V Kuchajde sa dá opäť kúpať, voda je podľa hygienikov v poriadku

BRATISLAVA, 10. augusta 2012 (tlacovasprava.sk) – Na Kuchajde môže zasa pokračovať pravá letná sezóna. Od dnešného dňa sa dá v miestnom jazere opäť kúpať. Hygienické testy potvrdili, že voda je po poslednom znečistení už v poriadku.

Zákaz kúpania sa ruší. Sme radi, že Bratislavčania môžu Kuchajdu opäť využívať so všetkým, čo k letu patrí – teda sa aj bez obáv kúpať,“ povedal starosta bratislavského Nového Mesta Rudolf Kusý.

Zákaz kúpania v prírodnom jazere bol vyhlásený 1. augusta po tom, čo výsledky rozboru vzoriek z konca júna preukázali zhoršenie mikrobiologickej kvality vody. Testy upozornili na prítomnosť črevných enterokokov nad prípustným limitom. Následne testy, ktoré bratislavskí hygienici urobili tento týždeň 7. augusta, však potvrdili, že znečistenie ustúpilo.

Na základe vykonaných laboratórnych vyšetrení sa zistilo, že vzorky vody z jazera v čase odberu vo vyšetrených ukazovateľoch vyhoveli kritériám a požiadavkám na prírodné kúpaliská,“ skonštatoval regionálny hygienik Otakar Fitz.

Ešte v priebehu dnešného dňa boli z areálu Kuchajdy odstránené informačné tabuľky, ktoré upozorňovali na doterajší zákaz kúpania.

Areál prírodného kúpaliska Kuchajda je až do konca septembra otvorený od 6.00 do 22.30 hod. Počas kúpacej sezóny na bezpečnosť návštevníkov dohliadajú plavčíci na troch stanovištiach od 9.45 do 18.00 hod.

Marek Tettinger
hovorca
Miestny Úrad Bratislava-Nové Mesto
Junácka č. 1, 832 91 Bratislava
Tel. : +421 2 492 53 215
Fax. : +421 2 422 58 840
GSM : +421 918 707 252
Email : hovorca@banm.sk
Web: : http://www.banm.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.