Tesco začína s predajom značky Warburtons: Chlieb, ktorý si vás určite získa! (FOTO)

BRATISLAVA, 11. júla 2012 (tlacovasprava.sk) – Každý región má zaužívané svoje tradície v príprave a jedení chleba ako aj obľúbené kombinácie k chlebu a pečivu. Dnešný sortiment je veľmi široký a v obchodoch nájdete tradičný biely chlieb, ale aj celozrnný, čierny či ovocný. Warburtons, najobľúbenejšia britská pekáreň, prináša svoju najlepšiu radu kvalitných pekárenských výrobkov už aj na Slovensko! Nechajte sa previesť svetom chleba a dozviete sa viac o kultúre jedenia chleba.

Osud každej pekárne závisí na tom, aké pripravuje výrobky a či ľuďom chutia! Warburtons začal ako malá anglická pekárnička a postupne sa stala jednou z najväčších potravinárskych značiek vo Veľkej Británii (hneď za Coca-Colou). Dodnes si zachováva rodinné hodnoty a aj dnes riadia firmu členovia rodiny Warburtons. Ich prioritami ostáva, vyrábať každý kúsok tak, aby bol najchutnejším a najčerstvejším krájaným chlebom na svete!

Piata generácia rodinnej firmy Warburtons využila svoje 136 ročné odborné znalosti v pečení a vyrába chutné a výživné rady sendvičových chlebov, rožkov a unikátnych britských špecialít, ako sú anglické lievance aj pre slovenský trh.

Chlieb ako ho nepoznáte

Šesť druhov chutného pečiva Warburtons sú teraz k dispozícii na pultoch v predajniach Tesco po celom Slovensku: Chlieb na hrianky Toastie Loaf (400g), Celozrnný chlieb Wholemeal (400g), Čierny chlieb Soft Brown (800g), Ovocný bochník s pomarančom Fruit Loaf (400g), anglické mafiny a anglické lievance. Spomedzi tohto sortimentu si vyberie každý a po čase si určite vyberiete svoj obľúbený!

Vedeli ste, že produkty Warburtons:

– obsahujú pre organizmus dôležitú vlákninu;
– majú nutričné hodnoty špecifikované na jeden krajec, aby ste si vedeli prísun kalórii lepšie kontrolovať;
– sú vhodné pre vegetariánov;
– sú vhodné aj pre zamrazovanie a môžete ich mať na dosah u vás doma;
– sú vyrábané už 136 rokov vo Veľkej Británii.

Jonathan Warburton, člen piatej generácie rodiny Warburton a súčasný predseda Warburtons túži zdieľať dedičstvo spoločnosti aj so slovenským trhom: „Dodávame čerstvý a výživný chlieb do britských rodín už 136 rokov a tešíme sa na budovanie rovnakej tradície aj na Slovensku. Sme presvedčení, že slovenské rodiny si zamilujú chuť, kvalitu a pohodlie produktov Warburtons, rovnako ako my.“

Kultúra jedenia chleba

Warburtons je ideálny chleba na raňajky, rovnako aj vhodný základ pre vynikajúce sendviče na rýchly obed, olovrant, alebo večeru. Jeho skvelú chuť si môžete vychutnať len s jednou prísadou samostatne alebo s celým radom zložiek. S chlebom Warburtons si pochutnáte, ak ho skombinujete s niektorou z vašich preferovaných prísad ako syr, šunka, vajíčko, maslo, zelenina, ovocie, nátierky či džem alebo med. Chlieb môžete servírovať v studenej, alebo v teplej forme.

Náš tip:

OVOCNÝ KRÁJANÝ CHLIEB S POMARANČOM PODÁVANÝ S BOBUĽOVÝM OVOCÍM A MEDOM

OVOCNÝ KRÁJANÝ CHLIEB S POMARANČOM PODÁVANÝ S BOBUĽOVÝM OVOCÍM A MEDOM

Porcie: 2 – 4
Príprava: 5 minút
Celkový čas prípravy: 20 minút

Toto sú špeciálne nedeľné raňajky a skutočné príjemná  obmena francúzskeho toastu. Môžete ho  vyskúšať s rôznym bobuľovým a iným ovocím, napríklad banánmi.

