Ďakujem chalani, že ste splnili Paľkovi sen, píše Maja Demitrová v knižke o MS (FOTOGALÉRIA)

BRATISLAVA, 30. mája 2012 (tlacovasprava.sk) – Na počesť inšpirujúcej cesty slovenských hokejistov ku strieborným medailám na majstrovstvách sveta 2012 vo Fínsku a Švédsku vychádza v Ottovom nakladateľstve plnofarebná 144-stranová publikácia Striebro pre Paľa.

Na počesť inšpirujúcej cesty slovenských hokejistov ku strieborným medailám na MS 2012 vo Fínsku a Švédsku vydáva Ottovo nakladateľstvo 144-stranovú knihu Striebro pre Paľa.

Kroniku slovenskej cesty k prekvapujúcemu úspechu v Helsinkách, ktorá sa v týchto dňoch dostáva do predaja, zostavil športový publicista Ján Bednarič z textových a fotografických materiálov Tlačovej agentúry Slovenskej republiky.Chronologická časť o priebehu turnaja je doplnená vizitkami slovenských reprezentantov, portrétom trénera Vladimír Vůjtka,  štatistikami zo šampionátu, historickými faktami o národnom tíme a dokumentuje aj bujaré privítanie výpravy na Slovensku.

“Fanúšikovia hokeja na Slovensku poznajú edíciu knižiek z hokejových majstrovstiev sveta, ktoré už roky vychádzajú v Ottovom nakladateľstve. Aj táto má byť pamiatkou na šampionát, jeho zlomové momenty a krásne emócie, ktoré celej krajine poskytli svojimi výkonmi zverenci trénera Vladimíra Vujtka,” uviedol editor publikácie Striebro pre Paľa.

O jeden z príhovorov sa postarala aj manželka tragicky zosnulého Pavla Demitru, ktorému naši reprezentanti po skončení turnaja symbolicky venovali svoj úspech do nebies.

„Aj ja som vždy bola súčasťou tejto eufórie, len tento rok som cítila, že už nechcem. Chýbal mi tam môj najobľúbenejší bojovník,“ napísala v predslove Mária Demitrová a okrem pridala aj poďakovanie celému tímu: „Je úžasné,  čo strieborní chlapci dokázali a ľuďom dali úžasný dar. Zabudnúť na každodenné starosti a problémy, ochutnať pocit víťazstva a spojiť všetky vekové kategórie. Presne pre toto bola reprezentácia Paľkova srdcová záležitosť, a preto sa s ňou tak ťažko lúčil. Minulý rok netúžil po ničom inom ako po úspechu svojej krajiny. Z postu kapitána to považoval za svoju povinnosť a chcel sa rozlúčiť úspechom. Jemu sa to nepodarilo a ťažko to niesol. Ďakujem chalani, že ste splnili Paľkovi sen!

Kontakt pre médiá:
Pavol Kršák
Ottovo nakladateľstvo
Dostojevského rad 1, 811 09  Bratislava
E-mail: PavolK@ottovo.sk
Tel.: + 421 915 496 128

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.