Predseda RTV Mistrík upozorňuje v súvislosti s Novinárskou cenou 2011 na možný konflikt záujmov kvôli cene pre reláciu Lampa

BRATISLAVA, 20. apríla 2012 (tlacovasprava.sk) – Predseda Rady pre vysielanie a retransmisiu Miloš Mistrík zaslal médiám stanovisko k udeleniu Novinárskej ceny 2011 vo výške 830 EUR za najlepší rozhovor, besedu, diskusiu v elektronických médiách relácii Lampa: Cervanová, Slovenská televízia, RTVS.

Reláciu Lampa, venovanú prípadu Cervanová, na ktorú prišli sťažnosti od občanov, posúdila Rada pre vysielanie a retransmisiu ako porušujúcu zákon Slovenskej republiky č. 308/2000 a boli jej uložené sankcie – povinnosť odvysielať oznam o porušení zákona ako aj finančná pokuta 50.000 EUR.

Štvorčlenná porota, ktorá udelila relácii Lampa Novinársku cenu 2011, bola zložená z dvoch členov Rady RTVS – predsedu Miroslava Kollára a členky Ildikó Nagy – a z dvoch zahraničných členov – Václava Moravca a Lenky Polákovej, obaja pracujú pre Českú televíziu.

Členovia Rady RTVS (M. Kollár a I. Nagy) nesú spoluzodpovednosť za etiku vysielania RTVS, ako aj za prípadné porušenia zákona. Vzniká podozrenie, že Rada súťaže Novinárskej ceny 2011 organizovanej nadáciou Open Society Foundation neprihliadla pri zostavovaní poroty na možný konflikt záujmov.”

Prof. Miloš Mistrík
predseda Rady pre vysielanie a retransmisiu
predseda@rada-rtv.sk

Prof. Miloš Mistrík

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.