Šľahačka parížska od Dr.Oetker: Stačí ju zmiešať so 150 ml mlieka a 3 minúty šľahať

BRATISLAVA, 6. októbra 2012 (tlacovasprava.sk) – Parížska šľahačka je súčasťou sladkých dezertov na mnohoraké spôsoby. Delikátne krémové náplne v zákuskoch či svieže ovocné poháre by bez nej chutili príliš obyčajne. Pre tých, ktorí túto gurmánsku lahôdku zbožňujú, prináša teraz Dr.Oetker na pulty lahodnú novinku: Šľahačku parížsku s vysokým obsahom kakaa – novodobú „potravu pre bohov“.

Maloobchodná odporúčaná cena: 0,72 €

Luxusná dobrota s kakaovou chuťou

Pri príprave Šľahačky parížskej od Dr.Oetker nepotrebujete ani veľa času, ani dlhoročné cukrárske skúseností. Stačí ju len zmiešať so 150 ml studeného mlieka a 3 minúty šľahať šľahačom.

Všetci milovníci kakaa jej zaručene podľahnú. Šľahačka parížska od Dr.Oetker so svojimi 28% kakaa chutí výborne. Získa si vás ľahkou nadýchanosťou a lahodnou kakaovou chuťou, jedinečná je tiež v tom, že pri použití skvele drží tvar a neroztečie sa. To ocenia gazdinky pri plnení tort, ovocných košíčkov, chutných venčekov alebo rolád, či pri príprave ovocných a zmrzlinových pohárov.

Pre tých, ktorí si potrebujú strážiť cholesterol, je tou správnou voľbou. Je totiž vyrobená  na rastlinnej báze a obsahuje ho podstatne menej ako čerstvá šľahačka.

Netrúfate si? S Dr.Oetker áno!

Správne pripraviť parížsku šľahačku je niekedy umenie. Vyžaduje si to skúsenosť, kvalitné suroviny a dostatok času. Že toto nezvládnete, alebo nemáte čas? Pri príprave kvalitnej Šľahačky parížskej od Dr.Oetker nepotrebujete ani veľa času, ani dlhoročné cukrárske skúseností. Stačí ju len zmiešať so 150 ml studeného mlieka a 3 minúty šľahať šľahačom. Výsledkom je šľahačka unikátnej chuti, ktorá je navyše hustá, hebká a napenená. Jedna Šľahačka parížska Dr.Oetker nahradí dve čerstvé šľahačkové smotany a vždy sa podarí! Toto určite zvládne každý, takže hor sa na to a dobrú chuť!

Kakao – chuť pre bohov

To, že sa kakao nazýva  „potravou pre bohov“, nie je náhoda. Vedecky tak rastlinu kakaovníka pomenoval už v roku 1753 švédsky vedec Carl von Linné – nazval ju Theobroma cacao. Práve prvá časť názvu pochádza z gréčtiny a znamená „potrava pre bohov“. Kakao už dávno predtým zbožňovali starí Mayovia a Aztékovia. Bôby boli vtedy vysoko cenené. Mexickým Aztékom a Mayom slúžili nielen na výrobu čokoládového nápoja, ale aj ako platidlo. Kakao bolo v Amerike nápojom  smotánky a obľúbila si ho aj európska šľachta. Znamenitá kakaová chuť je dodnes najobľúbenejšou v rôznych formách po celom svete.

Viac informácií zo sveta pečenia a množstvo zaujímavých receptov nájdete na www.oetker.sk.

Celá správa tu.

Informácie o spoločnosti Dr.Oetker:

Spoločnosť Dr.Oetker je najvýznamnejším potravinárskym výrobcom prísad a zmesí na pečenie, dezertov a sladkých jedál v prášku, prípravkov na želírovanie a mrazenej pizze na Slovensku i  v Česku. Firma Dr.Oetker pôsobí na slovenskom trhu od roku 1991 a od roku 1993 vyrába vo výrobnej divízií v Boleráze výrobky určené predovšetkým na slovenský a český trh a v menšej miere na export.
Filozofiou spoločnosti je „Kvalita je najlepší recept“ a to je zároveň cesta k  úspešnej tradícii na trhu. S počtom devätnásť tisíc zamestnancov po celom svete patrí Dr.Oetker k najväčším rodinným firmám s viac ako 100-ročnou tradíciou.

Pre ďalšie informácie kontaktujte:
Zuzana Janove
SEESAME Communication Experts
Tel.: 02/4342 2978
Fax: 02/4333 0003
e-mail: janove@seesame.com

Ing. Jana Lindišová, Dr.Oetker s r.o.
Product Manager
Tel: +420 312 830 257
Fax: +420 312 830 218
e-mail: lindisova@oetker.cz

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.