Stanovisko poisťovne Generali Slovensko k medializovanému podvodu s vyčíslenou škodou 2,5 milióna eur

BRATISLAVA, 7. júna 2012 (tlacovasprava.sk) – V súvislosti s dnešnou tlačovou správou Prezídia Policajného zboru SR, ktorá informuje, že vyšetrovateľ Úradu boja proti korupcii obvinil konateľa externej maklérskej spoločnosti Jozefa H. z trestného činu podvodu, vydáva poisťovňa Generali Slovensko oficiálne stanovisko:

Nekalú činnosť konateľa externej maklérskej spoločnosti Jozefa H. odhalila poisťovňa Generali Slovensko v roku 2009, a to prostredníctvom kontrolných mechanizmov pri prešetrovaní podvodov. Všetky informácie boli poskytnuté Polícii SR a poisťovňa zároveň podala trestné oznámenie.

Poisťovňa Generali Slovensko tak pred ďalším protizákonným konaním uvedenej spoločnosti uchránila nielen klientov, ale aj celý poistný trh, nakoľko obvinený spolupracoval aj s inými poisťovňami.

Obvinený sa obohacoval na úkor poisťovne uzatváraním poistných zmlúv na neexistujúce osoby a na sociálne slabších klientov s nižšou úrovňou finančnej gramotnosti. Za týchto klientov platil istý čas poistné, aby sa vyhol štandardným kontrolám poisťovne a získal províziu. Škoda spôsobená poisťovni bola vyčíslená na viac ako 2,5 mil. EUR. Včasným odhalením podvodu poisťovňa Generali Slovensko dokázala zamedziť zväčšeniu rozsahu škody a uchránila tak ďalších 1,4 mil. EUR.

Vzhľadom na to, že vec prešetrujú orgány činné v trestnom konaní, nemôže k tomuto prípadu poisťovňa v tejto chvíli zverejniť viac informácií.

Mgr. Lucia Makayová
manažérka komunikácie/hovorkyňa
Generali Slovensko poisťovňa, a. s.
Úsek marketingu a komunikácie
Lamačská cesta 3/A, 841 04  Bratislava, SR
Tel.: +421 2 5857 6409
Fax: +421 2 5857 6088
GSM: +421 907 701 046
E-mail: lucia.makayova@generali.sk
http://www.generali.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.