V Nemocnici Bánovce sa začína pri hemoroidálnej chorobe operovať novou metódou RFITTH (FOTO)

BÁNOVCE NAD BEBRAVOU, 12. júla 2012 (tlacovasprava.sk) – Včera v Nemocnici Bánovce – 3. súkromnej nemocnici pod vedením MUDr. Jiřího Dubna zo zlínskej nemocnice Atlas a za účasti  MUDr. Hany Tisovej  a MUDr. Romana Sameka bola odprezentovaná nová operačná metóda /RFITTH / pri liečbe hemoroidálnej choroby. Nemocnica Bánovce bude tak prvou nemocnicou na Slovensku, ktorá bude používať túto operačnú metódu. Pacientom používanie tejto metódy prinesie kratšiu hospitalizáciu, lepšiu a rýchlejšiu rekonvalescenciu.

Metóda RFITTH sa už úspešne používa v Českej republike, Poľsku a v Nemecku od roku 2007. V súčasnosti po realizácií školení a získaní certifikátu bude spomínaná dvojica špecialistov tento typ operácie vykonávať aj v Bánovciach nad Bebravou na pracovisku jednodňovej chirurgie. Zákrok s novou operačnou metódou sa bude  realizovať  v krátkodobej celkovej narkóze a potrvá priemerne 20 minút. Pobyt v nemocnici by sa mal skrátiť na jeden až dva dni. Výhodou operácie je nízka bolestivosť a rýchly návrat k normálnej činnosti.

Tím MUDr. Jiřího Dubna, ktorý absolvoval novú operačnú metódu (RFITTH) pri liečbe hemoroidálnej choroby. Pacientom používanie tejto metódy prinesie kratšiu hospitalizáciu, lepšiu a rýchlejšiu rekonvalescenciu.

,,Od 11. júla 2012 začíname ako jedno z prvých chirurgických pracovísk v okolí operovať ťažšie formy hemoroidálnej choroby. Podmienkou na vykonanie uvedeného zákroku na našom chirurgickom pracovisku  je klasifikácia ochorenia vnútorných hemoroidov minimálne II. stupňa a súhlas pacienta s ich operačným riešením,“ uviedla MUDr. Mina Bobocká, riaditeľka nemocnice.

Viac informácií získate v nemocnici a to konkrétne na chirurgickej ambulancií tel. č. 038/7624249, u MUDr. Romana Sameka tel. č. 032/7430924 alebo MUDr. Hany Tisovej tel. č. 0915 675 623.

Nemocnica Bánovce – 3. súkromná nemocnica, s.r.o. je nemocnicou patriacou do skupiny UNIPHARMA – 1.slovenská lekárnická akciová spoločnosť. Unipharma vlastní nemocnicu od. 1.1.2006, až doteraz do jej rozvoja investovala viac ako 1,7 mil. Eur. Poskytuje komplexnú zdravotnú starostlivosť obyvateľom spádovej oblasti okresu Bánovce nad Bebravou s počtom približne 40 tis. obyvateľov.

RFITTH – operácia hemoroidov

Pri intravenóznej (vnútrožilovej) liečbe RFITTH sú obliterované (uzavreté) pomocou rádiofrekvenčnej energie hemoroidálne cievy. Vysokofrekvenčný striedavý prúd preteká cievnym tkanivom, ku ktorému je priložená bipolárna elektróda, a zahrieva ho na teplotu presahujúcu 6O°C. Tým sa dosiahne stiahnutie cievnej steny, čoho následkom je potom kompletný uzáver cievy a požadované prerušenie toku krvi hemoroidálnou cievou.

Postup ošetrenia: Zákrok sa realizuje v krátkodobej celkovej narkóze. Po uvedení do narkózy sa urobí divulzia zvieračov (zavedeným prstom sa mierne roztiahne konečníkový zvierač). Následne sa zavedie priehľadný proktoskop a sú detekované hemoroidálne uzly. Do týchto uzlov je zavedená špeciálna RFITT sonda a pod kontrolou zraku sú postupne radiofrekvenčným prúdom obliterované (znepriechodnené). Takto ošetrený hemoroid sa retrahuje späť do konečníku a môže naďalej v tele bez akýchkoľvek obáv zostať. Po zákroku je do konečníku zavedená vazelínová longeta, ktorá sa na druhý deň po operácii vyberie.

Celý zákrok trvá priemerne 20 minút. Pobyt v nemocnici si vyžiada 1-2 dni. Výhodou operácie je nízka bolestivosť zákroku a rýchly návrat k normálnej činnosti. Kozmetický efekt operácie závisí od štádia ochorenia. V pooperačnom období je pravidlom neveľké krvácanie z konečníka, trvajúce 7-10 dní po zákroku. U štádia IV. je pravidlom opuch trvajúci 14-21 dní po zákroku. Zostávajúce kožné výčnelky je možné následne v odstupe od výkonu riešiť už ambulantne v lokálnej anestéze.

Viac informácií:
MUDr. Mina Bobocká
riaditeľka nemocnice
Hviezdoslavova 23/3, 95701 Bánovce nad Bebravou
Tel.: 038/ 762 4111
e-mail: riaditel@nemocnicabn.sk
http://www.nemocnicabn.sk

Mgr. Adriana Bednárová
mediálny poradca
MARCUS PR, s.r.o
Hrušovská 229/34, 931 01 Šamorín
Tel.: 031/562 40 17
GSM: 0908/528 445
e-mail: bednarovapr@stonline.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.