Reštaurácia Leblon má nové menu: Brazílske inšpirácie dostali nový šat, hlavnou témou zostáva rodizio (FOTO)

BRATISLAVA, 18. septembra 2012 (tlacovasprava.sk) – Brazílska reštaurácia Leblon dostala s novým majiteľom, MEDUSA Group, aj nové menu.

Hlavnou témou jedálneho lístka samozrejme zostáva rodizio (25,99 €), tradičný brazílsky spôsob servírovania mäsa z grilu prostredníctvom tzv. „passadores”, ktorý umožňuje ochutnať všetky druhy ponúkaných grilovaných špecialít.

Do jedálneho lístku tak pribudli nové predjedlá (napr. pão carne picante – čerstvá mäsová pikantná nátierka z hovädzieho a bravčového mäsa, so sladkou šalotkou, šalátom z jalapeňos papričiek a párom pão de queijo- 5,99 €), polievky (napr. sopa de carne – hovädzí vývar, hovädzie mäso, hrášok, julien mrkva, čerstvá feferónka, koriander, bataty, palmové srdcia – 2,99 €), ale najmä hlavné jedlá inšpirované brazílskou kuchyňou, ako sú brazílske národné jedlo feijoada (čierna fazuľa, klobása, slanina, údené rebrá, mäso, ryža – 400 g – 8,99€) či bolso amante de carne (taštička z lístkového cesta, bravčové, hovädzie, kuracie mäso, čierna fazuľa, lúpané cherry paradajky, palmové srdcia, syr – 300 g – 8,49 €). Medzi dezerty pribudli aj višňovo čokoládový koláč na omáčke z lesného ovocia (floresta deus bolo, 3,99€) a ananás karamelizovaný na brazílskom rume so zmrzlinou a mandľovými lupienkami (ananas de pirata, 4,99€).

Hlavnou témou jedálneho lístka samozrejme zostáva rodizio (25,99 €), tradičný brazílsky spôsob servírovania mäsa z grilu prostredníctvom tzv. „passadores”, ktorý umožňuje ochutnať všetky druhy ponúkaných grilovaných špecialít. Grilmajstri a zároveň krájači pri ňom sami mäso pripravujú, grilujú aj podávajú. Postupne prichádzajú so špízmi z grilu priamo k jednotlivým stolom a odkroja na tanier porciu vynikajúceho grilovaného mäsa. V cene zákazník nájde desať druhov grilovaného mäsa, grilovaný ananás, šalát, zemiakové hranolky, brazílsku omáčku a vyprážaný banán (1. peru com bacon – morčacie prsia so slaninou, 2. coxa de frango – kuracie stehná, 3. chourizo – brazílska bravčovo-hovädzia klobása, 4. maminha – stredná časť hovädzieho stehna, 5. costela de porco – bravčové rebierka, 6. pescoco de porco – bravčová krkovička, 7. fraldinha – šťavnatý sval z vnútornej strany hovädzích rebier, 8. contrafilé – hovädzia roštenka, 9. picanha – hovädzie stehno, 10. pernil de cordeiro – jahňacie stehno).

 

Ľudovít Tóth
event2all
0907 982 221
toth@event2all.sk

MEDUSA GROUP bola založená v roku 2003 otvorením reštaurácie MEDUSA v historickom centre Bratislavy. Medusa bola vôbec prvým večerným podnikom a cocktail barom v Bratislave s vystúpeniami DJ-ov a v krátkom čase sa stala legendou nočného života. V tom istom roku (2003) bol vytvorený koncept samoobslužných reštaurácií PRESTO spolu so sieťou reštaurácií Al dente. Dnes prevádzkuje skupina dvadsaťtri vlastných gastrozariadení (vrátane samostatnej cateringovej divízie), v ktorých pracuje vyše 600 zamestnancov. MEDUSA Group je najväčšou gastronomickou skupinou pôsobiacou na slovenskom trhu. Jej jediným vlastníkom je Peter Štecko. Viac info nájdete aj na http://www.medusagroup.sk.

Prehľad súčasných aktivít skupiny Medusa:

Trafo Café (august 2012) – rekonštruovaná kaviareň Erdӧdyho paláca nad známou diskotékou. Štýlové koktejly, chutné snacky, 100%-tné hroznové šťavy z malokarpatskej oblasti.

Leblon, Eurovea, Bratislava, (júl 2012) –brazílska churascaria a lounge s nádherným výhľadom na Dunaj. Držiteľ ocenenia Najlepší reštauračný koncept v roku 2010. Viac na http://www.leblon.sk.

Medusa Restaurant&Club, Viedeň, Neuer markt 8 (máj 2012) – prvá zahraničná reštaurácia skupiny v samom srdci Viedne, pár krokov od známej Kärtnerstrasse. Reštaurácia, lounge, nočný klub a krásna terasa ponúkajú príjemne strávený čas či už pri mediteránskej kuchyni, domácich limonádach alebo pri tvrdších drinkoch a ozajstnej nočnej zábave. Viac na http://www.medusarestaurant.at.

Flowers (marec 2012) – romantické nádvorie Erdӧdyho paláca, modré nebo, mediteránska kuchyňa. Jedna z najlepších reštaurácií Slovenska. Reštaurácia má meno podľa originálnych obrazov Andyho Warhola – Flowers. Viac na http://www.flowers.sk.

