Kulturistická špička z celého sveta mieri do Brusna na amatérske MS federácie WBBF a WFF (FOTOGALÉRIA)

BRUSNO, 21. septembra 2012 (tlacovasprava.sk) – Svetové kulturistické podujatia na Slovensku sa už so železnou pravidelnosťou prevažne organizujú v kúpeľnom Brusne. O pár týždňov tak do niečo vyše dvojtisícovej obce prídu svalovci z celého sveta, aby zabojovali o tituly amatérskych majstrov sveta vo federácii WBBF a WFF v rôznych kategóriách. Štvordňový maratón prehliadky dokonalých svalov a vyšportovaných ženských tiel odštartuje 11. októbra.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Po minuloročnom viedenskom šampionáte, kde pre slovenské farby vybojovala zlato Eva Martinková v kategórii Model Fitness, sa tak organizácia presúva do Brusna. Na súťaži sa v kultúrnom dome predstavia kvalitní športovci z krajín ako Juhoafrická republika, Irán, Irak, Litva, Rusko, Slovensko a ďalších.

„Takéto podujatie neorganizujeme prvýkrát. No my sme nároční a vždy je čo vylepšovať. Veríme, že si na svoje prídu všetci vyznávači tohto športu. Pre Slovensko je to veľká prestíž a pre nás mimoriadna výzva,“ povedal Štefan Hrčka, organizátor podujatia a zároveň prezident federácie WBBF a WFF pre Slovensko.

Súťažiť sa bude vo viacerých kategóriách, okrem iného sa predstavia aj deti, ale aj seniori nad 60 rokov. Slovensko budú na súťaži reprezentovať Marietta Žigalová so svojou dcérou Miriam, ale aj obhajkyňa prvenstva z Viedne z vlaňajška Eva Martinková.

Súčasťou šampionátu bude aj medzinárodný kongres pre WFF a WBBF o strategických projektoch na budúci rok. Kulturistika však v Brusne nebude vládnuť len tento víkend. O ďalší mesiac, v termíne 9. – 11. 11. 2012 sa tu predstavia profesionáli na prestížnej súťaži Amber Prix Olympia 2012, ktorá je majstrovstvami sveta profesionálov a víťazi kategórií si rozdelia finančnú prémiu 20 000 €.

„Brusno je na kulturistickej mape sveta už dávno veľmi dobre viditeľné. Dôveru, ktorú dostávame pravidelne od svetovej federácie WBBF a WFF si veľmi vážime. To, že sa sem sviatok tohto športu pravidelne vracia je len dôkazom toho, že sme túto dôveru nesklamali,“ dodal Hrčka.

Mgr. Dodo Mikláš
konateľ
ACCESS Production, s.r.o.
Rulandská 6, 902 01  Pezinok
http://www.accesspro.sk
0903 231321
0948 188889

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.