Fujitsu zmodernizovalo portfólio notebookov LIFEBOOK 2012, posilňuje si pozíciu na Slovensku (FOTOGALÉRIA)

BRATISLAVA, 13. septembra 2012 (tlacovasprava.sk) – Spoločnosť Fujitsu predstavila na tlačovej konferencii nové portfólio notebookov LIFEBOOK pre rok 2012. Tento modelový rad určený firemným zákazníkom rozširuje všestranné portfólio notebookov Fujitsu. Notebooky LIFEBOOK sú vybavené najnovšími procesormi Intel Core 3. generácie a prinášajú inovatívne zdokonalenie funkcií. Ponúkajú široké možnosti použitia, flexibilitu a komplexné možnosti pripojenia, ktoré sú zákazníkmi najviac žiadané.

Radek Sazama, generálny riaditeľ spoločnosti Fujitsu Technology Solutions pre Českú republiku, Slovensko a Maďarsko.

Významne posilňujeme pozíciu spoločnosti Fujitsu na Slovensku. Prostredníctvom siete našich distribučných partnerov bude aj na slovenskom trhu od jesene dostupný zmodernizovaný a z veľkej časti úplne nový produktový rad 25 notebookov a tabletov LIFEBOOK,“ uviedol Radek Sazama, generálny riaditeľ spoločnosti Fujitsu Technology Solutions pre Českú republiku, Slovensko a Maďarsko.

Množstvo mobilných pracovníkov sa neustále zvyšuje a firemné normy sa vplyvom nových trendov, akým je napríklad „konzumerizácia IT“, neustále menia. Preto profesionáli vyžadujú flexibilnejšiu výpočtovú techniku a väčší výber, ktorý vyhovie ich potrebám. Tomu odpovedá aj nastupujúci trend používania vlastných zariadení (BYOD) v zamestnaní.

Rad notebookov Fujitsu LIFEBOOK pre rok 2012 bol zmodernizovaný a doplnený o tenké a ľahké modely určené profesionálom, ktorí vyžadujú súčasne variabilitu použitia i dokonalý štýl. Zmodernizované boli všestranné aj najpokročilejšie modely. Rad LIFEBOOK bol ale predovšetkým rozšírený o šesť nových modelov, vrátane dvoch zariadení Ultrabook.

Nové modely doplnia široký rad produktov LIFEBOOK. Fujitsu ponúka kompletný rad produktov pokrývajúcich všetky firemné potreby v oblasti mobilnej výpočtovej techniky – od ultraprenosných 12,1“ notebookov až po 17,3“ modely, ktoré zastúpia stolné počítače. Novinkami jesene 2012 sú univerzálne notebooky LIFEBOOK N532, AH552/SL a UH552, všestranné notebooky LIFEBOOK UH572 a S792 a špičkové zariadenie LIFEBOOK U772 Ultrabook.

Všetky modely LIFEBOOK umožňujú bezproblémové pripojenie vďaka voliteľným zabudovaným modulom umožňujúcim pripojenie k najnovším sieťam 4G/LTE. Užívatelia tak nemusia byť obmedzení ani na cestách, keď nemajú k dispozícii pripojenie k sieti Wi-Fi.

„Pri modernizácii mobilného portfólia pre rok 2012 bolo prvotným cieľom zabezpečiť pohodlie zákazníkov. Zamerali sme sa na zdokonalenia, týkajúce sa veľkosti, hmotnosti a dizajnu, ktoré prispievajú k vyššej mobilite a produktivite koncových firemných užívateľov. Mali sme veľmi pozitívne ohlasy na modulárne šachty. Preto sme sa rozhodli ešte viac podporiť ich flexibilitu a rozšíriť ponuku riešení umožňujúcich dlhšiu prevádzku na batérie či pripojenie prídavných pevných diskov,“ uviedol Jan Šplíchal, produktový a PR manažér Fujitsu Technology Solutions Česká republika a Slovensko.

Modulárna šachta navyše poskytuje vďaka svojej všestrannosti takmer všetkým notebookom Fujitsu LIFEBOOK flexibilitu umožňujúcu úspory nákladov. Užívatelia môžu vymeniť optickú jednotku za druhú batériu či pevný disk, pridať inovatívny projektor, ktorý sa dá zasunúť do šachty pre optickú jednotku, alebo prázdny modul umožňujúci zníženie celkovej hmotnosti.

Cena a dostupnosť

Zmodernizované a rozšírené portfólio notebookov LIFEBOOK je na Slovensku dostupné od augusta 2012. Odporučená cena sa líši podľa jednotlivých modelov.

Celá správa tu.

Kontaktné osoby pre médiá:

Tlačový servis

Lucie Stejskalová
PR manažér PEPR Consulting
Mobil: +420 724 047 909
E-mail: stejskalova@peprconsulting.cz

Technické otázky a odborné špecifikácie

Jan Šplíchal
Produktový a PR manažér Fujitsu Technology Solutions ČR a SR
Mobil: +420 233 034 070
E-mail: jan.splichal@ts.fujitsu.com

O spoločnosti Fujitsu Limited

Fujitsu patrí medzi najväčšie japonské spoločnosti v oblasti informačných a komunikačných technológií (ICT), ktoré ponúkajú kompletné portfólio IT produktov, riešení a služieb. Viac ako 170 tisíc zamestnancov Fujitsu obsluhuje zákazníkov vo viac ako 100 krajinách sveta. Spolu so svojimi zákazníkmi prispieva Fujitsu svojimi dlhoročnými skúsenosťami a znalosťami k vytváraniu lepšej budúcnosti svetovej spoločnosti. Konsolidované tržby spoločnosti Fujitsu Limited (TSE:6702) dosiahli za posledné fiškálne obdobie hodnotu 54 miliárd USD (k 31. marcu 2012).
Ďalšie informácie nájdete na webe http://www.fujitsu.com.

Informácie o spoločnosti Fujitsu Technology Solutions ČR a SR

Fujitsu Technology Solutions ČR a SR patrí do divízie s rovnakým názvom, ktorá je súčasťou globálnej skupiny Fujitsu Limited. Spoločnosť vznikla v roku 2008 odkúpením 50% podielu spoločnosti Siemens v spoločnom podniku Fujitsu – Siemens. V Českej republike spoločnosť ponúka kompletné portfólio IT produktov, riešení a služieb, vrátane koncepcie dynamických infraštruktúr (cloud computing). K jej klientom patria najväčšie spoločnosti a inštitúcie, pre ktoré zaisťuje správu dátových centier, infraštruktúru a infraštruktúru ako službu (IaaS). Pre stredné a malé firmy i jednotlivcov  zaisťuje servis prostredníctvom siete svojich obchodných partnerov.

Dalšie informácie o Fujitsu Technology Solutions nájdete na webe http://www.fujitsu.com/cz/

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.