Zamestnanci Liptovskej mliekarne s rodinami a dobrovoľníkmi vyčistia brehy Liptovskej Mary

BRATISLAVA, LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ, 20. apríla 2012 (tlacovasprava.sk) – Liptov, výrobca kvalitných, prírodných syrových produktov a jeden z lídrov na slovenskom syrárskom trhu, si uvedomuje, že pre kvalitu svojich syrov je nevyhnutná čistá príroda. Dôkazom je fakt, že Liptov je aktívny a začína od seba. Zamestnanci Liptovskej mliekarne a ich rodinní príslušníci, dobrovoľníci z Liptovského Mikuláša a okolia, budú v sobotu 21. apríla 2012 čistiť brehy Liptovskej Mary.

Ministerstvo životného prostredia SR pri príležitosti Dňa Zeme (22. 4.) vyhlásilo celoslovenskú akciu “Vyčistime si Slovensko“ a vyzvalo k aktivite všetkých, ktorým príroda a životné prostredie nie je ľahostajné. Do akcie sa prihlásilo viac ako 2000 organizácií. Jedným zo subjektov je aj Liptovská mliekareň a.s., ktorá sa spolu s ostatnými dobrovoľníkmi z mesta Liptovský Mikuláš a okolia pokúsia naplniť tohtoročný cieľ – vyčistiť brehy vodnej nádrže kompletne. Rok predtým sa to neporadilo a niektoré miesta ostali pokryté odpadkami.

V koordinácii s mestským úradom Liptovský Mikuláš sme si rozdelili brehy Liptovskej Mary. S čistením brehov začíname hneď ráno zo strany Liptovský Mikuláš –  Palúdzka. Veríme, že tento rok sa nám podarí naplniť cieľ mestského úradu Liptovský Mikuláš a spoločne vyčistíme celý breh nádrže Liptovská Mara,“ uviedla Zuzana Kossuthová, riaditeľka HR.

“Vyčistime si Slovensko“ je akcia zameraná na zber odpadu, čistenie prírody a aktivity zvyšujúce ekologické povedomie obyvateľov Slovenska. Všetci účastníci akcie majú spoločný cieľ – upratať a vyčistiť svoje okolie, obec, región a prispieť tak k zelenšiemu a čistejšiemu životnému prostrediu.

Akcia “Vyčistime si Slovensko“ je veľkou príležitosťou ako prispieť zdanlivo malými činmi k veľkým veciam. Je to zodpovednosť k regiónu Liptov, aby naše získané dedičstvo ostalo aj pre ostatné generácie,“ uviedla Kristína Slaninková, Brand manažérka Liptov.

O značke Liptov:

Liptov je jednou z kľúčových značiek na slovenskom syrárskom trhu. Vyznačuje sa najmä svojim putom k prírode a je založená na tradícii syrárskych majstrov tohto regiónu. Široké portfólio značky Liptov zahŕňa kvalitné prírodné a parené syry, bryndzu a maslo. Na výrobe unikátnych produktov sa spolupodieľa tím vyše 200 zamestnancov. Všetky produkty značky Liptov sú bez konzervačných látok, či iných umelých prísad. Navyše  mlieko z horských a podhorských oblastí Slovenska, ktoré sa používa na ich výrobu, dodáva výrobkom Liptov ich jedinečnú chuť a vysokú kvalitu.

História Liptovskej mliekarne siaha až do roku 1943. Prelomovým obdobím je máj 2000, keď sa Liptovská mliekareň, a.s., stala súčasťou nadnárodnej mliekarenskej skupiny Bongrain, svetovým lídrom v syrových špecialitách. Prioritou skupiny je podpora rozvoja tradičných regionálnych syrových špecialít a to cestou neustáleho zlepšovania kvality a podporou inovácií.

Rok 2012 je pre značku Liptov dôležitým míľnikom. Jednou z priorít pre tento rok sa stáva projekt trvalo udržateľného rozvoja s názvom Zelený Liptov.  Sloganom a úlohami, ktoré sú srdcom projektu Zelený Liptov je – „Dávať našim spotrebiteľom to najlepšie z regiónu Liptov a chrániť všetko dobré, čo nám tento región zanechal vo svojom dedičstve“. Zelený Liptov nie je obyčajný projekt. Je to vízia a poslanie spoločnosti.

Liptovská mliekareň, výrobca produktov Liptov, dlhodobo spolupracuje s regionálnym združením cestovného ruchu – Klaster v rámci viacerých projektov. Týmto spôsobom sa mliekareň angažuje v podpore a prezentácii regiónu Liptov v celoslovenskom meradle, čím napomáha rozvoju cestovného ruchu v tomto regióne.

Celá správa tu.

Kontakty:
Kristína Slaninková
Groupe BONGRAIN
Brand manažérka Liptov
mobil: 0903 616 658
e-mail: kristina.slaninkova@bongrain.sk

Jana Budáčová
Media In – PR agentúra
Senior PR manažérka
mobil: 0911 704 111
e-mail: jana.budacova@cohnwolfe.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.