METRO Zvolen otvoril najväčšiu Delivery platformu na Slovensku s rozlohou 850 m2 (FOTOGALÉRIA)

ZVOLEN, 27. júna 2012 (tlacovasprava.sk) – METRO Cash & Carry SR Zvolen sa môže pochváliť nielen komplexnou ponukou pre podnikateľov a strategickou polohou v samom „srdci“ našej krajiny, ale aj najvyšším obratom služby METRO Distribúcia na Slovensku. Zákazníci, ktorí si tovar nechávajú zavážať až k sebe do prevádzky, sa však odteraz môžu tešiť na ešte vyššiu úroveň servisu. Vo štvrtok 21. júna totiž poprední predstavitelia spoločnosti vo Zvolene slávnostne otvorili najväčšiu slovenskú METRO Delivery platformu.

METRO v rámci služby METRO Distribúcia na Slovensku prevádzkuje flotilu viac ako 30 rozvozových automobilov. Tie sú schopné v prípade potreby až sedem dní do týždňa doručovať tovar priamo k zákazníkovi.

METRO v rámci služby METRO Distribúcia na Slovensku prevádzkuje flotilu viac ako 30 rozvozových automobilov. Tie sú schopné v prípade potreby až sedem dní do týždňa doručovať tovar priamo k zákazníkovi – kdekoľvek a dokonca už do 24 hodín od objednávky. Delivery platformami na rozvoz tovaru preto disponujú všetky slovenské pobočky reťazca, tá zvolenská sa však po rozsiahlej prístavbe a modernizácii stáva absolútnou slovenskou špičkou.

Nové priestory s celkovou rozlohou 850 m2 prinášajú oproti pôvodnej platforme na rozvoz tovaru niekoľkonásobný nárast jej plochy a disponujú štyrmi nakladacími rampami pre vozový park. Ten sa rozšíril z piatich na sedem dodávkových automobilov. Pribudli aj rozsiahle skladové priestory: 370 m2 na čerstvé potraviny,   109 m2 veľká chladená miestnosť na mlieko a mliečne výrobky, 64 m2 chladiarne na mäso a mraziaci box s rozlohou 46 m2. Priamo na platforme, ktorá odteraz disponuje vlastným skladovým softwérom, sa nachádza 350 paletových pozícií a miesto na 500 najpredávanejších tovarových položiek. Vďaka tomu môže služba fungovať oveľa rýchlejšie, efektívnejšie a nezávislejšie od samotnej predajne, než tomu bolo doteraz.

METRO Zvolen má vďaka svojej jedinečnej polohe veľmi silné a rozsiahle regionálne pokrytie. Obsluhujeme nielen zákazníkov zo Zvolena či Banskej Bystrice, ale aj zo širokého okolia Prievidze, Novej Bane, Turčianskych Teplíc, Dudiniec, Veľkého Krtíša, Rimavskej Soboty, Brezna, Tálov či Donovalov. Myslím si preto, že práve naša Delivery platforma si túto investíciu naozaj zaslúžila a želám jej stále viac a viac spokojných zákazníkov,“ hovorí Zoran Sitár, riaditeľ zvolenského METRO.

Službu METRO Distribúcia aktuálne vo Zvolene využíva 114 zákazníkov z oblasti gastronómie. Vďaka novej, kapacitnejšej rozvozovej platforme však pobočka plánuje toto číslo postupne až zdvojnásobiť, rovnako, ako podiel delivery zákazníkov na jej celkovom obrate. Modernizovaná platforma navyše už teraz dala prácu desiatim novým zamestnancom a upevnila tak pozíciu METRO ako jedného z najväčších zamestnávateľov v regióne.

V oblasti rozvozového predaja vidíme veľkú budúcnosť, zvyšovanie štandardu služieb v tomto smere pre nás preto bolo logickým krokom,“ vysvetľuje generálny riaditeľ METRO Cash & Carry SR, Axel Hluchy, ktorý sa otvorenia zvolenskej platformy aj osobne zúčastnil. Ďalšou inováciou s veľkým potenciálom je podľa jeho slov pre METRO online predaj, práve zákazníkom využívajúcim službu METRO Distribúcia preto veľkoobchod nedávno predstavilo nové online riešenie na objednávanie tovaru – službu m-objednávka.

Jej systém je založený na princípe internetového obchodu. Na adrese http://www.m-objednavka.sk sa zákazník prihlási pomocou svojho zákazníckeho čísla a hesla, vyberie si tovar z ponuky METRO, odošle objednávku a počká si na dovoz tovaru v štandardnom termíne. „Výhodou tohto jednoduchého a pohodlného spôsobu objednávania je, že zákazník v reálnom čase vidí, čo presne máme na sklade. Zvyšuje sa teda rýchlosť aj presnosť a znižuje sa chybovosť pri vybavovaní objednávok,“ dodáva Axel Hluchy.

Celá správa tu.

Pre viac informácií, prosím, kontaktujte:
Eva Šoucová – Media & Communication Consulting, spol. s r.o.
E-mail: eva.soucova@mcc.sk, Tel.č.: +421 2 53 41 00 85, +421 948 268 368

METRO Cash &  Carry SR

METRO Cash & Carry má zastúpenie v 30 krajinách sveta s viac ako 700 veľkoobchodnými centrami typu cash&carry. Zamestnáva viac ako 100 tisíc ľudí a v roku 2011 dosiahlo tržby vo výške 31 miliárd eur.  METRO Cash & Carry je predajnou divíziou METRO GROUP, jednej z najväčších medzinárodných maloobchodných a veľkooobchodných spoločností. V roku 2011 dosiahla skupina tržby približne vo výške 67 miliárd eur.

Celkovo má spoločnosť 280 tisíc zamestnancov a prevádzkuje viac ako 2 200 predajných centier v 33 krajinách sveta. Výkonnosť celej skupiny je založená na sile jej jednotlivých obchodných divízií, ktoré pôsobia nezávisle v rámci ich trhového segmentu: METRO/MAKRO Cash & Carry – medzinárodný líder v oblasti veľkoobchodných predajní typu cash&carry (samoobsluhy), Real hypermarkety, Media Markt a Saturn – európska jednotka na trhu v oblasti maloobchodov so spotrebnou elektronikou a obchodné domy Galeria Kaufhof. Viac informácií nájdete na: http://www.metrogroup.de.

V Slovenskej republike patrí do siete METRO Cash & Carry SR 6 veľkoobchodných centier pre podnikateľov s predajnou plochou každého 7 500 m² a dve prevádzky formátu Drive-In v Trenčíne a Poprade. Široká ponuka tovaru, prevádzková výkonnosť, vyspelá logistika a priame nákupy vo veľkých objemoch umožňujú spoločnosti METRO predávať tovar za najvýhodnejšie veľkoobchodné ceny. METRO sa na Slovensku orientuje predovšetkým na tri skupiny zákazníkov – profesionálov a to na oblasť HoReCa, maloobchod a malé až stredné firmy, ktoré podporuje okrem širokej ponuky tovaru aj nadštandardnými službami na mieru. Viac na http://www.metro.sk alebo http://www.facebook.com/metro.sk.

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.