Prísady:

4 plátky ovocného chleba s pomarančom od Warburtons
1 stredne veľké vajce
½ ČL vanilkového extraktu
15 g krupicového cukru
150 ml polotučného mlieka
25 g masla
100 g malín
100 g jahôd, nakrájaných na plátky
2 PL číreho medu

Postup:

Plátky chleba priečne prekrojte. V plytkej miske vyšľahajte vajce, vanilkový extrakt, cukor a mlieko. Namočte plátky chleba do vajcovej zmesi a otočte ich, aby boli obalené z oboch strán.
Vo veľkej teflonovej panvici  rozpusťte maslo. Keď začne bublať, vložte obalený plátok chleba. Opekajte 1-2 minúty z každej strany do zlatista. Rozdeľte na 2 zohriate taniere.
Asi 1 minútu pomaly ohrievajte maliny a jahody s 2 PL číreho medu. Zohriatu zmes dajte na plátky chleba a ihneď podávajte, môžete ešte pokvapkať medom.

O  Warburtons

Piata generácia rodiny Warburtonovcov odhodlane pokračuje v tradícii kvalitného pekárenstva, ktorú dedí posledných 130 rokov. Warburtons je druhou najväčšou potravinárskou značkou v Spojenom kráľovstve. Špecializuje sa na výrobu viacerých pekárenských produktov vrátane lievancov, muffinov, celozrnných produktov, pečiva a mnoho ďalšieho. V pozadí úspechu spoločnosti Warburtons stojí jej odhodlanie neustále poskytovať pekárenské produkty vysokej kvality a investovať do inovácií a vývoja nových produktov. Pre rodinu Warburtonovcov to nie je len podnikanie. Je to spôsob života!

Predstavujeme vám niektoré produkty z celkovej ponuky výrobkov Warburtons, ktoré sú v súčasnej dobe k dispozícii v predajniach Tesco po celom Slovensku:

Chlieb na hrianky Toastie Loaf (400g) je chutný biely chlieb ideálny na hrianky a na výborné sendviče. Z dôvodu štvorcového a hrubého rezu, kvality múky a odbornosti pečenia Warburtons je chlieb pevný, pripravený na natretie maslom, zároveň je tiež jemný a lahodný.

Čierny chlieb Soft Brown (800g) je najlepší tmavý chlieb. Jemný, chutný a na strednú hrúbku pokrájaný – dokonalý na sendviče. Je výborný aj na hrianky, ak sa podáva teplý a najemno natretý vašou obľúbenou pomazánkou.

Anglické muffiny Warburtons (4 kusy) sa dajú v strede ľahko rozdeliť a dostanete sa tak k jeho jemnému vnútru. Rýchlo a ľahko sa pripravuje a najlepšie chutí toastovaný s maslom alebo ako alternatíva k hrianke ako obedová pochúťka.

Celozrnný chlieb Warburtons (400g) obsahuje v tradičnom recepte 100 % celozrnnú múku. Celozrnný chlieb, pečený v otvorenej forme, je tenšie krájaný pre ľahké zahryznutie. Má vysoký obsah vlákniny, je preto zdravou voľbou!

Ovocný bochník s pomarančom Warburtons (400g) je plný šťavnatých hrozienok a kúskov s príchuťou pomaranča. Má tiež nízky obsah tuku, je zdrojom vlákniny a neobsahuje žiaden pridaný cukor. Skvelý na raňajky, pochúťka na olovrant alebo jednoducho výborne chutí len tak, priamo z balíčka.

Anglické lievance Warburtons (6 kusov) sú nielen lahodné, ale majú aj nízky obsah tuku. Tieto lievance sú hrubšie ako ostatné! Skvelé ako teplá pochúťka kedykoľvek cez deň alebo jednoducho opečené a natreté maslom sú chutným a výdatným začiatkom dňa.

Pre viac informácií o novej rade produktov, ktoré sú dispozícii v obchodoch Tesco, ako aj chutné recepty na vyskúšanie, navštívte www.warburtons.sk.

Celá správa tu.

Tlačový kontakt:
Media In
Jana Budáčová
senior PR manažérka
mobil: 0911 704 111
e-mail: jana.budacova@cohnwolfe.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.