Niki Lauda v Bratislave na Orange Biznis Fóre rozprával na tému „Život na hrane, úspech na dosah“ (FOTOGALÉRIA)

BRATISLAVA, 24. apríla 2012 (tlacovasprava.sk) – O úspechoch vo svojom živote, kariére a v podnikaní hovoril svetoznámy jazdec Formuly 1, letec a podnikateľ Niki Lauda počas štvrtého ročníka konferencie Orange Biznis Fórum v bratislavskom hoteli Kempinski Hotel River Park. Podnetné myšlienky na tému „Život na hrane, úspech na dosah“ si naživo vypočulo viac ako 200 osobností slovenského biznisu. Tie najzaujímavejšie citáty a postrehy z konferencie mali možnosť v reálnom čase sledovať priaznivci Nikiho Laudu aj prostredníctvom sociálnej siete Twitter.

„Kto chce uspieť v kariére aj živote, musí nájsť spôsob, ako sa odlíšiť od ostatných. Je dôležité prekonať strach, zvoliť si svoj vlastný smer a veriť si. Keď ste vnútorne presvedčení o tom, že to, čo robíte, je správne, ste na dobrej ceste stať sa úspešnými,“ povedal počas svojho prejavu na dnešnej konferencii fenomenálny Niki Lauda. Tieto aj ďalšie myšlienky trojnásobného majstra sveta F1 mala možnosť sledovať aj široká verejnosť a fanúšikovia podujatia Orange Biznis Fórum prostredníctvom sociálnej siete Twitter, na adrese http://www.twitter.com/OrangeBiznis.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Nikiho Laudu poznajú ľudia po celom svete ako výnimočného športovca. Vďaka neuveriteľnej odvahe, vytrvalosti a odhodlaniu sa mu podarilo splniť si svoj veľký sen. „Inšpiratívne myšlienky zo života i podnikania, o ktoré sa Niki Lauda počas Orange Biznis Fóra podelil, všetkých hostí mimoriadne oslovili. Charizmatický Niki Lauda silou svojej osobnosti doslova dodal chuť aj odvahu bojovať za úspechy vo všetkých oblastiach života.  Som veľmi rád, že prijal naše pozvanie a mohli sme si vypočuť jeho príbeh,“ hovorí o rečníkovi siedmej konferencie Orange Biznis Fórum Pavol Lančarič, generálny riaditeľ spoločnosti Orange Slovensko.

Niki Lauda je rakúsky podnikateľ, letec, zakladateľ leteckých spoločností Lauda Air a Niki, ktorý je zároveň trojnásobný majster sveta Formuly 1. Príbeh Nikiho Laudu je veľmi neobyčajný. Napriek tomu, že jeho pretekárskemu potenciálu na začiatku nikto neveril, prekvapil výbornými úspechmi už ako veľmi mladý – v sezóne 1972. Jeho hviezda stúpala a Niki svojou rýchlou jazdou a dobrými výkonmi zaujal samotného Enza Ferrariho, s ktorým v roku 1974 podpísal zmluvu. S tímom Ferrari vyhral v roku 1975 na svetovom šampionáte F1 prvé miesto a dostal sa na špičku pilotov F1. Rovnaký úspech sa dostavil aj v rokoch 1977 a 1984. Niki Lauda sa nedal zastaviť ničím – ani tragickou zrážkou počas pretekov v roku 1976, ktorá mu spôsobila vážne poranenia a dlhodobé následky.

Niki Lauda sa s pretekárskou kariérou rozlúčil až v roku 1985. V období 1992 – 1997 pôsobil v tíme Ferrari ako poradca. Neskôr sa venoval predovšetkým podnikaniu a leteckej doprave. Svoju prvú leteckú spoločnosť Lauda Air predal v roku 1997 rakúskym Austrian Airlines a nemeckej Lufthanse. V roku 2003 založil ďalšiu leteckú spoločnosť s názvom Niki, známej ako flyNiki, ktorá patrí dodnes medzi popredné európske aerolinky. Niki Lauda je úspešný podnikateľ, ktorý si dobre uvedomuje silu svojej osobnosti. „Rakúsky fenomén“ je taktiež úspešný spisovateľ. Doteraz napísal a vydal už 5 kníh o svete motorizmu a svojej kariére.

Orange Biznis Fórum je unikátnou a výnimočnou sériou stretnutí s kľúčovými osobnosťami, ktoré sú svetovými ikonami biznisu vo svojom odbore. V uplynulých ročníkoch sa na tomto podujatí slovenskému publiku predstavili také zvučné mená ako spoluzakladateľ spoločnosti Apple Steve Wozniak, uznávaný marketingový mág Sergio Zyman, Steve Forbes, svetoznámy prognostik a jeden z najvplyvnejších vydavateľov sveta,  Sir Timothy Berners-Lee, vynálezca a autor myšlienky World Wide Web, Joan Laporta, exprezident jedného z najúspešnejších futbalových klubov sveta FC Barcelona či Mark Messier, jedna z najuznávanejších žijúcich legiend svetového hokeja.

Celá správa tu.

