OKNOPLAST ponúka okná s vetrákmi Aereco a Ventair pre zdravé bývanie

BRATISLAVA, 27. júla 2012 (tlacovasprava.sk) – Domácnosť je miesto, kde trávime veľa času, preto sa v nej chceme cítiť čo najlepšie. Dôkladné vetranie domácností je nevyhnutné pre naše zdravie ako v lete, tak aj v zime. Navyše pomáha udržiavať aj komfort v dome. Správnym vetraním redukujeme výskyt znečisťujúcich látok a baktérií v našom okolí. Čerstvý vzduch tiež zabraňuje nadmernej vlhkosti a výskytu plesní v našom dome. Spoločnosť OKNOPLAST prináša tipy ako správne vetrať a prečo je to dôležité.

Dôkladné vetranie domácností je nevyhnutné pre naše zdravie ako v lete, tak aj v zime. Správnym vetraním redukujeme výskyt znečisťujúcich látok a baktérií v našom okolí.

V minulosti výmenu vzduchu v miestnostiach spôsobovala nekvalita okien, pretože zle tesnili. Dochádzalo tým k obrovským stratám tepla a zvýšeným účtom za kúrenie. V súčasnosti sa vyrábajú iba okná a dvere, ktoré bezchybne tesnia a majú najnižší možný koeficient prestupu tepla – Uw. Preto je nevyhnutné montovať na okná prídavné vetracie prvky, ktoré zabezpečujú výmenu vzduchu v miestnosti,“ uviedol Peter Grocký, obchodný manažér spoločnosti OKNOPLAST.

Vlhkosť – nepriateľ zdravia

Opakujúce sa prechladnutia, bolesti v krku a bolesti hlavy sú príznaky, ktoré môžu naznačovať, že vo vašom dome je príliš vysoká vlhkosť. Aby bolo v miestnosti zdravé a príjemné prostredie, mala by vlhkosť dosahovať hodnotu od 35 % do 50 %. No ak je vzduch vo vašej domácnosti príliš vlhký, na stenách vašej domácnosti sa môžu začať tvoriť plesne alebo huby. Nielenže je tento stav neestetický, ale aj nebezpečný pre naše zdravie. To nie je všetko – Vaša domácnosť môže začať zapáchať zatuchlinou. Vetráky umožňujú udržiavať správnu úroveň vlhkosti. Zvykne byť montovaný v hornej časti okna – v ráme (mimo vzduchu) a v krídle (ktorého úlohou je regulácia zvnútra).

Viete, aké vetranie si vybrať?

„Keďže na trhu existujú rôzne vetráky, predtým, než si jeden z nich kúpite, mali by ste zvážiť, kde ho chcete montovať. V závislosti od vlhkosti vzduchu, pre udržanie vhodného prostredia sú potrebné rôzne úrovne prúdu. V ponuke našej spoločnosti máme vetráky Aereco a Ventair, ktoré môžu byť zvolené v závislosti od typ objektu, kde ich chete montovať“ uviedol Peter Grocký.

Aereco je hygroskopický vetrák, ktorý kontroluje vlhkosť automaticky. V prípade zvýšenia koncentrácie vlhkosti samostatne zvyšuje prúdenie vzduchu, čím vysušuje miestnosť alebo naopak pri zníženej vlhkosti znižuje prúdenie vzduchu. Je k dispozícii v bielej, hnedej a v karamelovej farbe.

Vetráky Ventair zabezpečujú konštantné prúdenie vzduchu bez ohľadu na zmeny vlhkosti a zmeny tlaku vnútri a mimo miestnosti. Spravidla je zadávané užívateľom, nie je automatické a umožňuje nám používať ich v kuchyni alebo v kúpeľni, príp. v miestnostiach, kde sa používa otvorený oheň, pochádzajúce napríklad z plynového sporáka alebo rúry. V ponuke je v bielej av hnedej farbe.

Vďaka správnemu vetraniu sa budete cítiť lepšie, nebude Vás bolieť hlava, bude sa Vám lepšie spať a nebude Vás obťažovať ani hluk z ulice, smog či prach. Môžete si vybrať to správne riešenie pre vašu domácnosť.

Spoločnosť OKNOPLAST

OKNOPLAST patrí už 18 rokov k expertom vo výrobe plastových a hliníkových otvorových systémov. Svojim zákazníkom poskytuje služby šité na mieru prostredníctvom 1 300 predajní na Slovensku, v Čechách, Nemecku, Taliansku, Rakúsku, Francúzsku, Maďarsku a Poľsku. Najkvalitnejšie komponenty, automatizovaný strojový park a najmä kvalifikovaný personál sú zárukou najvyššej kvality výrobkov spoločnosti OKNOPLAST. Jej potvrdením je európsky certifikát kvality Q-Zert, ktorý spoločnosť získala od nemeckého ústavu ift Rosenheim. Výrobný proces je riadený on-line a spĺňa všetky požiadavky ISO 9001:2000, ako aj novej normy Európskej únie EN 14351-1:2006. Spoločnosť má vlastné R&D oddelenie, ktoré pracuje nad sústavným zdokonaľovaním a hľadaním jedinečných riešení. Vďaka svojej inovatívnosti, ako prvá firma v Európe priniesla na trh množstvo riešení, ktoré sú dnes štandardom v sektore okien a dverí z PVC a tým udáva trendy v jeho rozvoji. Okrem iného sú to päťkomorový profil, sklo s koeficientom tepelného prieniku U=1,0, nízky balkónový prah a mnohé iné. Spoločnosť zamestnáva vyše 800 ľudí, ktorí predstavujú vysokú úroveň profesionality a odbornosti. Bohatá ponuka profilov, výplní, široká škála farebných odtieňov a doplnkov, a najmä presnosť vyhotovenia sú aspektmi, vďaka ktorým sa výrobky OKNOPLAST odlišujú vzhľadom a najvyššou estetickou úrovňou, pričom vytvárajú skutočnú vizitku stavby. Zákaznícke prieskumy a mnohé názory odborníkov potvrdzujú, že OKNOPLAST je momentálne  jednou z najlepšie rozpoznávaných značiek v Európe a to nielen medzi ľuďmi v sektore otvorových systémov, ale aj medzi koncovými zákazníkmi. Od januára 2012 je OKNOPLAST top sponzorom futbalového klubu Inter Miláno.

Tlačové kontakty:

OKNOPLAST
Monika Rainer
PR manager
Tel:  +48 12 279 72 80
E-mail:  rainerm@oknoplast.com.pl

MEDIA IN – public relations agentúra
Martina Kovalíková
Account / PR manager
Tel: +421 911 365 444
E-mail: martina.kovalikova@cohnwolfe.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.