Vyhlásenie Gurmán AWARD 2012: Inšpektori navrhli na 1 zlatú vidličku Top restaurant  FOU ZOO a Le Monde

BRATISLAVA, 15. júna 2012 (tlacovasprava.sk) – Tohtoročný galavečer odovzdávania Gurmán AWARD – prestížnych cien v gastronómii sa uskutočnil v HotelI Kempinski River Park v Bratislave. Až 72 reštaurácií uspelo tento rok pred hodnotiacimi návštevami inšpektorov gastronomického sprievodcu Gurmán na Slovensku a dostalo odporučenie byť medzi najlepšími na tento rok. Nie vždy je to jednoduché a jednoznačné, a tak inšpektori prihliadajú aj na región, podmienky, v akých reštaurácia pracuje, a tiež na možnosti zásobovania či dostupnosť technológií. Je len samozrejmosťou, že sú určité rozdiely v kvalite či v úrovni služieb medzi Bratislavou, stredným či východným Slovenskom, ako aj v možnostiach hotelových reštaurácií či samostatných tematických reštaurácií.

Program a novinky Gurmánfest 2012 tu.

I tento rok boli reštaurácie v ich hodnoteniach rozdelené na prémiové, hotelové a tematické.

Medzi prémiovými nastal malý posun aj v prvej desiatke, kam sa dostala aj Angels z Banskej Bystrice, a tiež dve žilinské reštaurácie. Avšak hlavne TOP restaurant šéfkuchára Petra Ďurča si cieľavedomou,  poctivou prácou vydobyla veľmi pekné umiestnenie a navyše v štýle šéfkuchárskej reštaurácie, kde osobne hostí obsluhuje aj pripravuje menu. Je to ďalšia takáto reštaurácia po Afrodite šéfkuchára Mariána Fila z Čerenian, ktorý si tiež udržal popredné umiestnenie. Novou šťukou v rybníku sa stala bratislavská Le Monde s mladým šéfkuchárom Martinom Korbeličom, ktorej úroveň bola tento rok snáď najväčším pozitívnym prekvapením tejto kategórie a dotiahla to až na pomyselné stupne víťazov. Ďalšou správou, trochu smutnou pre gurmánov, bolo uzavretie reštaurácie Camouflage – 2 vidličkovej prestížnej reštaurácie, ktorá po prevzatí gastronomickou skupinou Meduza group bude opäť časom otvorená. No asi v inej prezentácii a zameraní, pritom však s vysokým štandardom kvality, ako nám predstavitelia skupiny potvrdili. Liviano aj Flowers si rovnako udržali svoje pozície a vykazujú štandardnú kvalitu.
Minuloročný víťaz UFO, pýšiaci sa kreatívnou kuchyňou a skvelou obsluhou, titul neobhájil, iba s malým rozdielom v bodovom ohodnotení inšpektorov ho tento rok predbehla reštaurácia FOU ZOO – minuloročný nováčik, ktorý to dokázal aj vďaka stále novým inováciám v lístku a vďaka množstvu vlastných produktov. Na základe toho asi neprekvapilo, že inšpektori navrhli na 1 zlatú vidličku Top restaurant  FOU ZOO a Le Monde. Gratulujeme!

V hotelových reštauráciách je vždy najväčšia turbulencia a to asi aj preto, lebo tam často dochádza k zmenám šéfkuchárov aj k premene zamerania reštaurácií. To bola príčina poklesu Chateau Béla, ktorú predbehlo ambiciózne Amade Chateau z obce Vrakúň pri Dunajskej Strede s novým maďarským šéfkuchárom. Zlatá vidlička im ušla iba o pár bodov – snáď na budúci rok. Výborne si viedol aj Zlatý Dukát z Košíc, čo ho vynieslo do prvej päťky a na pozíciu najlepšej reštaurácie východného Slovenska. Pozície si udržali aj stálice tejto kategórie, hotel Borovica, hotel Hilton Košice či Tri Studničky. Dobre pracujúca vínna reštaurácia Hotela Matyšák sa prvýkrát dostala na stupne víťazov, a to vďaka dlhodobo vyrovnanej kvalite kuchyne Braňa Križana, ale aj vďaka výrobe vlastných produktov a využitiu vlastných farmárskych dodávateľov. Hotel Albrecht si udržal vysoký ranking aj napriek tomu, že menil šéfkuchára a dal šancu mladému Slovákovi Lednárovi. Skokanom roka však určite bola hotelová reštaurácia, ktorá sa minulý rok ledva dostala do výberu Gurmána na Slovensku a tento rok túto kategóriu vyhrala. River Bank restaurant z Kempinski River Park to dosiahla vďaka najprv angažovaniu maďarského šéfkuchára a následne príchodu nemeckého šéfkuchára Bjoerna Juhnkeho, ktorý získal v Prahe s Gordonom Ramsayom michelinovskú hviezdu v Maze.

