Týždeň modrého gombíka aj v Tesco obchodoch, výťažok pôjde na hĺbenie studní v Zimbabwe

BRATISLAVA, 15. mája 2012 (tlacovasprava.sk) – Nadácia Tesco organizuje spolu so Slovenským výborom pre UNICEF verejnú finančnú zbierku pod názvom Týždeň modrého gombíka. Výťažok zo zbierky  sa použije na  nesmierne dôležitú vec –  hĺbenie studní a zabezpečenie dodávky pitnej vody pre ľudí v africkom štáte Zimbabwe, kde voda je nesmierne vzácna. Zbierka potrvá  7 dní a skončí sa v  nedeľu 20. mája 2012.

Reťazec Tesco poskytne priestory svojich obchodov dobrovoľníkom UNICEF aj počas ôsmeho ročníka zbierky známej pod názvom Týždeň modrého gombíka. Tak, ako po minulé roky i tentoraz celý výťažok zo zbierky poputuje na pomoc deťom v Afrike, ktoré nemajú prístup k pitnej vode. V africkej Zimbabwe až 12% živonarodených detí zomiera v dôsledku znečistenia vody.

„Zabezpečiť pitnú vodu a zachrániť tak život desiatok tisíc detí môžu aj návštevníci vo všetkých obchodoch Tesco dobrovoľným príspevkom do uzatvorenej pokladničky, s ktorými chodia dobrovoľníci v bielych tričkách s modrým gombíkom,“ povedala v tejto súvoslosti  Monika Selická za Nadáciu Tesco a dodala, „veríme, že sa podarí vyzbierať dostatok peňazí na projekt, ktorý pomôže deťom vo vzdielenej Zimbabwe, aby sa bez obáv mohli napiť drahocennej vody“.

Spoločnosť Tesco Stores SR, a. s., člen Zväzu obchodu a cestovného ruchu SR, vstúpila na slovenský trh v roku 1996 a v súčasnosti prevádzkuje 121 obchodov, z toho 5 obchodných domov, 23 expresov, 58 hypermarketov, z toho 7 Extra, 35 supermarketov a 17 čerpacích staníc. Prevádzkuje tiež dve distribučné centrá na potraviny v Beckove a v Prešove a štyri obchodné centrá Galéria v Bratislave-Lamači, Trnave, Nitre a Dunajskej Strede, v ktorých je vyše 150 obchodov so zameraním najmä na módu, obuv, doplnky, ako aj široké spektrum služieb vrátane občerstvenia a možností zábavy najmä pre deti. So svojimi vyše 9 500 zamestnancami patrí spoločnosť Tesco k najväčším súkromným zamestnávateľom na Slovensku. Základom filozofie spoločnosti Tesco je poskytnúť zákazníkovi najvyššiu kvalitu za najlepšiu cenu a stať sa obchodom pre všetkých.

Olga Hrnciarova
Corporate Affairs Manager
manazerka vonkajsich vztahov
Tesco Stores SR a. s.
Kamenné nám. 1/A, 812 51 Bratislava
Tel.: +421 2 – 49 496 560
Mob.: +421 903 205 755
ohrnciar@sk.tesco-europe.com

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.