Ambasádor behu 21 km pre deti Matej Sajfa Cifra prekonal svoj polmaratónsky osobný rekord (FOTOGALÉRIA)

BRATISLAVA, 12. septembra 2012 (tlacovasprava.sk) – V nedeľu 9. 9. 2012 o 10 hodine sa bežal už štvrtý ročník charitatívneho behu 21km pre deti, ktorého organizátorom bola Linka detskej istoty pri SV UNICEF. Behu sa zúčastnilo rekordných 168 bežcov. Bežci si mohli vybrať z tratí 3, 7 a 21km.

Matej Sajfa Cifra si zabehol polmaratón a to v čase 1hod, 30min a 27sek, čím prekonal svoj osobný rekord.

Výťažok z podujatia činí 16 475€ a poputuje na prevádzku non-stop Linky detskej istoty, ktorá poskytuje služby deťom z celého Slovenska, ktoré nemajú kam zavolať. Novinkou tohto ročníku boli ambasádori; Lenka Šóošová a Matej Sajfa Cifra, ktorí sa okrem behu podujali na propagáciu tzv. fundraisingu* pre Linku prostredníctvom portálu http://www.ludialudom.sk/ldi.

Podujatie moderoval Alfonz Juck, jeden zo športových komentátorov tohtoročnej Olympiády v Londýne.

Hlavným cieľom behu 21km pre deti je generovať finančné prostriedky na zabezepčenie 24-hodinovej prevádzky Linky detskej istoty; tj na telefonáty, ďalej konzultantov dvíhajúcich telefóny, ich supervízorov, ktorí garantujú odbornosť práce s deťmi a mládežou, prenájom miestnosti atď.  Napriek tomuto – charitatívnemu – kontextu je beh aj riadne registrovaným behom. Výsledky bežcov polmaratónu a iných tratí sú riadne merané a zapísané vo výsledkovej listine (tu).

Bežali aj populárni moderátori; Sajfa skončil štvrtý.

Novinkou tohtoročného 21km pre deti bola funkcia ambasádorov behu, ktorú zastávali moderátori Matej Sajfa Cifra, populárny aj ako amatérsky bežec a Lenka Šóošová, čerstvá mamička a športovkyňa. Sajfa je už skalným fanúšikom podujatia. Nevynechal ani jeden jeho ročník. Aj tohto roku si zabehol polmaratón a to v čase 1hod, 30min a 27sek, čím prekonal svoj osobný rekord. Do cieľa dobehol ako štvrtý.

Lenka viedla pelotón Rodinného behu. Okrem behania si populárne celebrity nabrali na svoje plecia aj zbieranie peňazí pre Linku detskej istoty a to prostredníctvom http://www.ludialudom.sk/ldi. Vo vzájomnom súboji v zbierkovaní, vyhráva zatiaľ Sajfa, s výťažkom 180€ oproti Lenkinmu výťažku 122€.

Informácie o Linke detskej istoty:

Linka detskej istoty 116 111 vznikla ako národný projekt Slovenského výboru UNICEF v roku 1996. Je prvou telefonickou linkou špecializovanou na problematiku detí a mládeže na Slovensku. Ako jediná poradenská linka pracuje v nepretržitej prevádzke vrátane víkendov a sviatkov. Aktuálne zamestnáva 35 až 40 konzultantov z radov študentov psychológie a iných odborov pomáhajúcich profesií a mladých odborníkov v týchto oblastiach a 22 supervízorov, ktorí garantujú odbornosť poskytnutých rád. Linka je bezplatná a anonymná. Jej hlavným cieľom je poskytnúť dieťatu alebo mladému človeku okamžitý kontakt v situácii, kedy má potrebu komunikovať alebo konkrétnu pomoc v krízovej alebo stresujúcej situácii. Denne odborne vybaví 70 až 100 telefonátov, detí a ich rodičov, ktorí nemajú kam zavolať. Viac informácií nájdete na http://www.unicef.sk/ldi.

* Fundraising je prebratý anglický výraz, ktorý sa využíva aj v slovenčine pre proces žiadania a zhromažďovania finančných príspevkov a darov v podobe tovarov služieb oslovovaním individuálov, firiem, charitatívnych organizácií a štátnych orgánov.

Celá správa tu.

Želmíra Gerová
LINKA DETSKEJ ISTOTY, národný projekt SV UNICEF
0903 450 401
T.: 02/52927518
ldi@unicef.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.