Titul najlepší Mladý účtovník v roku 2012 získala študentka Anna zo Senice!

ŽILINA, 20. apríla 2012 (tlacovasprava.sk) – Už pätnásty ročník súťaže Mladý účtovník sa úspešne ukončil na celoštátnom kole 13. apríla 2012. V Žiline si zmeralo svoje vedomosti z účtovníctva 15 najlepších študentov z celého Slovenska. Z nich sa najlepším mladým účtovníkom stala študentka Anna Grosošová zo Senice.

Najväčšiu slovenskú súťaž v účtovníctve pre študentov pripravila aj tento rok Slovenská komora certifikovaných účtovníkov (SKCú) v spolupráci so spoločnosťou KROS a.s. Celoštátneho kola na pôde Strednej odbornej školy v Žiline sa zúčastnilo 15 najlepších študentov účtovníctva z celého Slovenska.

Tento rok to bolo naozaj tesné a o 1. mieste rozhodol lepší čas. Víťazom olympiády Mladý účtovník 2012 sa stala Anna Grosošová, ktorá je študentkou Obchodnej akadémie v Senici. Za prvé miesto v súťaži, na ktorú ju zodpovedne pripravovala Ing. Jana Sališová, získala finančnú odmenu 333 €.

Na druhom mieste s rovnakým počtom bodov sa umiestnil a netbook získal Milan Gedeon z Obchodnej akadémie v Seredi. Na treťom mieste sa fotoaparátu potešila Veronika Koperová z Obchodnej akadémie D. M. Janotu v Čadci. Finančnou odmenou 333 € a elektronikou boli odmenení aj pedagógovia, ktorí pripravovali na súťaž troch najlepších mladých účtovníkov. Ani študenti na 4. – 15. mieste neobišli naprázdno a za postup do celoštátneho kola získali finančnú odmenu 33 €.

V tomto ročníku sa súťaže zúčastnilo 75 škôl a viac ako 2100 žiakov, čo svedčí o vysokej a stabilnej obľúbenosti olympiády medzi pedagógmi aj študentmi.

Hlavným cieľom súťaže je podporiť v mladých ľuďoch záujem o účtovníctvo, ukázať im, ako v praxi vyzerá účtovná uzávierka firmy. Účastníci regionálnych a celoštátnych kôl cieľ splnili a ukázali, že zvládnu riešiť zložité účtovné prípady a že majú dostatok vedomostí a znalostí na to, aby sa mohli po ukončení školy plnohodnotne zapojiť do pracovného procesu. Pozitívom tejto súťaže je, že každý rok je vidieť stále väčší záujem študentov, ktorí zložité zadanie príkladu zvládajú riešiť v rekordnom čase a ukazujú tak, že na veľkom počte škôl je výučba účtovníctva na vysokej úrovni aj napriek sťaženým podmienkam.
Veľká vďaka patrí nielen všetkým zúčastneným študentom, ktorí sa poctivo pripravovali, ale aj pedagógom, ktorí sa študentom venovali veľakrát aj mimo vyučovania hodín účtovníctva.

Kompletné výsledky celoštátneho kola sú zverejnené na oficiálnej stránke súťaže http://www.kros.sk/olympiada

Informácie poskytol:
Mgr. Jiří Galdia
vedúci marketingového oddelenia
KROS a.s.
Tel.: 041/707 18 04
mail: galdia@kros.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.