Má Slovensko skutočne najmladšieho umelca na svete? (FOTO)

BRATISLAVA, 8. októbra 2012 (tlacovasprava.sk) – “Podľa nám dostupných a známych informácií skutočne áno! Zatiaľ sme vo svete našli len informácie o 4 a 6-ročných výtvarných génioch, ale nikde sa nespomína 2-ročné dieťa…,” hovorí s nadšením Mgr. Pavol Kuštár, BA – autor myšlienky výstavy NAJMLADŠÍ UMELEC NA SVETE! a PR Manažér projektu. “…teda pokiaľ ide o konkrétneho umelca”, dodáva.

Výstavu NAJMLADŠÍ UMELEC NA SVETE môžete vidieť od 11.10. do 10.11.2012 v čase od 10:00 do 21:00 v Batelier Art & Music na Továrenskej 14 v Bratislave.

“NAJMLADŠÍ UMELEC NA SVETE! je totiž aj ucelený koncept a filozofia, ktorá siaha až za hranice bežného vnímania a má potenciál nastaviť zrkadlo spoločnosti, či zapôsobiť ako vhodný psychohygienický prvok. Čo bude obsahom výstavy ale bude zrejmé až na jej vernisáži 10.10.2012 o 20:10 v Batelier Art&Music na Továrenskej 14 v Bratislave. A “na svoje” si určite prídu najmä skutoční milovníci výtvarného umenia, fajnšmekri, zberatelia, galeristi, kurátori a kunsthistorici, výtvarní vedci či iní profesionáli z tejto oblasti.

Doplňujúce informácie

Má bez pár dní dva roky a tvorí v podstate od prvých okamihov, čo prišiel na tento svet. Talentovaný chlapček, ktorý svoje 2.narodeniny oslávi naozaj netradične, ba priam rekordne – vernisážou svojej prvej výstavy! Autor myšlienky výstavy – Mgr. Pavol Kuštár, BA o skutočnom pôvode chlapca veľa prezradiť nechce: “Ani nemôžem. Z bezpečnostných dôvodov a z dôvodu prílišného záujmu médií sme sa spolu s rodičmi chlapca rozhodli nezverejniť jeho meno. Mám dovolené prezradiť len to, že chlapec je slovenského pôvodu a narodil sa naozaj s magickým dátumom: 10.10.2010 pár desiatok minút po 10.hodine ráno. Od rodičov viem, že už keď bol malý ešte v brušku, aktívne s nimi komunikoval. Napríklad im zakýval z bruška, keď boli na 3D ultrazvukovom vyšetrení, čo bolo jasne vidieť na monitore. Iným dôkazom toho, že chlapec je skutočne vnímavý na hodnotné umenie bola jeho prvá návšteva domova, po tom čo ho spolu s mamičkou pár dní po pôrode prepustili z nemocnice. “Malý bol z cesty domov veľmi rozrušený, hladný a unavený a tak veľmi intenzívne plakal.

Keďže sa nám ho spolu s oteckom nedarilo utíšiť, zrazu som sadla za piáno a začala som hrať jednu z mojich obľúbených klasických skladieb. Malý v okamihu zmĺkol a začal sa šťastne usmievať a kopať si nožičkami. Doslova celý žiaril! Bolo to také dojímavé, že sme sa aj spolu s oteckom rozplakali od šťastia”, spomína na prvé okamihy po návrate z nemocnice mamička talentovaného chlapca.

Dnes malý, takmer dvojročný chlapec rád kreslí, tancuje, ťuká do piána, skáče na trampolíne a denno-denne tvorí. Avšak, tvorba, ktorá bude odprezentovaná na výstave bude absolútnym prekvapením. “Nebudú to kresby, ale to, čo to bude konkrétne, je prekvapenie – na to si musíte počkať až na výstavu,” dodáva Pavol Kuštár.

Talentovaný chlapček, ktorý svoje 2. narodeniny oslávi naozaj netradične, ba priam rekordne – vernisážou svojej prvej výstavy! Autor myšlienky výstavy – Mgr. Pavol Kuštár, BA o skutočnom pôvode chlapca veľa prezradiť nechce.

Najmladší umelec na svete vytvára diela v úplnom spojení s prírodou, ktorá tak sama v sebe a v jeho tvorbe potvrdzuje svoju absolútnu čistotu a prirodzenosť. Rešpektuje jej volanie a tak ako pri štruktúrach, ktoré vo farbe vytvára štetec, špachtľa, ruka či iný nástroj, príroda sama pomáha chlapcovi vytvárať štruktúry, ktoré sú obrazom života, symbolom vzniku a zániku, pominuteľnosti v službách primárnych potrieb a existencie, odrazom stopy a prejavu prirodzeného bytia každého z nás…. Všetko v jeho tvorbe odráža stav, ktorý bol, je a bude – existenčne pretrváva v istote večnosti.

Myšlienka výstavy vychádza zo slávneho výroku jedného z velikánov výtvarného umenia – Pabla Picassa: “Každé dieťa je umelec. Problémom je, či zostane umelcom aj keď vyrastie…” (voľný preklad, zdroj: http://twistedsifter.com/2012/03/15-famous-quotes-oncreativity/).

Súčasťou programu vernisáže a výstavy je aj video amerického filmára a fotografa Taylor-a Johnson-a zo Severnej Karolíny, USA, ktoré tento projekt zároveň posúva do medzinárodnej roviny. O príjemnú atmosféru sa tiež postará hudobná formácia MIKRODOTS (ex Marcel Vén trio).

Výstavu NAJMLADŠÍ UMELEC NA SVETE môžete vidieť od 11.10. do 10.11.2012 v čase od 10:00 do 21:00 v Batelier Art & Music na Továrenskej 14 v Bratislave.

Vernisáž k výstave sa uskutoční 10.10.2012 v čase od 20:10. (RSVP: 0948 033 267 /
pavolkustar@yahoo.com).

Viac informácií na http://www.batelier.sk

Najmladší umelec na svete sa narodil 10.10.2010 pár desiatok minút po desiatej hodine ráno na Slovensku. Prakticky už od prvých okamihov, čo prišiel na tento svet tvorí.
Talentovaný chlapček, ktorý svoje 2.narodeniny oslávi naozaj netradične, ba priam rekordne – vernisážou svojej prvej výstavy!

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.