Výstava Bombardovanie Apolky ukáže na 60 dobových záberoch aj históriu rafinérie od jej vzniku (FOTOGALÉRIA)

BRATISLAVA, 2. mája 2012 (tlacovasprava.sk) – Ako súčasť osláv 67. výročia ukončenia druhej svetovej vojny bude 8. mája 2012 o 13.30 h sprístupnená v Justiho sieni na Primaciálnom námestí 1 výstava Bombardovanie Apolky.

Verejnosť tak bude mať po prvý raz možnosť pozrieť si v reprezentačných priestoroch Primaciálneho paláca fotografie bratislavskej rafinérie Apollo z celého jej vývinu – od zakladacej listiny z roku 1985 až po tragický jún 1944, keď spojenecké bombardovanie zničilo 80 percent rafinérie a pripravilo o život 74 zamestnancov.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Vyše 60 čierno-bielych dobových fotografií pochádza z archívu Informačných a dokumentačných služieb SLOVNAFT, a.s., pričom väčšina z nich nebola nikdy zverejnená. Medzi vystavenými fotografiami je aj unikátna dobová plnofarebná fotografia horiacej rafinérie.

Návštevníci si tiež budú môcť pozrieť knihu Das Erdöl, seine Physik, Chemie, Geologie, Technologie und sein Wirtschaftsbetrieb, ktorá patrila medzi najlepšie odborné publikácie tých čias. Po vyhlásení poplachu ju vzal vtedajší riaditeľ Apolla so sebou do krytu a zachránil ju pred zničením.

Výstava v Justiho sieni bude prístupná denne od 10:00 do 17:00 a potrvá do nedele 13. mája 2012. Po ukončení výstavy bude výber veľkoformátových archívnych fotografií prvej bratislavskej rafinérie Apollo verejne prístupný v moderných priestoroch novej Refinery Gallery vo Vlčom hrdle, hraničiacej s areálom rafinérie Slovnaft.

Hana Kukučková
SLOVNAFT, a.s. – PR Specialist
Tel.:  +421 2 4055 6547
hana.kukuckova@slovnaft.sk
Mobile Phone: +421 918 654 703
SK-82412 Bratislava, Vlčie hrdlo 1.
http://www.slovnaft.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.