Poradca OKNOPLAST: Výmena nových okien krok po kroku – bez stresu a neporiadku (FOTOGALÉRIA)

BRATISLAVA, 19. júla 2012 (tlacovasprava.sk) – Ak plánujete výmenu okien, musíte sa pripraviť na veľa strategických rozhodnutí. Ktorý produkt si vybrať? Budú mať nové okná rovnaké rozmery ako predchádzajúce? Kedy a ako ich namontovať? To je len zlomok otázok, ktoré si musíte zvážiť predtým, než začnete s výmenou. OKNOPLAST, líder na európskom trhu okien a dverí, predstavuje niekoľko tipov na výmenu nových okien bez stresu a neporiadku.

Viete, aké vlastnosti okna potrebujete?

Dnes sú na trhu rôzne riešenia, ktoré pred 10-15 rokmi neboli k dispozícii. Máte na výber, či uprednostníte úsporné okná, zvukotesné, alebo tie, so zvýšenou odolnosťou proti vlámaniu. Ak je pre vás dôležité znižovať náklady na vykurovanie, mali by ste sa rozhodnúť pre energeticky úsporné okná. V tomto prípade odporúčame dbať na súčiniteľ prestupu tepla pre celé okno – Uw.

Ak žijete na rušnej ulici alebo v blízkosti železničných tratí, odporúčame montáž okien s balíčkom hriadeľa so zvýšenou zvukovou izoláciou. To, aký veľký hluk pohltí okno definuje parameter Rw – pomer vyjadrený v decibeloch. Ak je pre zákazníka priorita to, aby do jeho domu neprenikol hluk z ulice, odporúčame výber okna s čo najvyššou hodnotou Rw. V našej ponuke sú okná, ktoré majú Rw = 43 dB, čo znižuje takmer o polovicu,“ uviedol Peter Grocký z OKNOPLAST.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Väčšie? Menšie?

Ak rekonštruujete dom a máte záujem o zmenu, môžete si vybrať, či sa vám páčia väčšie alebo menšie okná, príp. použijete okná rovnakých rozmerov ako pôvodné.

Najjednoduchšia verzia je, ak upevňujete okná s rovnakými rozmermi ako boli pôvodné. Aj keď nemusíte meniť veľkosť okenného otvoru, mali by ste si dávať pozor na určenie vhodnej veľkosti rámu okna. Vonkajší rozmer nového profilu by mal byť asi 3-6 cm menší ako okenný otvor – umožňuje to efektívne utesnenie okien.

Ak máte záujem o okná  menších rozmerov ako predtým, stačí ak obvod okenného otvoru omurujete na aktuálnu veľkosť okna. A následne je potrebné povrchovo upraviť steny okolo okien.
„Z praktického hľadiska, pri rozširovaní okenného otvoru nad prekladom, odporúčame kontaktovať výrobcu okien. A to vzhľadom k tomu, že nielenže ide o  oporný prvok domu, ale preklad nesie aj hmotnosť vyšších častí stien a stropu. Preto je dôležité, aby bol minimálne narušovaný,“ uviedol Peter Grocký z OKNOPLAST.

Ako na to? Montáž bez odborníka?

Hneď ako si vyberieme konkrétny typ nových okien, mali by sme zvážiť, kedy a ako ich namontovať.
„Plastové okná môžeme meniť takmer kedykoľvek počas roka. No je dôležité je, aby pri ich výmene neklesla teplota vzduchu pod -10 stupňov Celzia. Dokonca i stena, na ktorej by mali byť okná namontované by nemala byť premrznutá a mala by dosahovať plusové teploty. Navyše aj izolačná pena, ktorou sú okná upevňované, stráca vplyvom nízkych teplôt svoje vlastnosti. Naším zákazníkom odporúčame montáž najmä na jar, v lete a najneskôr na jeseň, počas babieho leta,“ uviedol Peter Grocký z OKNOPLAST.

Výmena okien nie je náročná, ale ak si nie ste istí, či ju zvládnete urobiť sami, je lepšie zavolať si odborníka. Ak sa rozhodnete pre okná, ktoré sú zabezpečené proti vlámaniu, nemali by ste zabúdať, že v súlade s prísnymi postupmi, ktoré stanovuje európska norma EN 1627-1630, môže tak urobiť iba oprávnený montážnik, ktorý vám vystaví potvrdenie.

Podrobný návod na výmenu okien krok po kroku aj tu.

Spoločnosť OKNOPLAST

OKNOPLAST patrí už 18 rokov k expertom vo výrobe plastových a hliníkových otvorových systémov. Svojim zákazníkom poskytuje služby šité na mieru prostredníctvom 1 400 predajní na Slovensku, v Čechách, v Nemecku, v Taliansku, v Rakúsku, vo Francúzsku, v Maďarsku, v Slovinsku, vo Švajčiarsku a Poľsku. Najkvalitnejšie komponenty, automatizovaný strojový park a najmä kvalifikovaný personál sú zárukou najvyššej kvality výrobkov spoločnosti OKNOPLAST. Jej potvrdením je európsky certifikát kvality Q-Zert, ktorý spoločnosť získala od nemeckého ústavu ift Rosenheim. Výrobný proces je riadený on-line a spĺňa všetky požiadavky ISO 9001:2000, ako aj novej normy Európskej únie EN 14351-1:2006. Spoločnosť má vlastné R&D oddelenie, ktoré pracuje nad sústavným zdokonaľovaním a hľadaním jedinečných riešení. Vďaka svojej inovatívnosti, ako prvá firma v Európe priniesla na trh množstvo riešení, ktoré sú dnes štandardom v sektore okien a dverí z PVC a tým udáva trendy v jeho rozvoji. Okrem iného sú to päťkomorový profil, sklo s koeficientom tepelného prieniku U=1,0, nízky balkónový prah a mnohé iné. Spoločnosť zamestnáva vyše 800 ľudí, ktorí predstavujú vysokú úroveň profesionality a odbornosti. Bohatá ponuka profilov, výplní, široká škála farebných odtieňov a doplnkov, a najmä presnosť vyhotovenia sú aspektmi, vďaka ktorým sa výrobky OKNOPLAST odlišujú vzhľadom a najvyššou estetickou úrovňou, pričom vytvárajú skutočnú vizitku stavby. Zákaznícke prieskumy a mnohé názory odborníkov potvrdzujú, že OKNOPLAST je momentálne  jednou z najlepšie rozpoznávaných značiek v Európe a to nielen medzi ľuďmi v sektore otvorových systémov, ale aj medzi koncovými zákazníkmi. Od januára 2012 je OKNOPLAST top sponzorom futbalového klubu Inter Miláno.

Tlačové kontakty:

OKNOPLAST
Monika Rainer
PR manager
Tel:  +48 12 279 72 80
E-mail:  rainerm@oknoplast.com.pl

MEDIA IN – public relations agentúra
Martina Kovalíková
Account / PR manager
Tel: +421 911 365 444
E-mail: martina.kovalikova@cohnwolfe.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.