Začína sa slovenská kvalifikácia na MS v počítačových hrách Electronic Sports World Cup 2012 (FOTO)

BRATISLAVA, 18. septembra 2012 (tlacovasprava.sk) – Hranie počítačových hier už dávno nepatrí medzi zakázané kratochvíle násť-ročných záškolákov. Naopak, poctivo trénujúci hráči sa každoročne stretávajú so svetovou elitou na medzinárodných turnajoch po celom svete. Medzi také podujatia patrí aj šampionát Electronic Sports World Cup (ďalej už len ESWC), ktorý je na celom svete považovaný za Majstrovstvá sveta v počítačových hrách a kde získajú tento rok slovenskí hráči vôbec po prvýkrát možnosť reprezentovať Slovensko. Do finále, ktoré sa uskutoční začiatkom novembra v Paríži a minulý rok pritiahlo viac ako štvrť milióna návštevníkov, však cesta nie je úplne jednoduchá.

Najlepší hráči sa každoročne stretávajú so svetovou elitou na medzinárodných turnajoch po celom svete.

Do finále sa dostanú iba tí dvaja najlepší hráči, ktorí sa úspešne prebojujú lokálnou kvalifikáciou pod názvom HP Pavilion ESWC Slovenská kvalifikácia, ktorá štartuje práve v týchto dňoch na portáli eswc.sk v dvoch obľúbených hrách: Starcraft 2Trackmania Nations. Starcraft 2 je jednou z najpopulárnejších strategických hier, ktorá zamestnáva analytické mysle miliónov hráčov po celom svete. Trackmania Nations je jej pravým opakom, sústredí sa najmä na postreh, schopnosti rýchlo reagovať a doviesť virtuálne pretekárske vozidlo do úspešného konca. Jej obrovskou výhodou je dostupnosť zdarma pre všetkých hráčov.

Lokálna kvalifikácia pozostáva zo série on-line turnajov, z ktorých vzíde 8-členská skupina tých najlepších slovenských hráčov (štyria najlepší z každej hry). Tí sa stretnú v špeciálnom off-line finále už 6. októbra v bratislavskej herni Storm, z ktorej sa domov vrátia dvaja najlepší – účastníci svetového finále ESWC v Paríži. Aby sa na svoje životné finále mohli pripraviť skutočne profesionálne, organizačný tím im spolu s partnermi zabezpečí špičkové tréningové prostredie vo forme najvýkonnejšieho herného počítača od spoločnosti HP – HP Pavilion HPE h9-1200ec Phoenix.

Viac informácii o podujatí ESWC a priebehu slovenskej on-line i off-line kvalifikácie nájdete tu.

Celá správa tu.

ESWC

Podujatie Electronic Sports World Cup (skrátene ESWC) je považované za Majstrovstvá sveta v počítačových hrách. Je to najprestížnejší turnaj pre všetkých európskych počítačových hráčov s dlhou tradíciou. Tento rok sa uskutoční už 9. ročník s vyvrcholením na veľtrhu Paris Game Week v Porte de Versailles v Paríži. Medzinárodné finále ESWC v Paríži minulý rok navštívilo takmer štvrť milióna ľudí a každým rokom popularita tohto novodobého turnaja stúpa. Tento rok bude kvalifikácia prebiehať vo viac ako 40 krajinách sveta vrátane Slovenska.

Grunex

Agentúra Grunex.com poskytuje široké spektrum služieb v oblasti počítačových hier na česko-slovenskom trhu, kde je aktuálne jednotkou. Grunex.com prevádzkuje vlastný on-line portál, internetovú televíziu a počas roka usporiada približne 30 off-line turnajov a ďalších off-line projektov. Medzi najznámejšie projekty patrí česká stredoškolská vedomostná súťaž „Školní ajťák“ alebo prestížna séria turnajov v PC hrách s názvom BenQ Grunex Challenge. Medzi klientov agentúry Grunexu patria najmä svetoví výrobcovia IT, distribútori hier a spoločnosti, ktoré sa zameriavajú na mladých ľudí. Od roku 2011 je Grunex.com držiteľom licencie pre usporiadanie oficiálnej kvalifikácie na Majstrovstvá sveta v PC hrách –  ESWC.

Kontakt pre médiá:

Boosters, s.r.o.
Martin Liberský
General Manager
Tel: +420 603 434 318
Email: libersky@grunex.com

PR Consultants
Branislav Matliak
Consultant
Tel.: +421 905 749 367
Email: branislav@matliak.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.