Kapsch chráni citlivé údaje v prísne zabezpečenom výpočtovom stredisku earthDATAsafe v Štajersku

KAPFENBERG/VIEDEŇ, 15. júna 2012 (tlacovasprava.sk) – Výpočtové stredisko earthDATAsafe spoločnosti Kapsch BusinessCom je domovom IT infraštruktúry pre najprogresívnejšie cloud riešenia. Servery sú umiestnené v rozsiahlom systéme podzemných chodieb v prísnom zabezpečení a chránené proti neoprávnenému prístupu, ako aj elektromagnetickému rušeniu a výpadkom napájania. Zabezpečenie priestorov a prostredie je obzvlášť dôležité pre súkromné cloud riešenia. Outsourcingom IT procesov spoločnosti ťažia nielen z flexibilných nákladov na IT, ktoré sa prispôsobujú podľa požiadaviek, ale aj z prispôsobenej bezpečnostnej koncepcie softvéru a hardvéru vo výpočtovom stredisku, ktoré chráni citlivé firemné údaje.

Hlboko pod tonami hornín v Kapfenbergu je miesto, kde Kapsch BusinessCom prevádzkuje earthDATAsafe, svoje prísne zabezpečené výpočtové stredisko.

„Firmy chcú, aby ich náklady na IT boli stále flexibilné, a ďalšie kladú stále väčší dôraz na bezpečnosť svojich dôverných firemných informácií,“ vysvetľuje Jochen Borenich, COO spoločnosti Kapsch BusinessCom. „Práve teraz až 75 % hardvéru prevádzkovaného samotnými spoločnosťami nebeží na plný výkon, pretože je vždy navrhovaný na špičkovú záťaž. Cloud riešenia umožňujú prevádzkovým aplikáciám prístup k hardvérovému poolu, čo znamená, že požadované služby a kapacity možno využívať veľmi pružne. So spoločnosťou Kapsch je tu ďalšia výhoda, že celá IT infraštruktúra pre tieto cloud riešenia sa nachádza uprostred hory v Štajersku v Rakúsku, čo ponúka maximálnu ochranu.“

earthDATAsafe: najbezpečnejšie výpočtové stredisko v Rakúsku

Hlboko pod tonami hornín v Kapfenbergu je miesto, kde Kapsch BusinessCom prevádzkuje  earthDATAsafe, svoje prísne zabezpečené výpočtové stredisko. 320 metrov v hĺbkach hory a chránené až 150 metrami skaly v zložitom systéme chodieb je miesto, kde sa nachádza srdce cloud riešení spoločnosti Kapsch: technická infraštruktúra. earthDATAsafe sa rozprestiera na vyše 4000 m² s 900 m chodieb a ôsmimi bezpečnostnými zónami. Prístup má len niekoľko oprávnených osôb.

Špeciálne navrhnutá viacúrovňová koncepcia zaisťuje bezpečnosť výpočtového strediska a údajov tam uložených. Tá zahŕňa prispôsobené riadenie prístupu, monitorovanie a systémy požiarnej ochrany, ako aj samostatný prívod energie a klimatizáciu. Softvér pre túto infraštruktúru je chránený aj nepretržitým monitorovaním firewallu, bezpečnostným softvérom a ďalšími ochrannými zložkami. Jeho poloha pod horou znamená, že systém earthDATAsafe spoločnosti Kapsch je chránený aj proti elektromagnetickému rušeniu. Pripojenie na prívod energie a dátovú sieť je plne redundantné a zaručuje ochranu systému proti výpadkom energie a rušeniu.

Kapsch BusinessCom AG

Konzultujte, integrujte, prevádzkujte: cloud riešenia od spoločnosti Kapsch

Pre Kapsch každý proces outsourcingu IT začína analýzou existujúcich informačno-komunikačných štruktúr, pokračuje plánovaním a integráciou riešení, prevzatím a správou riešení a poskytovaním požadovaných služieb IKT. Tento integrovaný prístup ponúka zásadné výhody so zabezpečením a dostupnosťou údajov. So zahrnutím všetkých aspektov služieb a bezpečnosti poskytuje Kapsch verejné cloud riešenia s partnermi, ako je Google alebo Microsoft, ako aj riešenia pre súkromné cloudy alebo pre prispôsobené zmesi týchto dvoch prístupov: hybridné cloudy. Ako „dôveryhodný poradca“ nezávislý od výrobcov je spoločnosť Kapsch schopná aplikovať skúsenosti a know-how z úspešných outsourcingových projektov z minulosti. Medzi klientov, ktorí už vložili svoju dôveru do systému earthDATAsafe spoločnosti Kapsch v súvislosti so svojou dlhodobou správou IT, patrí PayLife a Österreichische Volksbanken AG (ÖVAG).

Kapsch BusinessCom – Kapsch BusinessCom – spoločnosť zo skupiny Kapsch – je jedným z popredných partnerov v oblasti služieb IKT v Rakúsku, v strednej a východnej Európe s približne 1300 zamestnancami a obratom presahujúcim 240 miliónov eur. Spoločnosť Kapsch BusinessCom, ktorá je integrovaná do skupiny Kapsch, pôsobí v celosvetovom meradle so svojimi vlastnými pobočkami v Rakúsku a firmami v Českej republike, na Slovensku, v Maďarsku, v Rumunsku a v Poľsku. Riešenia, ktoré ponúka táto spoločnosť, zahŕňajú oblasti informačných technológií a telekomunikácií. To stavia spoločnosť Kapsch do pozície partnera v oblasti služieb IKT. Popri systémovej integrácii a priebežnej optimalizácii sa spoločnosť Kapsch BusinessCom čoraz viac zaoberá kompletnou prevádzkou týchto riešení IKT. Kapsch sa opiera o nezávislosť od výrobcov a o partnerstvá s poprednými svetovými poskytovateľmi technológií, ako je Aastra, Apple, Avaya, Cisco, EMC, Google, Hitachi, HP alebo Microsoft. Spolu s týmito partnermi je spoločnosť Kapsch konzultantom, systémovým dodávateľom a poskytovateľom služieb pre svojich 17 000 zákazníkov, ale predovšetkým spoľahlivým, dôveryhodným a dlhoročným poradcom v rýchlo sa meniacom technologickom prostredí.

Ďalšie informácie: http://www.kapsch.net a http://www.kapsch.net/de/kbc

Sledujte nás na Twitteri: http://twitter.com/kapschnet

Celá správa tu.

Kontakt pre médiá:
Jutta Hanle
Vedúca marketingovej komunikácie
Kapsch BusinessCom
Wienerbergstraße 53, 1120 Viedeň, Rakúsko
Tel.: +43 50811 5787
E-Mail: Jutta.Hanle@kapsch.net

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.