Tematické reštaurácie to majú asi najťažšie, pretože chcú zaujať hlavne nejakou témou a atmosférou a to je, bohužiaľ, vždy náročné na zdatnosť personálu a tiež logistiku. Do prvej desiatky sa dostali aj mimobratislavské reštaurácie, čo je opäť potešiteľné. Dve z nich, dokonca z jedného mesta, ovládli túto kategóriu. Modra sa stala na tento rok mekkou tematických reštaurácií, pretože minuloročný víťaz Elesko len s malým rozdielom, takmer o prsia, prehral boj o víťazstvo s Pavúk Wine restaurant (bývalá reštaurácia U Richtára). Nový víťaz sa cieľavedomou prácou krok za krôčikom zaslúžene dopracoval na piedestál. Tretím do partie sa stal tohtoročný nováčik medzi tematickými reštauráciami – ASHOKA Indian restaurant, známa svojou autentickou indickou kuchyňou na vysokej úrovni.

Lavazza Best 20 chefs – rebríček najlepšie hodnotených šéfkuchárov, ktorý svojimi hlasmi vytvorili inšpektori Gurmána a šéfkuchári tých najlepších reštaurácií, zaznamenal aj tento rok viacero nových mien.  Medzi najlepšiu dvadsiatku sa dostali asi všetci z hodnotených najlepších reštaurácií, ktorí svojou dlhodobou kvalitnou prácou pomáhajú zvyšovať ich úroveň. Nikoho neprekvapilo, že titul obhájil  Marián Filo z Čerenian so svojou jedinečnou charizmou a atmosférou, ktorú dokáže vo svojej reštaurácii pripraviť. Na päty mu už však zdatne šliape tandem mladých šéfkuchárov: Martin Korbelič, ktorý dostal priestor v Le Monde, aby sa samostatne prejavil a dotiahol túto reštauráciu až k 1. zlatej vidličke, a Peter Kiss – skromný kuchár ťahajúci bratislavské UFO na vlnách 2 zlatých vidličiek už dva roky. Preto neprekvapilo, že aj ďalšie ocenenia zobrali  zmienené reštaurácie.

Manažérom roka je Ľuboslav Blaho z FOU ZOO a nováčikom roka sa stala Le Monde.

Podľa nominácií partnerských zväzov boli udelené aj tieto ocenenia:

Asociácia somelierov Slovenska nominovala na someliera roka.

Zväz kuchárov a cukrárov nominoval na Grand Prix za celoživotné dielo pána Krankotu.

Zväz výrobcov hrozna a vína vybral na základe tvrdých kritérií a za mnohoročnú kvalitnú prácu vinárstvo roka: Karpatskú perlu zo Šenkvíc – vinárstvo manželov Šebovcov.

International Gurmán AWARD udelil tento rok Gurmán na Slovensku michelinovskému šéfkuchárovi z Japonska, pánovi Ichirovi Kubotovi, ktorý šíri kultúru japonskej kjótskej kuchyne po celom svete a nápomocný bol aj pri odovzdávaní svojich vedomostí  na Slovensku.

Ďalšou novinkou tohto ročníka je aj výber doporučených reštaurácií z Čiech, Poľska, Maďarska, Rakúska či Chorvátska, čo určite poteší našich gurmánov. Výber  bol zostavený v spolupráci s našimi hodnotiteľmi a kolegami z jednotlivých krajín.

Vydal:
Gurmán Fest Bratislava

PR servis:
Advantage, spol. s r.o., radimska@advantage.sk , 0911/265 285

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.