Leto praje mykózam – čo by ste preto mali vedieť o voľnopredajnom lieku Rosalgin a roztoku Rosalgin Easy

BRATISLAVA, 29. mája 2012 (tlacovasprava.sk) – Chystáte sa k vode? Dávajte pozor, aby Vám po návrate domov zostal len dobrý pocit z pohodovej atmosféry leta.

K najčastejším problémom, ktoré privádzajú ženu do ambulancie gynekológa, patria zápaly ženských pohlavných orgánov, letné mesiace nevynímajúc. Príčin, ktoré vedú k tomuto stavu, je celá rada: vlhké plavky, preferovanie módnych obtiahnutých džínsov, syntetického spodného prádla, nevhodné zloženie stravy, antibiotická liečba, menštruácia, pohlavný styk, tehotenstvo. To všetko narúša „ekosystém“ pošvy a môže spôsobiť nepríjemné výtoky, pálenie či svrbenie.

Rosalgin a Rosalgin Easy

Každá žena, ktorá už mala niekedy gynekologický zápal pošvy a vonkajších rodidiel vie, aké je to nepríjemné a preto hľadá rýchle, účinné a zároveň bezpečné riešenie. V súčasnosti sú dostupné mnohé prostriedky. Základom pre samotnú liečbu a prevenciu vzniku zápalov by mal byť špecifický prístup, ktorý na jednej strane potlačí nepríjemné príznaky, odstráni škodlivé baktérie a kvasinky, ale na druhej strane neničí baktérie (laktobacily) potrebné pre udržanie prirodzenej pošvovej mikroflóry.

Voľnopredajný liek na liečbu gynekologických zápalov Rosalgin vďaka svojmu trojitému mechanizmu účinku proti bolesti, proti zápalu a proti baktériám a kvasinkám pôsobí účinne a bezpečne. Zároveň po liečbe Rosalginom dochádza k normalizácii fyziologického obrazu pošvovej mikroflóry a výskyt laktobacilov v pošvovom sekréte sa buď zvýši alebo zostáva bez zmeny. Naviac Rosalgin významne znižuje pH pošvy, čo je veľmi dôležité pre udržanie prirodzenej pošvovej mikroflóry.

Rosalgin Easy je hotový vaginálny roztok, pripravený na okamžité použitie. Jeho výhodou je najmä jednoduchá aplikácia a vysoký štandard hygieny. Rosalgin sa doporučuje používať ako prvá pomoc pri zápaloch pošvy a vonkajších rodidiel alebo ako preventívna liečba opakujúcich sa zápalov pošvy napr. po menštruácii, po návšteve bazénov, po pohlavnom styku či v priebehu liečby antibiotikami.

Veľký úspech zaznamenáva Rosalgin u gynekológov aj u pacientiek ako podporná liečba – kombinácia spolu s predpísanou protizápalovou liečbou. Kombinácia Rosalginu s cielenou protizápalovou liečbou je cenená predovšetkým pre rýchle odoznenie nepríjemných pocitov a urýchlenie hojenia lokálneho zápalového procesu.

Pred výberom prípravku, ktorý by mohol najviac vyhovovať pri už pretrvávajúcich ťažkostiach, sa vyplatí vyhľadať gynekológa a poradiť sa priamo s ním. Mikrobiologické prostredie pošvovej sliznice je totiž viac ako citlivé najmä v lete a preto hodné primeranej starostlivosti.

Poznámka pre redakciu:
CSC Pharmaceuticals Handels GmbH bola na Slovensku založená v roku 1997 ako organizačná zložka materskej firmy so sídlom v Rakúsku. Patrí do medzinárodnej skupiny Angelini a pôsobí predovšetkým v krajinách strednej a východnej Európy. Portfólio tvoria lieky, zdravotnícke pomôcky a výživové doplnky z vlastného vývoja ako aj z licenčných produktov renomovaných zahraničných partnerských firiem. http://www.csc-pharma.sk

Marcela Koffler
Dynex
0911 603 359
marcela.koffler@gmail.com

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.