Akcie Tatry mountain resorts (TMR) prijaté na Burze cenných papierov vo Varšave

DEMäNOVSKÁ DOLINA, 12. októbra 2012 (tlacovasprava.sk) – Po zdarnom prijatí akcií spoločnosti Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) na burzu v Prahe, boli akcie TMR prijaté k obchodovaniu aj na ďalšej významnej európskej burze, Burze cenných papierov vo Varšave. Obchodovanie začne 15.10.2012. TMR sa tým stane prvou slovenskou spoločnosťou zároveň kótovanou na burzách v Bratislave, Varšave a Prahe.

Akcie spoločnosti TMR s objemom emisie 6 707 198 akcií boli prijaté k obchodovaniu na hlavnom trhu burzy vo Varšave. Predstavenstvo varšavskej Burzy o duálnej kotácii akcií TMR rozhodlo 10.10.2012. Obchodovanie na Varšavskej burze začne už 15.10.2012.

Jedným z hlavných cieľov duálnej kotácie TMR vo Varšave je vybudovanie si pozície na poľskom kapitálovom trhu a následné využitie  synergií v marketingovej kampani smerovanej na Poľsko.

Poľskí návštevníci sú dlhodobo významnými klientmi vo Vysokých a Nízkych Tatrách s veľmi pozitívnym potenciálom pre rast. Príležitosti podporuje najmä to, že Tatry sú pre Poliakov a Slovákov spoločným horstvom. „Teší ma, že TMR bude obchodovaná vo Varšave, aj Poliakom tak ponúkame výhody nášho Akcionárskeho klubu“, povedal Bohuš Hlavatý, predseda predstavenstva TMR.

Klub akcionárov ponúka jej členom mnohé benefity vo forme vstupov a zliav do stredísk TMR vo Vysokých a Nízkych Tatrách. Na vstup do Akcionárskeho klubu stačí vlastniť len 25 akcií TMR.
Akcionári Tatry mountain resorts, a.s. si zámer duálnej kotácie akcií TMR na burze v Prahe a Varšave schválili na Valnom zhromaždení, ktoré sa konalo 21.4.2012 v Tatranskej Lomnici.

Duálnu kotáciu akcií TMR na Varšavskej burze cenných papierov technicky zastrešila spoločnosť CC Group SP zoo v spolupráci s J&T IB & Capital Markets, a.s. organizačná zložka.

Spoločnosť  Tatry mountain resorts, a.s. je najväčším subjektom v oblasti cestovného ruchu na Slovensku, ktorá vlastní a prevádzkuje atraktívne lyžiarske strediská a hotely v oblasti Nízkych a Vysokých Tatier. Patria sem strediská Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Tri studničky, Chalets Záhradky De Luxe a hotel Srdiečko, vo Vysokých Tatrách spoločnosť TMR vlastní a prevádzkuje strediská Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel Slovakia a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež vlastní hotely a prenajíma hotely Kosodrevina, Liptov a Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Spoločnosť navyše úzko spolupracuje s horským strediskom Štrbské Pleso. Do konca roka 2011 sa preinvestovalo do uvedených stredísk vyše 100 mil. € a ďalších 56 miliónov € má prispieť k zvýšeniu štandardu a návštevnosti našich hôr v najbližších rokoch. Posledná akvizícia TMR je Aquapark Tatralandia. Ide o najväčší slovenský termálny aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj zábavu vo Fun Parku, ako aj ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia.

Ing. Katarina Sarafinova
Director of PR & Communication
mobile: +421 918 580 205
e-mail: sarafinova@tmr.sk
Tatry mountain resorts, a.s.
Demänovská Dolina 72, 031 01 Liptovský Mikuláš
http://www.tmr.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.