YIT Reding začína stavať rezidenčný projekt Byty Villinki v Karlovej Vsi v Bratislave (FOTO+VIDEO)

BRATISLAVA, 2. októbra 2012 (tlacovasprava.sk) – Fínsko slovenský developer YIT Reding začína s výstavbou nového rezidenčného projektu Byty Villinki v Karlovej Vsi. Nový projekt, situovaný na svahu Starých Gruntov, prinesie 64 bytov v štyroch malopodlažných bytových domoch, vyrastajúcich zo spoločnej platformy garážového domu. Tá sa snaží kopírovať prirodzene klesajúcu terénnu krivku svahu a vytvára zaujímavo vertikálne rozložený medzipriestor rôznych úrovní chodníkov, trávnikov, stromovej zelene, exteriérových schodísk a detského ihriska.

BYTY VILLINKI – bývanie na fínskej úrovni od YIT Home

Video YIT Home (centrum predaja bytov spoločnosti YIT Reding) k spusteniu nového projektu Byty Villinki

Výstavba nového projektu Byty Villinki začína práve v týchto dňoch a developer predpokladá ukončenie stavebných prác v apríli 2014. Výstavba bude prebiehať v jednej fáze, pričom hrubá stavba všetkých blokov má byť dokončená v septembri 2013. S predpredajom bytov začne developer v novembri 2012 a prví obyvatelia sa môžu do nových bytov nasťahovať v júni 2014.

Projekt počíta s obchodnými priestormi a poteší aj mladé rodiny v okolí. V jednom z nebytových priestorov totiž ponúka možnosť zriadenia materskej školy, po ktorých dopyt z roka na rok rastie. Obrovskou devízou je tiež viac ako stovka podzemných parkovacích miest, ktoré sú určené nielen pre domácich, ale aj verejnosť. Takéto riešenie odstraňuje známu bolesť bratislavských stavieb, kedy  verejnosť do garáží prístup nemá a vozidlá návštevníkov obsadia všetky priľahlé chodníkové zóny.

YIT Reding začína s výstavbou nového rezidenčného projektu Byty Villinki v Karlovej Vsi (vizualizácia). Nový projekt, situovaný na svahu Starých Gruntov, prinesie 64 bytov v štyroch malopodlažných bytových domoch, vyrastajúcich zo spoločnej platformy garážového domu.

Projekt Byty Villinki navrhol architekt Peter Moravčík, generálnym projektantom je spoločnosť PMArchitekti. „Projekt sa nachádza v lokalite s výnimočnou polohou v svažitom teréne s panoramatickými priehľadmi do Karloveskej doliny a na protiľahlú urbanistickú štruktúru sídlisk Karlova Ves a Dlhé diely. Spodný okraj svahu, ktorý je rozhraním medzi novou zástavbou a pôvodnou štruktúrou rodinných domov v Líščom údolí zaberá územie biokoridoru, územia, ktoré je v zmysle územného plánu natrvalo nezastavateľné a rezervované pre funkciu zelene,“ uvádza architekt Peter Moravčík. Podľa architekta nebýva zvykom, aby mala lokalita územným plánom stanovenú nezastavateľnú zónu. V prípade projektu Byty Villinki je to 30% prikázaná zeleň v rámci biokoridoru, developer však počíta aj so zeleňou mimo biokoridoru na rôzne voľnočasové aktivity, barbeque zóny a podobne.

Spoločnosť YIT Reding začala komunikáciu nového projektu v Bratislave na slovenské pomery netradičným spôsobom. Ako prví sa totiž o výstavbe projektu na Starých Gruntoch dozvedeli jeho bezprostrední susedia. Developer tak verejnosti dáva jasne najavo, že mu záleží na dobrých susedských vzťahoch a zavádza tak nový prístup, ktorý je súčasťou filozofie fínskeho štýlu bývania.

Počas predchádzajúcich dní poslovia spoločnosti YIT Reding zmapovali lokalitu nového projektu a informovali o zámeroch developera v predstihu svojich bezprostredných susedov. „Našej spoločnosti záleží na komunitných vzťahoch. Chceli sme budúcim susedom ukázať, že nepatríme do skupiny bezohľadných developerov a že nám záleží na ich názore a prípadných otázkach. Naši bezprostrední susedia majú právo vedieť, čo sa v ich okolí deje a my sme pripravení zodpovedať ich zvedavé dotazy,“ uviedol riaditeľ YIT Reding Ladislav Veršovský. Developer pri tejto príležitosti zriadil na svojej webovej stránke aj sekciu, venovanú otázkam a dopytom susedov – www.yithome.sk/susedia.

Rezidenčný projekt Byty Villinki od YIT Home predstavuje na Slovensku už druhý projekt bývania na fínskej úrovni, ktorý ponúkne svojím budúcim obyvateľom aj nadštandardné benefity v podobe sáun. „Paralely s povestnou kvalitou fínskeho bývania objavíme nielen v aktívnom použití prírodných materiálov (svetlá breza na podlahách, nenatieraný striebristosivý odtieň exteriérového dreva), vybavení niektorých bytov saunami, ale hlavne v snahe skĺbiť čistý a racionálny výraz priamočiarych línií architektúry  s prírodným potenciálom miesta,“ uvádza architekt Moravčík. Prvý rezidenčný projekt fínskeho developera Tarjanne už úspešne vyrastá v Dúbravke.

Viac o koncepte fínskeho bývania v projekte Tarjanne Dúbravka tu.

O YIT Group:

Spoločnosť YIT Reding je súčasťou silnej fínskej skupiny YIT Group. Vznikla v roku 2010 po úspešnej akvizícii renomovanej slovenskej stavebnej a developerskej spoločnosti REDING a.s. fínskou spoločnosťou YIT. Počiatky spoločnosti YIT siahajú do roku 1912. YIT je úspešnou európskou spoločnosťou, ktorá pôsobí v Škandinávii, Rusku, Pobaltských krajinách a Strednej Európe. Poskytuje stavebné systémy, stavebnú a developerskú činnosť a priemyselné služby. Spoločnosť pôsobí v súčasnosti v 14 krajinách, a to vo Fínsku, Švédsku, Nórsku, Dánsku, Rusku, Estónsku, Litve, Lotyšsku, Nemecku, Rakúsku, Poľsku, Rumunsku, Českej Republike a na Slovensku. Zamestnáva približne 26 000 zamestnancov. V roku 2011 výnos YIT dosiahol 4,4 miliardy EUR. Akcie YIT sú kótované na burze NASDAQ OMX v Helsinkách.

Kontakt pre médiá:
Mgr. Romana Otočková
Account Manager
Kharisma, s.r.o.
Mobil: +421 948 450 550
E-mail: otockova@kharisma.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.