Asian Dub Foundation bude zlatým klincom Uprising Reggae Festival

BRATISLAVA, 26. júna 2012 (tlacovasprava.sk) – Uprising Reggae Festival – najočakávanejšia hudobná slávnosť leta pohltí Bratislavu už o necelé 2 mesiace. Na hlavnom pódiu festivalu sa ako zlatý kliniec predstaví britská kapela Asian Dub Foundation. Vo svojom kompletnom zložení a v plnej sile odohrá na Zlatých pieskoch svoju typickú výbušnú zmes elektroniky s tvrdými ragga-jungle rytmami, dubovými basami, zvukmi sitary, rýchlym rapom a politickými textami.

Asian Dub Foundation, nadupaná skupina ovplyvnená aj punkom či rockom vznikla v roku 1993. Prerazili s albumom “Rafi’s Revange” (1998), za ktorý boli nominovaní na Mercury Prize a získali aj množstvo pozitívnej kritiky. V tej chvíli sa o nich už hovorilo ako o jednej z najstrhujúcejších kapiel vo Veľkej Británii, ich cesta ku sláve však nebola plodom iba jednej úspešnej platne.

Na hlavnom pódiu festivalu sa ako zlatý kliniec predstaví britská kapela Asian Dub Foundation. Vo svojom kompletnom zložení a v plnej sile odohrá na Zlatých pieskoch svoju typickú výbušnú zmes…

S rastúcou popularitou a úspechom sa im v očiach ľudí podarilo nabúrať zažité stereotypy o ázijských hudobníkoch, ako aj o Aziatoch všeobecne. Dôkazom ich vplyvu je cena BBC Asian Award for Music z roku 1998.

Asian Dub Foundation boli vždy svetobežníci a ani po rokoch na scéne sa ich zmysel pre multikulturalizmus nevytratil. V roku 2001 cestovali po Brazílii so svojími workshopmi, vystupovali so svojím soundsystémom a hrali aj regulérne koncerty. Neskôr sa stali druhou zahraničnou kapelou, ktorá koncertovala na Kube od roku 1979, a tiež vyrazili na turné po východnej Európe.

Ich album “Enemy of the Enemy” (2003) bolo sprevádzané európskym turné po boku Radiohead, popričom ešte stíhali robiť na ďalších projektoch v podobe soundtrackov, divadelných projektov a bienále. Počas svojej kariéry vystupovali aj s Rage Against The Machine, Beastie Boys, Sinéad O’Connor, Gogol Bordello či Iggy Popom. Ich najnovší album vyšiel minulý rok a nesie názov “A History Of Now”. Na Uprisingu ho predstavia, spolu so svojími nesmrteľnými hymnami.

Lístky na Uprising Reggae Festival kúpite za 27€ iba do štvrtku 28.6., potom sa cena zvyšuje. Piaty ročník festivalu sa koná 24. – 25. augusta na bratislavských Zlatých Pieskoch a medzi ďalšie potvrdené mená patria aj: ANTHONY B (JAM), LEE SCRATCH PERRY (JAM), MAX ROMEO (JAM), TARRUS RILEY (JAM), IRIE RÉVOLTÉS (DE/FR), DELINQUENT HABITS (USA), DJ VADIM & YARAH BRAVO (RU-SWE), ETANA (JAM), RAGING FYAH (JAM), RAS ZACHARRI (JAM), STEPPA STYLE (RU), YT (UK), DAMALISTIK / ROOTS SURVIVAL (FR), MUNGO’S HIFI (UK), SOOM T (UK), TOP CAT (UK), TENOR FLY (UK), ZION TRAIN (UK), DEADLY HUNTA (UK), MEDIAL BANANA (SK), POLEMIC (SK)…

Silvia Turnerova
0905/708 333
silvia.turnerova@gmail.com

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.