*
článok
Doprava & Motorizmus, TLAČOVÉ SPRÁVY, Zábava & Voľný čas, Šport & Fitness

Do finále Sony Xperia X-Night chce aj 12-ročný talent Matěj Česák! (FOTO)

BRATISLAVA, 4. októbra 2012 (tlacovasprava.sk) – Deň D sa nezadržateľne blíži… Už o mesiac – v sobotu 3. novembra – vypukne o 20:00 h na bratislavskom zimnom štadióne Ondreja Nepelu dvojhodinové adrenalínové šialenstvo Sony Xperia Freestyle X-Night.

Organizátorom sa utešene zapĺňa štartová listina, okrem avizovaných hviezd Edgara Torronterasa (Španielsko) a Libora Podmola (Česká republika) je už potvrdený aj štart japonského miláčika Daisuke Suzukiho, ktorý aj vlani rozpálil arénu. K nemu prirátajte z vlaňajška dobre známeho Františka Mácu z Česka ako aj dve hviezdy nastupujúcej generácie – Španiela Maikela Mellera a Francúza Davida Rinalda. Slovenské farby bude reprezentovať v hlavnom štartovom poli jediný  zástupca – Bratislavčan Branislav Nikš.

Nezvyčajným zjavom bude aj 12-ročný český talent Matěj Česák (foto, narodený 28. septembra 1999), ktorý si ešte len zvyká na vystúpenia vo veľkých arénach.

Nezvyčajným zjavom bude aj 12-ročný český talent Matěj Česák (foto, narodený 28. septembra  1999),  ktorý si ešte len zvyká na vystúpenia vo veľkých arénach. Postup do finále by bol v jeho prípade prekvapením.

Spolu budeme mať v kvalifikácii desať jazdcov, z ktorých šestica najlepších postúpi do finále,“ vysvetľuje systém súťaže promotér Jozef Murín z Boardcore Agency. Prémie sú vypísané vo výške 20 000 eur. „Na začiatku programu máme už tradične pripravené pre divákov jedno veľké prekvapenie, ktoré však z logických dôvodov neprezradím. Môžem len povedať, že návštevníkom ukážeme niečo, čo ešte na Slovensku nevideli!“

Viac o štartovom poli aj tu.

Po finále predvedie kompletná desiatka štartujúcich spoločnú jazdu, pri ktorej absolvujú všetky skoky tesne za sebou len s minimálnymi rozostupmi!

V rámci sprievodného programu – v prestávke hlavnej súťaže – sa uskutoční exhibícia BMX. V rámci nej Dušan Antalík – inak syn známeho gitaristu skupiny Team – po prvý raz na Slovensku predvedie skoky na BMX bicykli na veľkej rampe!  „Ešte nikto to u nás neskočil… Zvládnuť na bicykli to, čo niektorí ledva zvládnu na motorke, chce za vedro majstrovstva a odvahy. Verím, že to Dudovi vyjde!“ vraví Murín.

Okrem skokov na BMX v podaní Antalíka sa vo vzduchu predvedie aj Tomáš Barta na malej motorke tzv. Pit bike.

Novinkou bude, že organizátori upevnia na motorky a výstroj niektorých borcov profesionálne kamery GoPro a následne premietnu zábery z nich na obrazovke. Diváci tak priamo na mieste zažijú pocit jazdca, ktorý počas letu zvláda náročné triky.

Vstupenky (viac na www.ticketportal.sk) sú v predpredaji za jednotnú cenu 25 eur. Rodiny či partie nadšencov však môžu ušetriť, ako využijú zvýhodnené vstupné Trio a Quatro pre 3 resp. 4-členné skupiny. Majitelia vstupeniek sa môžu na stránke Sony Xperia Freestyle X-Night na facebooku zapojiť do žrebovania o kameru GoPro HD2 a mobil Sony Xperia.

Viac info na www.fmX.sk

Celá správa tu.

Kontakt pre médiá:
Jozef Murín
Boardcore Agency
e-mail: murin@fmx.sk
http://www.fmx.sk

Komentáre

Momentálne neexistujú žiadne komentáre.

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: