Očakávaný tablet NEXUS 7 od 10. októbra aj u nás, odporúčaná cena je 229 eur (FOTO)

BRATISLAVA, 4. októbra 2012 (tlacovasprava.sk) – NEXUS™ 7 je prvým tabletom z kategórie produktov Google NEXUS a zároveň aj vlajkovou loďou operačného systému Android™ 4.1, Jelly Bean. NEXUS 7 kombinuje prémiový hardvér, navrhnutý spoločnosťou ASUS, s najnovšou verziou operačného systému Android a možnosťami zábavy v podobe 600 tisíc aplikácií a hier, ktoré sú dostupné v digitálnom obchode Google Play. Spoločne vyvinutý spoločnosťami ASUS a Google, NEXUS 7 je prvým 7” štvorjadrovým tabletom na svete, navrhnutým tak, aby používateľom ponúkol to najlepšie, čo Google ponúka v útlom a prenosnom zariadení, ktoré ideálne pasuje do dlane.

Prvý 7“ štvorjadrový tablet na svete s operačným systémom Android™ 4.1, Jelly Bean

„Sme hrdí na partnerstvo so spoločnosťou Google a zároveň plní očakávaní, ako sa bude NEXUSu 7 dariť na slovenskom trhu,“ povedal Miroslav Apolen, produktový manažér pre ASUS Slovensko.

NEXUS 7 je vybavený štvorjadrovým procesorom NVIDIA® Tegra® 3, vďaka čomu je všetko rýchlejšie – internetové stránky sa načítajú rýchlo, hranie hier je plynulé a s výbornou odozvou a bezproblémová je aj práca s viacerými aplikáciami súbežne. 12‐jadrová GeForce® GPU poskytuje pokročilý grafický výkon a patentovaná technológia 4-PLUS-1™ CPU ponúka maximálny výkon, keď ho potrebujete a efektivitu spotreby energie, ak výkon nie je potrebný.

„Snažili sme sa vytvoriť tablet, ktorý by bol pre používateľov dostatočne ľahký a prenosný a zároveň nemuseli robiť kompromisy pokiaľ ide o výdrž batérie a celkový výkon,“ hovorí Andy Rubin, senior viceprezident pre mobilný a digitálny obsah v Googli. „V spolupráci s ASUSom, sme boli schopní tento cieľ dosiahnuť, v podobe NEXUS 7.”

Super-výkonný, super-prenosný

Vybavený nádherným displejom s rozlíšením 1280 x 800, NEXUS 7 dokáže oživiť aplikácie, hry, knihy aj filmy. Nová technológia ASUS TruVivid vylepšuje ostrosť farieb aj jas a IPS panel poskytuje svieži a detailný obraz so širokým, 178-stupňovým, zorným uhlom. Vďaka technológii Corning® FIT Glass, ktorá zabezpečuje odolnosť voči poškriabaniu a vystuženému nešmykľavému šasi je tablet neuveriteľne robustný a spĺňa požiadavky zákazníkov na prenosné zariadenie. Poskytujúc 9,5 hodinovú  výdrž  batérie v tele, ktoré je hrubé 10.5mm a váži 340g, ponúka zariadenie portabilitu bežnej papierovej knihy, avšak s pripojením do digitálneho sveta zábavy.

NEXUS 7 v sebe ukrýva výkonný štvorjadrový procesor NVIDIA Tegra 3, ktorý ponúka unikátny výkon a plnohodnotný zážitok z mobilného hrania. Hry sú vylepšené vďaka senzorom, ktorými je tablet vybavený, vrátane gyroskopu, akcelerometru a technológii NFC — ako aj dotykovému displeju, ktorý podporuje ovládanie až 10 prstami — a umožňuje hranie hier a preskúmanie viac ako 600 tisíc aplikácií v digitálnom obchode Google Play™ pomocou dotykového ovládania alebo nakláňania tabletu.

Vlajková loď pre operačný systém Android 4.1, Jelly Bean

NEXUS 7 je poháňaný operačným systémom Android 4.1 Jelly Bean, najnovšou verziou najpopulárnejšej mobilnej platformy na svete. Vďaka inteligentnejším notifikáciám, umožňujúcim rýchlu odozvu, nádherným novým widgetom s dôležitými informáciami a jednoduchým možnostiam prispôsobenia domovskej obrazovky je Android rýchlejší a intuitívnejší ako kedykoľvek predtým. Služby spoločnosti Google najlepšie fungujú na Androide, pretože všetky používateľské dáta sú po prihlásení do Google účtu okamžite dostupné a synchronizované v cloude, ako aj s ostatnými tabletmi, telefónmi a počítačmi, čím vytvárajú plnohodnotný integrovaný používateľský zážitok.

