodnej hladiny.

Tlačovú správu vydal: Areál Divoká voda Čunovo, dňa 15.4.2012

PR Servis zabezpečuje:
Advantage, s.r.o, Bratislava,
tel.: +421 2 5443 0478
mobil: +421 911 422 120
email: office@advantage.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.