Projekt spoločnosti Telefónica Think Big sa pripája k iniciatíve Clinton Global Initiative

NEW YORK, 28. septembra 2012 (tlacovasprava.sk) – Sociálny program spoločnosti Telefónica– Telefónica Think Big – bol 26.9. oficiálne zaradený do iniciatívy Clinton Global Initiative (CGI) predstavujúcej hnutie, ktoré založil 42. prezident Spojených štátov s cieľom pomôcť premeniť dobré zámery na reálne skutky a výsledky.

Záväzok spoločnosti Telefónica – Program „Telefónica Think Big“: „A More Entrepreneurial Europe“ („Podnikateľsky činnejšia Európa“) – bol prezentovaný počas špeciálneho stretnutia po názvom ‘The Case for Optimism in the 21st Century’ (Dôvod na optimizmus v 21. storočí)  na Výročnej konferencii CGI v New York City. Stretnutie sa zameralo na podporu mládeže a vytváranie udržateľnejšej budúcnosti – otázky, ktoré sú kriticky dôležité v súčasnej spoločensko-ekonomickej klíme Európy.

V dnešnej dobe keď je v Západnej Európe každý piaty mladý človek nezamestnaný, máme do činenia s potenciálne stratenou generáciou, ktorá nie je dostatočne vybavená na to, aby uspela na modernom digitálnom trhu práce,” uviedol José María Álvarez-Pallete, Chief Operating Officer spoločnosti Telefónica. „Uvedomujeme si, že v stávke je sociálna a ekonomická budúcnosť Európy, a preto program Telefónica Think Big podniká reálne kroky na zlepšenie vzdelávacích príležitostí v rámci tohto regiónu – obzvlášť poskytnutím nevyhnutne potrebných zručností pre oblasť digitálnej technológie a podnikateľského prostredia.”

Telefónica sa zaviazala prispieť ročne sumou 37 miliónov $ na päť programov, ktoré sú obsiahnuté v iniciatíve Think Big, a to vrátane Think Big Youth Movement; Talentum; Wayra a Campus Party. Program Telefónica Think Big má za cieľ do konca roka 2015 priamo ovplyvniť až 250 000 jednotlivcov v Európe.

Záväzok spoločnosti Telefónica voči iniciatíve CGI sa sformalizoval v momente, keď sa na Výročnej konferencii CGI José María Sanz Magallon, riaditeľ spoločnosti Telefónica pre oblasť medzinárodnej korporátnej komunikácie, pridal na javisku k Chelsea Clintonovej.

V roku 2012 sa spoločnosť Telefónica zaviazala spustiť sériu progresívnych programov na základe svojej viery v silu mladých nápadov a najlepšiu technológiu za účelom vytvorenia hnacej sily na dosiahnutie pokroku v Európe. Uvedené štyri iniciatívy kolektívne známe ako „Telefonica Think Big“ boli spustené s cieľom priniesť riešenia pre tieto kritické otázky, ktorým európska mládež čelí: nedostatok pracovných príležitostí, zaostávanie európskeho podnikateľského sektora a nedostatok mladých ľudí so zručnosťami v oblasti digitálnych technológií. Každý z programov podporuje inovatívne myslenie, podnikateľského ducha a digitálnu technológiu – čím stimuluje mladé nápady a mladé podniky v rámci celého regiónu.

Kontakt pre ďalšie informácie:

Martina Jamrichová
Spokesperson
m +421 949 020 903
e martina.jamrichova@o2.com
Telefónica Slovakia, s.r.o.
Einsteinova 24, 851 01 Bratislava
t +421 2 6202 0303
http://www.sk.o2.com

Ján Kalafut | Consultant | AMI Communications Slovakia
m (+421) 948 88 47 86 | t (+421) 2 5292 0948 | Grösslingova 7 | 811 09 Bratislava

