AVG a Monkey Business vyzvú na koncerte k opatrnosti pri preberaní hudby z online obchodov

PRAHA, 15. mája 2012 (tlacovasprava.sk) – AVG Technologies (NYSE: AVG), poskytovateľ internetovej a mobilnej bezpečnosti pre približne 108 miliónov aktívnych používateľov, sa štvrtýkrát spojil s kapelou Monkey Business a spoločne tentoraz vyzývajú k opatrnosti pri preberaní hudby do počítačov a mobilných zariadení z online obchodov. Snaha bude podporená koncertom kapely 24. mája v Žlutých lázních v Prahe. O lístky môžu všetci súťažiť na Facebooku AVG v interaktívnej hre Útok vírusov.

Plagát Monkey Business

Podľa najnovšej štúdie spoločnosti AVG o bezpečnosti na internete sa za prvý štvrťrok roku 2012 celosvetovo zvýšil počet mobilných online zariadení s operačným systémom Android o viac ako 300 miliónov1. Android je tak z dôvodu svojho masového používania najviac napádaný kyberzločincami. Radikálne rastie i množstvo napadnutých hudobných aplikácií určených pre tieto zariadenia.

Mám vo svojom mobile veľké množstvo muziky vrátane songov od Monkey Business a bol by som veľmi nerád, keby som o ne kvôli útoku kyberzločinca prišiel,“ povedal J.R. Smith, generálny riaditeľ AVG. „Ak chcú používatelia internetu pokojne sťahovať hudbu a nebáť sa, že s obľúbenou pesničkou sa im dostane do mobilu alebo počítača nežiadaný hosť v podobe vírusu alebo malvéru, mali by mať nastavený funkčný a aktualizovaný bezpečnostný softvér.“

Iba štvrtina ľudí v Európe (27 %) pritom vníma svoj smartphone ako potenciálnu hrozbu. Veľmi málo ľudí používa antivírusovú ochranu alebo softvér, ktorý zaisťuje internetovú bezpečnosť pre tieto tzv. chytré telefóny (16 %). Hudobné aplikácie v súčasnosti patria k najviac preberaným aplikáciám v chytrých telefónoch. Podľa niekoľkých nezávislých štúdií2 tvoria napríklad až 51 % tržieb z mobilnej hudby iba vyzváňacie tóny. Na ďalších miestach figurujú uvítacie melódie a preberaná i streamovaná hudba, ktorá sa ešte pred pár rokmi v globálnych rebríčkoch takmer neobjavovala.

Obľúbená česká skupina Monkey Business podporuje spoločnosť AVG v jej snahe. Matěj Ruppert, frontman kapely, hovorí: „Sme samozrejme radi, keď si naši fanúšikovia sťahujú našu hudbu, ale nechceme, aby boli vystavení rizikám. Mali by preto používať legálne online obchody a chrániť sa pravidelne aktualizovaným antivírusovým programom.“

Online obchody sú rajom pre kyberzločincov, ktorí inkasujú platby, a okrem vytúženej pesničky dodajú do mobilného zariadenia alebo počítača i nejaký malvér, s ktorého pomocou si potom od používateľa stiahnu všetky osobné dáta. Podľa správy AVG o bezpečnosti na internete je totiž používateľ väčšinou veľmi jednoduchým cieľom, stačí poznať jeho zvyky, vzbudiť v ňom zvedavosť a záujem, a to sa pri ponuke populárnych interpretov a kapiel veľmi často podarí. Ešte viac obozretnosti a opatrnosti je namieste  pri ponukách na sťahovanie hudby zadarmo.

AVG a MB radia všetkým milovníkom dobrej muziky, aby používali iba preverené servery a obchody, a zároveň mali vždy aktualizovaný antivírusový program na svojom počítači či mobilnom zariadení.  Zároveň pozývajú všetkých svojich používateľov a fanúšikov na koncert, ktorý sa uskutoční 24. mája v Žlutých lázních v Prahe.

Celá správa tu.

O spoločnosti AVG Technologies (NYSE: AVG)

Poslaním AVG je zjednodušiť, optimalizovať a zabezpečiť zážitok na internete, poskytnúť pokoj na duši prepojenému svetu. Výkonný a ľahko použiteľný AVG softvér a služby online poskytujú používateľom kontrolu nad ich prácou na internete. Výberom AVG softvéru a služieb sa používatelia stávajú súčasťou dôveryhodného globálneho spoločenstva, ktoré ťaží z vlastných sieťových výhod, vzájomnej ochrany a podpory. AVG sa rozrástla používateľská základňa na približne 108 miliónov aktívnych používateľov k 31. decembru 2011 a ponúka portfólio produktov, ktoré sa zameriava na spotrebiteľov a malé obchodné trhy, vrátane zabezpečenia internetu, optimalizácie výkonu PC, online zálohovania, mobilnej bezpečnosti, ochrany identity a rodinného bezpečnostného softvéru.

Pre podrobnejšie informácie prosím kontaktujte:

Sandra Zouzalová
Best Communications
E-mail: sandra.zouzalova@bestcg.com
Tel:  +420 257 534 870
GSM:  +420 602 117 155

Miriam Madrová
AVG Technologies
E-mail: miriam.madrova@avg.com

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.