Prieskum PROFI CREDIT Slovakia: Takmer pätina Slovákov by sa nikdy nezadlžila kvôli zábave

BRATISLAVA, 17. júla 2012 (tlacovasprava.sk) –  Takmer tri štvrtiny Čechov (70 %) by si nikdy nepožičali peniaze na hazardné hry. K alkoholu sú, ale miernejší. Na alkohol by si nikdy nevzalo pôžičku iba 7 % ľudí. Vyplýva to z telefonického prieskumu úverovej spoločnosti PROFI CREDIT. Tá chcela porovnať chovanie Čechov a Slovákov. V oboch krajinách sa viac ako šesťsto žiadateľov o pôžičky pýtala, na čo by si úver rozhodne nikdy nevzali.

Takmer tri štvrtiny Čechov (70 %) by si nikdy nepožičali peniaze na hazardné hry. K alkoholu sú, ale miernejší. Na alkohol by si nikdy nevzalo pôžičku iba 7 % ľudí. Vyplýva to z telefonického prieskumu úverovej spoločnosti PROFI CREDIT.

Kým u našich susedov by sa kvôli pár pohárikom, či fľašiam opojného moku nikdy nezadlžil iba každý štrnásty človek, u nás sme na seba v tomto ohľade omnoho prísnejší. Na alkohol by si nikdy nepožičalo 34 % Slovákov – teda každý tretí.

Fakt, že Česi majú kladný vzťah k alkoholu, je známy, ale výsledky prieskumu ma dosť prekvapili. Som ale presvedčený, že drvivá väčšina našich klientov si na alkohol peniaze nikdy nepožičala a obracajú sa na nás kvôli omnoho potrebnejším veciam,“ hovorí s úsmevom marketingový riaditeľ PROFI CREDITu pre Strednú Európu Ondřej Šmakal.

Naopak, benevolentnejší sú Slováci oproti Čechom, čo sa týka hazardu. Iba tretinu z nich (35 %) by vraj nikdy nenapadlo vziať si pôžičku a ísť do herne či kasína. V Česku pritom pôžičky na hazardné hry odmietlo dvakrát toľko ľudí, plných 70%. Takmer pätina Slovákov (19 %) by sa nikdy nezadlžila kvôli zábave. To Česi si doprajú viac. Zábavu na dlh striktne odmietol iba každý desiaty Čech. „Výsledky prieskumu opäť ukázali, že nás čaká ešte dlhá cesta, čo sa týka ekonomickej gramotnosti Čechov a Slovákov. Profi Credit pripravuje v oboch krajinách niekoľko projektov, ktoré by ju mali podporiť,“ vysvetľuje Ondřej Šmakal.

Štvrtú priečku v rebríčku zakázaných pôžičiek majú úvery na splácanie ďalších pôžičiek. V Česku by „klin klinom“ nikdy nevybíjalo 10 %, na Slovensku 7 % ľudí. A prvú päťku uzatvárajú pôžičky na dovolenky. 3 % Čechov a 5 % Slovákov by si nikdy nepožičali na dovolenku. „Je vidieť, že väčšina ľudí je rozumných, a keď na dovolenku peniaze nemajú, tak sa jej vzdajú alebo zvolia lacnejšiu tuzemskú variantu,“ hovorí Ondřej Šmakal a doplňuje: „Z našich prieskumov vyplýva, že až 90 % ľudí dovolenku radšej oželejú, ako by sa kvôli nej zadlžili.“

Celá správa tu.

Ondřej Šmakal
Marketingový riaditeľ pre Strednú Európu, PROFI CREDIT
GSM: +420 777 482 906
Email: ondrej.smakal@proficredit.cz

Ing. Margareta GAČKOVÁ
DEVON COMMUNICATION, s.r.o.
Vetvárska 14
821 06 Bratislava
tel: +421 911 234 774
http://www.devoncommunication.sk

PROFI CREDIT Slovakia, s.r.o. je slovenským poskytovateľom nebankových úverov a na trhu pôsobí už 12 rokov. Úverové produkty PROFI CREDIT klienti dlhodobo vyhľadávajú pre ich dostupnosť, solídnosť a transparentné podmienky. Spoločnosť PROFI CREDIT je súčasťou nadnárodnej finančnej skupiny Profireal Group, ktorá pôsobí na finančných trhoch strednej a východnej Európy – v Českej republike, Slovensku, Poľsku, a Bulharsku.

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.