O spoločnosti Telefónica

Spoločnosť Telefónica je jednou z najväčších telekomunikačných spoločností na svete z hľadiska kapitalizácie trhu a počtu zákazníkov. Vzhľadom na túto vynikajúcu pozíciu v rámci svojho odvetvia a ponuku služieb v oblasti mobilných, pevných a širokopásmových sietí, ktoré predstavujú kľúčové faktory jej rastu, sa spoločnosť Telefónica vo svojej stratégii zameriava na predsavzatie stať sa vedúcou spoločnosťou vo svete digitálnych technológií. Spoločnosť má významné zastúpenie v 25 krajinách a zákaznícku základňu pozostávajúcu z viac ako 309 miliónov zákazníkov po celom svete. Telefónica je silne zastúpená v Španielsku, Európe a Latinskej Amerike, pričom na tieto oblasti sa zameriava aj významná časť jej rastovej stratégie.  Telefónica je spoločnosť 100% obchodovaná na burze cenných papierov, s viac ako 1,5 miliónom priamych akcionárov. Jej základné imanie pozostáva v súčasnosti zo 4 479 787 122 kmeňových akcií, ktoré sú obchodované na Španielskej burze cenných papierov (Madrid, Barcelona, Bilbao a Valencia) a na burzách cenných papierov v Londýne, New Yorku, Lime a Buenos Aires.

O spoločnosti Telefónica Europe
Telefónica Europe je obchodnou divíziou spoločnosti Telefónica, ktorá poskytuje telekomunikačné služby viac ako 103 miliónom zákazníkov v šiestich krajinách (Španielsko, Veľká Británia, Nemecko, Česká republika, Slovensko a Írsko), čo predstavuje viac ako jednu pätinu populácie Európskej únie.

O programe Think Big spoločnosti Telefónica
V marci roku 2012 spoločnosť Telefónica vyhlásila program „Telefónica Think Big“ – záväzok do roku 2015 vo forme série iniciatív zameraných na podporu podnikateľského ducha v mladej Európe. Investovaním do nápadov a vzdelania desiatok tisíc mladých ľudí a podporovaním mladých technologických start-up firiem spoločnosť Telefónica investuje do budúceho rastu svojho podnikania, pričom zohráva dôležitú úlohu v stimulovaní rastu budúcej generácie v Európe. Každá z iniciatív podporuje inovatívne myslenie, podnikateľského ducha a inováciu v digitálnej oblasti – čím stimuluje vznik mladých nápadov a mladých podnikov v rámci celého regiónu.

O iniciatíve Clinton Global Initiative (CGI)
V roku 2005 založil Prezident Bill Clinton iniciatívu pod názvom Clinton Global Initiative (CGI), ktorá zoskupuje globálnych lídrov za účelom vytvárania a implementovania inovatívnych riešení najpálčivejších výziev vo svete. Výročné zasadnutia CGI už poskytli priestor na spoločné stretnutie viac ako 150 hláv štátu, 20 držiteľov Nobelovej ceny a stoviek popredných generálnych riaditeľov, riaditeľov nadácií a neziskových organizácií, významných filantropov ako aj členov médií. K dnešnému dňu urobili členovia iniciatívy CGI viac ako 2 100 záväzkov, ktoré už teraz zlepšujú životy takmer 400 miliónov ľudí vo viac ako 180 krajinách. Pri plnej finančnej podpore a implementácii budú tieto záväzky predstavovať hodnotu 69,2 miliardy $.

Výročné zasadnutie CGI sa koná každoročne v septembri v New York City. Pričom Iniciatíva CGI organizuje aj zhromaždenia CGI America, zasadnutie zamerané na kolaboratívne riešenia hospodárskej obnovy v Spojených štátoch a  CGI University (CGI U), ktoré zhromažďuje vysokoškolských študentov a absolventov s cieľom hľadania riešení pálčivých výziev v ich komunite alebo na celom svete. V prípade záujmu o viac informácií navštívte stránku clintonglobalinitiative.org a sledujte nás na sociálnych sieťach Twitter @ClintonGlobal a Facebook na facebook.com/clintonglobalinitiative

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.