Vajnorské dožinky 2012: V obci bude výluka dopravy aj pokus o rekordný koláč

BRATISLAVA, 3. augusta 2012 (tlacovasprava.sk) – MČ Bratislava – Vajnory srdečne pozýva  na 9. ročník Vajnorských dožiniek, ktoré sa budú konať v sobotu 25. augusta 2012 od 15.00 h na  námestí na Roľníckej ulici.

MČ Bratislava – Vajnory srdečne pozýva na 9. ročník Vajnorských dožiniek, ktoré sa budú konať v sobotu 25. augusta 2012 od 15.00 h na námestí na Roľníckej ulici

Pripravený je bohatý kultúrny program (Vajnorská dychovka, Vajnorský okrášľovací spolok, DH Bučkovanka, Veslári, DIVISI, Tomáš Buranovský, FRIED ACE – Brno) spojený s tradičným alegorickým sprievodom, razením vajnorského dukátu, predajom vajnorskej keramiky a propagačných predmetov a kníh, ktoré vydala mestská časť.

Dožinky spestrí príležitostná poštová priehradka, POFIS ponúkne známku s personalizovaným kupónom, a v neposlednom rade určite aj súťaž O najdlhší dožinkový koláč. Pre návštevníkov bude k dispozícii množstvo stánkov s občerstvením a nebudú chýbať ani stánky  s remeselnou výrobou. Pre deti je pripravený detský svet v podobe tvorivých dielní v réžii manželov Čepcovcov z Galérie Typo &Ars.  Najmenší si budú môcť dať pomaľovať tvár,  poskákať na skákadlách, či  pozrieť výstavu drobných domácich  zvierat.

Dopoludnia o 10.00 h bude na futbalovom ihrisku prebiehať priateľský futbalový zápas s družobným mestom Brno.

A opäť sa budeme snažiť prekonať minuloročný rekord v dĺžke vajnorského koláča 25,88 m – výťažok z jeho predaja poputuje znova do materskej školy na Koniarkovej ulici vo Vajnoroch na nákup záhradných lavičiek  (v minulom roku sa vyzbieralo 345,50 Eur, za ktoré sa zakúpili preliezky na škôlkársky dvor ).

Dožinkové slávnosti zakončí ľudová veselica v podaní známej topoľčianskej skupiny Profil.
Podrobný program podujatia Vám prikladáme v prílohe.

9. Vajnorské dožinky – program

Zároveň by sme Vás radi informovali, že z dôvodu konania Vajnorských dožiniek bude výluka dopravy od piatku 24.8.2012 od 12.00 h až do nedele 26.8.2012 do 12:00 h.

Katarína Dobiášová
MČ Bratislava – Vajnory
Roľnícka 109
Referát kultúry, športu a zahraničných vzťahov
č.t. 02/ 48 44 22 23  0911/881 389
e-mail: dobiasova@vajnory.sk
http://www.vajnory.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.