Tablet je vybavený najlepšími Google aplikáciami – ako je Gmail™, Chrome™, Google+™ a YouTube™ – čím ponúka používateľom to najlepšie od Googlu.

Vytvorený pre Google Play

Nexus 7 bol vytvorený pre Google Play. S viac ako 600 tisíc aplikáciami a hrami umožňuje spotrebiteľom veľmi jednoducho využívať výhody zariadenia. Odpadá tiež starosť s káblami a synchronizáciou, obľúbené aplikácie a hry sú okamžite dostupné naprieč všetkými zariadeniami, ktoré zákazníci používajú.

Ľahký a praktický ochranný obal

Používateľom, ktorí požadujú dodatočnú ochranu, ponúka  NEXUS 7 voliteľné príslušenstvo vo forme ochranného inteligentného obalu (smart cover). Inteligentný obal je dostatočne odolný a zároveň aj pohodlný, polymérový nešmykľavý povrch chráni tablet pred údermi a škrabancami. Obal je dostupný v šiestich farebných prevedeniach a umožňuje používateľom prispôsobiť si tablet svojmu životnému štýlu.
NEXUS 7 kombinuje svetovú úroveň filozofie tvorby dizajnu, ktorá je špecifická pre spoločnosť ASUS a najnovšiu verziu inovatívneho operačného systému Android od spoločnosti Google, aby ponúkol ultimátny mobilný používateľský zážitok za neodolateľnú cenu.

NEXUS 7 so 16 GB pamäťou bude na Slovensku dostupný 10. októbra za odporúčanú koncovú cenu 229€ s DPH.

Celá správa tu.

Ďalšie informácie o tablete nájdete na oficiálnych stránkach: http://www.asus.com/Tablet/Nexus/Nexus_7/

(1) 9,5-hodinová výdrž batérie bola testovaná pri sledovaní videa v rozlíšení 720p pri maximálnom nastavení jasu, so zapnutým externým mikrofónom a Wi-Fi a pri prihlásení do služby Gmail.
(2) Cena sa líši v závislosti od regiónu.
(3) Služby dostupné v obchode Google Play sa líšia v závislosti od krajiny. Overte si dostupnosť žiadanej služby pre konkrétny región.

O spoločnosti ASUS
ASUS je tretím najväčším predajcom spotrebiteľských notebookov na svete, ako aj výrobcom celosvetovo najpredávanejších a najoceňovanejších základných dosiek, patrí medzi popredné spoločnosti v novej digitálnej ére. ASUS navrhuje a vyrába produkty, ktoré dokonale spĺňajú potreby súčasného digitálneho domova, kancelárie aj jednotlivcov. Jeho široké portfólio ponúka základné dosky, grafické karty, optické mechaniky, displeje, desktopy, počítače typu Eee Box alebo tzv. all-in-one PC, notebooky, netbooky, tablety, servery, multimediálne a bezdrôtové riešenia, sieťové zariadenia a mobilné telefóny. Vďaka svojim inováciám a dôrazu na kvalitu značka ASUS získala v roku 2011 celkom 3886 ocenení a vo svete výpočtovej techniky je všeobecne uznávaná pre revolučný model Eee PC™. Spoločnosť po celom svete zamestnáva viac ako 11 tisíc pracovníkov a v jej tíme pre výskum a vývoj pracuje 3100 špičkových inžinierov. Tržby spoločnosti dosiahli v roku 2011 úroveň približne 11,9 miliardy USD.

O spoločnosti Google Inc.
Inovatívne vyhľadávacie technológie spoločnosti Google umožňujú každodenný prístup k informáciám miliónom ľudí po celom svete. Google založili v roku 1998 Larry Page a Sergey Brin, dvaja študenti univerzity v Stanforde, a dnes má popredné postavenie na všetkých hlavných globálnych trhoch. Model cielenej reklamy, ktorý Google ponúka svojim zákazníkom, poskytuje firmám všetkých veľkostí merateľné výsledky a zároveň rozširuje možnosti internetu pre samotných používateľov. Centrála spoločnosti Google sa nachádza v americkom Silicon Valley, jednotlivé pobočky potom na rôznych miestach Ameriky, Európy a Ázie. Viac informácií nájdete na http://www.google.com.

Kontakt pre média za spoločnosť ASUS:

ASUS Computer Czech Republic s.r.o., o.z.
Petra Bačková | PR Specialist | +421 948 069 976 | petra_backova@asus.com

Comm s.r.o.
Adela Vráblová I +421 52 962 011 I vrablova@comm.sk

Kontakt pre média za spoločnosť Google:

Grayling Slovakia
Daša Tkáčová
Palisády 36, 811 06 Bratislava
Tel.: +421 2 5920 1405
Fax: +421 2 5920 1400
E-mail: google_sk@grayling.com

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.