Trafo music bar (január 2012). Hudobný klub fungujúci od roku 2006, ktorý sa nachádza v podzemí Erdödyho paláca na Ventúrskej 1 v centre Bratislavy. Jeho imidžovou súčasťou je veľká funkčná trafostanica.

Slang pub (2011), Hviezdoslavovo námestie – čerstvo zrekonštruovaný pub so širokou ponukou dostupných domácich jedál a tankového Zlatého Bažanta v samom srdci Bratislavy.

BARROCK, Sedlárska ulica (2011) – najväčší podnik v centre Bratislavy (750 m2 priestorov pre hostí) propagujúci rock ako životný štýl. Jeho súčasťou sú atmosférické rockové dekorácie, najväčšie hamburgery, široký výber hot dogov, steaky a pečené rebierka, A najväčšie a najpikantnejšie burito v meste. Viac na http://www.barrock.sk.

KUBU, Aupark (2010) – čerstvé domáce ručne robené cestoviny, fit jedlá, najkvalitnejšia káva z ponuky lavazza. Interiér inšpirovaný newyorským loftom, detský pizza pult  a samozrejme otvorená kuchyňa. Viac na http://www.kubu.sk.

Primi River Lounge Eurovea (2010) – rodinná reštaurácia na brehu rieky s prímorským interiérom, celoročným preskleným pavilónom s výhľadom na Dunaj a mediteránskou kuchyňou doplnenou o lokálne chute. Najúspešnejší projekt skupiny za rok 2010 z pohľadu prekonaných očakávaní (obrat, počet vydaných jedál).

Bistro Café&Creperie, Hviezdoslavovo námestie (2010) – útulné francúzske bistro so širokou ponukou sendvičov, šalátov ale najmä lahodných francúzskych palaciniek (crepes) v sladkých i slaných kombináciách. Menu dopĺňa bohatá vínna karta, cocktaily a veľmi obľúbené domáce limonády. Interiér klasického francúzskeho vidieckeho bistra, autentické plechové tabule na stene, vôňa levandule… Viac na http://www.petiteprovence.sk.

Le Club by Medusa, Hviezdoslavovo námestie (2010) – exkluzívny večerný podnik, trendy cocktaily a bublinky v pohári s doprovodom live DJ´s.

PRIMI Café, Lounge & Restaurant Polus (2010) – reštaurácia dekorovaná útulným nadčasovým interiérom a open space kuchyňou typickou pre väčšinu reštaurácii Medusa Group.

RIO Grande Restaurant, Hviezdoslavovo námestie (2009) – najnavštevovanejšia reštaurácia v centre Bratislavy inšpirovaná aj brazílskou kuchyňou s vyhľadávaným nočným klubom.

A la Carte, Plynárenská ulica (2003) –  business reštaurácia s útulným interiérom a širokým výberom cestovín, pizze, mias na grile ale aj s klasickým vyprážaným syrom.

Sit&Eat, Plynárenská ulica (2003) –  zrekonštruovaná prevádzka pôvodne z PRESTO siete. Moderná samoobslužná reštaurácia ponúka okrem tradičných obedových menu možnosť zostaviť si obed podľa vlastnej chuti.

Primi, Michalská ulica (2003) – jedna z prvých reštaurácii skupiny. Prírodné materiály, hlavne masívne drevo, koža, teplé farby stien a dekorácií útulnú domácu atmosféru. V novembri 2011 prešla rekonštukciou.

PRESTO (2003) – sieť samoobslužných reštaurácií v bratislavských business centrách a administratívnych budovách známa vysokou úrovňou gastronomických služieb. Kvalita reštaurácie, rýchlosť fast-foodu.
Presto Digital Park II, Einsteinova 23, 851 01
Presto Lakeside Park, Tomášikova ulica
Presto Business centrum 1, Plynárenská ulica
Presto Business centrum 5, Plynárenská ulica
Presto, Polus, Vajnorská 100/B
Presto, centrála Allianz, Dostojevského rad
Presto, Allianz Račianska ulica

MEDUSA Catering – samostatná divízia skupiny. Zabezpečuje široký rozsah služieb od malých akcií pre pár osôb, súkromné oslavy až po eventy pre niekoľko tisíc účastníkov ako sú kongresy, plesy, vianočné párty.

Peter ŠTECKO (37) vyštudoval podnikový manažment na Ekonomickej univerzite v Bratislave. Podnikať začal v osemnástich. Neskôr sa pre nízky vek pracovať s cennými papiermi zameral na módu. V roku 1993 založil firmu ZOE a od roku 1995 prevádzkoval rovnomennú sieť obchodov s módou. Príchodom globálnej konkurencie a presunom výroby do Ázie sa rozhodol zmeniť oblasť podnikania. V roku 2003 otvoril svoju prvú reštauráciu v centre Bratislavy s názvom MEDUSA. Dnes má skupina MEDUSA Group 23 prevádzok, vyše 600 zamestnancov a je najväčšou slovenskou gastroskupinou. Peter Štecko je jej jediným majiteľom. Je ženatý a má tri deti.

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.