O skupine France Telecom-Orange
Orange je kľúčová značka skupiny France Telecom, jedného z popredných svetových telekomunikačných operátorov. Je tretím najväčším mobilným operátorom a druhým najväčším poskytovateľom širokopásmového internetu v Európe. V júni 2006 sa Orange stal v súlade so stratégiou NExT zameranou na integráciu operátorov v skupine France Telecom jednotnou značkou pre ponuky mobilných, širokopásmových a multi-play služieb vo Francúzsku, Veľkej Británii, Holandsku a v októbri aj v Španielsku.
France Telecom-Orange je jedným z vedúcich telekomunikačných operátorov na svete s viac ako 172 000 zamestnancami na celom svete. K 31. decembru  2011 dosiahla Skupina výnosy na úrovni 45,3 miliardy eur a eviduje vyše 226  miliónov zákazníkov v 35 krajinách sveta. Z toho 167  miliónov tvoria zákazníci mobilných služieb a 14 miliónov užívatelia širokopásmového internetu. Firemné komunikačné riešenia a služby ponúka skupina pod názvom Orange Business Services a s touto značkou patrí medzi svetových lídrov v poskytovaní telekomunikačných služieb nadnárodným spoločnostiam. France Telecom (NYSE:FTE) je spoločnosť obchodovaná na burzách Euronext Paris Eurolist a v New Yorku. Ďalšie informácie o skupine Orange a France Telecom nájdete aj na stránkach http://www.orange.com, www.orange-business.com, www.orange-innovation.tv,  http://www.francetelecom.com.

O spoločnosti Orange Slovensko
Orange Slovensko je integrovaný telekomunikačný operátor poskytujúci komplexné telekomunikačné služby v najmodernejšej mobilnej a pevnej sieti na Slovensku. Je najväčším mobilným operátorom na Slovensku. K 31.12. 2011 evidoval 2,94  milióna aktívnych zákazníkov mobilnej siete, ktorej signálom pokrýva 99,6% populácie a vyše 90% územia SR a ďalších 51 000 zákazníkov FiberNetu, FiberTV a FiberTelu v pevnej optickej sieti. Spoločnosť Orange Slovensko dosiahla ku koncu  roka 2011 výnosy na úrovni 737  miliónov eur. Orange je vedúcim poskytovateľom mobilných telekomunikačných služieb aj pre firemný segment. Okrem mobilnej dátovej siete druhej generácie s celonárodným pokrytím je Orange vedúcim poskytovateľom mobilného širokopásmového internetu v najväčšej 3G sieti na Slovensku s bezkonkurenčným pokrytím  71% populácie SR, čo predstavuje viac ako 3,7 mil. obyvateľov v 137 mestách a 468 priľahlých obciach. Vysokorýchlostná mobilná dátová sieť Orangeu v štandarde HSPA+, ktorá je dostupná na celom území SR pokrytom signálom UMTS, podporuje v súčasnosti rýchlosti odosielania dát do 21,1 Mbit/s. Pre takmer 35% populácie SR je k dispozícii s rýchlosťou až 42,2 Mbit/s. Orange Slovensko je prvý telekomunikačný operátor na Slovensku, ktorý spustil najmodernejšiu pevnú sieť novej generácie na báze FTTH (Fiber To The Home – optika do bytu), ktorá v súčasnosti pokrýva  takmer 317 tisíc domácností v 17 mestách. Kvalita služieb spoločnosti Orange Slovensko spĺňa kritériá certifikátu ISO 9001:2000 podľa medzinárodného štandardu kvality. Nezávislí audítori potvrdili, že Orange Slovensko má vybudovaný systém riadenia, ktorý zákazníkom zaručuje kvalitné, stabilné a konzistentné poskytovanie služieb. Spoločnosť Orange Slovensko je držiteľom certifikátu environmentálneho manažérstva podľa normy ISO 14001:2004. Na Slovensku je lídrom v oblasti CSR a firemnej filantropie, ktorú zastrešuje prostredníctvom Nadácie Orange – najznámejšej a najdôveryhodnejšej firemnej nadácie na Slovensku. Orange je spoločensky najzodpovednejšia korporácia na Slovensku. Vďaka svojim rozsiahlym a dlhodobým aktivitám v oblasti spoločenskej zodpovednosti získal Orange za rok 2010 už po tretíkrát v histórii mimoriadne významné ocenenie – Hlavnú cenu Via Bona Slovakia 2010 pre veľké podniky za komplexný prístup k zodpovednému podnikaniu. Majiteľom 100% akcií spoločnosti Orange Slovensko je skupina France Telecom prostredníctvom Atlas Services Belgicko. Orange Slovensko je prvý telekomunikačný operátor na Slovensku, ktorý prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti získal potvrdenie o priemyselnej bezpečnosti NBÚ. Orange je jediná spoločnosť na Slovensku, ktorá sa umiestnila šesťkrát po sebe na stupni víťazov rebríčka Firma roka, ktorý každoročne zostavuje ekonomický týždenník Trend. Informácie o spoločnosti Orange Slovensko sa nachádzajú na stránke http://www.orange.sk.

Ďalšie informácie:

Peter Tóth
Corporate Affairs Manager
tel. +421 (2) 5851-4818, +421 (905) 014 818
fax: +421 (2) 5851 4053
e-mail: peter.toth@orange.sk

Richard Fides
Media Relations Specialist – spokesman
tel. +421 (2) 5851 4878, +421 (905) 014 878
fax: +421 (2) 5851 4053
e-mail: richard.fides@orange.sk

Lucia Maková
RELATIONS CONSULTING, s.r.o.
Dr. V. Clementisa 10, 821 02 Bratislava
Lucia.Makova@relationsconsulting.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.