Túžite po relaxe v objatí prírody? OKNOPLAST radí, čo má spĺňať kvalitná zimná záhrada (FOTO)

BRATISLAVA, 30. septembra 2012 (tlacovasprava.sk) – Relaxovanie v prírode pozitívne vplýva na vaše zdravie, duševný stav, zmierňuje stres a upokojuje. No čo s tým, keď leto je nenávratne preč a exteriérové teploty sa pomaly, ale isto približujú k nule? V takomto prípade je ideálne vychutnať si tajomstvá zimnej záhrady, ktorá môže byť zaskleným salónom, magickou domácou záhradou alebo slnečnou jedálňou „pod holým nebom”. Jej výhodou je nielen rozšírenie úžitkovej plochy vášho domu, ale i presvetlenie interiéru. Niet pochýb, že to má pozitívny vplyv na vašu náladu a stane sa obľúbeným miestom vášho odpočinku, odkiaľ môžete pozorovať krásy okolitej prírody, užívať si ticho a pokoj prírody, pozorovať svetelné krásy dňa i noci  alebo zmeny ročného obdobia.

Konštrukčné riešenie

Počas projektovania zimnej záhrady je potrebné začať výberom jej tvaru, vhodného umiestnenia a materiálov, z akých bude vyrobená. Musí byť adekvátne utesnená, teplá a vetraná. Jednou z najdôležitejších otázok počas navrhovania zimnej záhrady je dôsledná príprava jej konštrukcie.

„Zimná záhrada musí byť skonštruovaná z vysokokvalitných materiálov ako napríklad hliník, ktorý je odolný proti nepriaznivému vplyvu poveternostných podmienok ako vietor, sneh alebo silné dažde. Bočné prvky montované medzi stĺpmi môžu byť vyhotovené v ľubovoľnom systéme, rovnako z plastu, ako aj hliníka. Pri zimnej záhrade sú dôležité nielen dokonale vypracované konštrukčné riešenia, ale aj dokonalý výzor, preto naši konštruktéri kladú veľký dôraz na vypracovanie detailov,“ uviedol Peter Grocký, obchodný manažér spoločnosti OKNOPLAST.

Sklené plochy

Výber vhodných skiel je pri stavbe zimnej záhrady obzvlášť dôležitý. Nielenže musia zaisťovať primeranú tepelnú izoláciu rovnako v lete, ako aj v zime, ale musia spĺňať bezpečnostné podmienky a zároveň musia byť odolné voči vysokému zaťaženiu – napríklad aj náporu snehu.

„Naším zákazníkom odporúčame využiť izolačné sklá s bezpečnostným sklom a s koeficientmi prestupu tepla, slnečnej energie a svetla prispôsobenými ich individuálnym nárokom. Je dôležité pripomenúť, že vhodným výberom skiel prispejeme k udržaniu tepla v miestnosti po celý rok a v lete zabránime jej nadmernému prehrievaniu,“ uviedol Peter Grocký.

Návratnosť investícií

Správne navrhnutá a skonštruovaná zimná záhrada plní úlohu miestnosti, v ktorej sa zhromažďuje teplo pre celý dom a môže prispieť k zníženiu spotreby energie. Navyše, investované prostriedky následne majú návratnosť aj po dlhšom čase. Nie je to len zásluha vysokej kvality zasklenia, ale najmä patentovaných hliníkových profilov s primeranou tepelnou izoláciou.

„Zimné záhrady môžu byť vyrábané v širokej palete farebných odtieňov alebo renolitových fólií imitujúcich drevo. Konštrukcie v ponuke OKNOPLAST vznikajú na báze systémov umožňujúcich vytváranie rôznorodých štruktúr a majú možnosť spájania s okennými a dverovými systémami z ponuky spoločnosti. Vyznačujú sa jednoduchosťou montáže a používania, ako aj širokým rozsahom uplatnenia. Plánovanie rekonštrukcie sa stane zábavou a hrou, ktorú absolvujete s úsmevom na tvári,“ uviedol Peter Grocký.

Spoločnosť OKNOPLAST

OKNOPLAST patrí už 18 rokov k expertom vo výrobe plastových a hliníkových otvorových systémov. Svojim zákazníkom poskytuje služby šité na mieru prostredníctvom 1 450 predajní na Slovensku, v Čechách, v Nemecku, v Taliansku, v Rakúsku, vo Francúzsku, v Maďarsku, v Slovinsku, vo Švajčiarsku a Poľsku. Najkvalitnejšie komponenty, automatizovaný strojový park a najmä kvalifikovaný personál sú zárukou najvyššej kvality výrobkov spoločnosti OKNOPLAST. Jej potvrdením je európsky certifikát kvality Q-Zert, ktorý spoločnosť získala od nemeckého ústavu ift Rosenheim. Výrobný proces je riadený on-line a spĺňa všetky požiadavky ISO 9001:2000, ako aj novej normy Európskej únie EN 14351-1:2006. Spoločnosť má vlastné R&D oddelenie, ktoré pracuje nad sústavným zdokonaľovaním a hľadaním jedinečných riešení. Vďaka svojej inovatívnosti, ako prvá firma v Európe priniesla na trh množstvo riešení, ktoré sú dnes štandardom v sektore okien a dverí z PVC a tým udáva trendy v jeho rozvoji. Okrem iného sú to päťkomorový profil, sklo s koeficientom tepelného prieniku U=1,0, nízky balkónový prah a mnohé iné. Spoločnosť zamestnáva vyše 900 ľudí, ktorí predstavujú vysokú úroveň profesionality a odbornosti. Bohatá ponuka profilov, výplní, široká škála farebných odtieňov a doplnkov, a najmä presnosť vyhotovenia sú aspektmi, vďaka ktorým sa výrobky OKNOPLAST odlišujú vzhľadom a najvyššou estetickou úrovňou, pričom vytvárajú skutočnú vizitku stavby. Zákaznícke prieskumy a mnohé názory odborníkov potvrdzujú, že OKNOPLAST je momentálne  jednou z najlepšie rozpoznávaných značiek v Európe a to nielen medzi ľuďmi v sektore otvorových systémov, ale aj medzi koncovými zákazníkmi. Od januára 2012 je OKNOPLAST top sponzorom futbalového klubu Inter Miláno.

Tlačové kontakty:

MEDIA IN – public relations agentúra
Martina Kovalíková
Account / PR manager
Tel: +421 911 365 444
E-mail: martina.kovalikova@cohnwolfe.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.