Na MS amatérov v Brusne obhájila Eva Martinková titul, uspela aj Miriama Žigalová (FOTOGALÉRIA)

BRUSNO, 12. októbra 2012 (tlacovasprava.sk) – Slovenská model fitnesska Eva Martinková zbiera medaily kde sa objaví. Na majstrovstvách sveta amatérov v Brusne obhájila vo štvrtok večer svoj minuloročný titul vo federácii WFF z Viednezískala aj titul absolútnej víťazky majstrovstiev vo svojej disciplíne. Medzi amatérmi a profesionálmi sa jej podarilo získať dokopy už dvanásty titul svetovej šampiónky. Slovenský úspech v tomto kúpeľnom meste ešte podčiarkla aj Miriama Žigalová a ďalší reprezentanti.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Majstrovstvá sveta odštartovali vo štvrtok súťažami vo fitness a v sobotu sa ešte predstavia kulturisti. Slovenské farby reprezentovalo niekoľko žien a dievčat a najväčší úspech zaknihovala práve Eva Martinková, ktorá súťaží aj medzi amatérmi, ale aj medzi profesionálmi v hlavnej kategórii. I keď tento titul získala medzi amatérmi, nepovažuje ho za menší úspech.

„Som rada, že sa mi to opäť podarilo a neznižujem to na žiadnu úroveň, tiež to pre mňa znamená veľa. Teším sa na majstrovstvá sveta profesionálov, ktoré budú už o mesiac tiež v Brusne. Toto beriem aj ako generálku na tento šampionát a chcem na sebe ešte viac popracovať, aby som titul obhájila aj medzi profesionálkami,“ povedala po triumfe Martinková.

Ďalšia slovenská reprezentantka Miriama Žigalová súťažila vo viacerých kategóriách. V kategórii Aerobic do 21 rokov triumfovala a striebornú medailu získala aj v Junior Model Fitness do 21 rokov.

Majstrovstvá sveta amatérov sú príležitosťou aj pre mladé talenty a deti v mládežníckych kategóriách, kde sa Slovenské nádeje tiež nestratili. V silnej konkurencii športovcov z 11 krajín si v rôznych kategóriách tohto šampionátu Slováci odniesli 14 cenných kovov.

Výsledková listina tu.

„I keď sa šampionát oproti minuloročnému viedenskému konal v menších priestoroch, na kvalite a úrovni mu to určite neubralo. Práve naopak. A sme radi, že sa Slováci v silnej konkurencii nestratili, ale získali pre svoju krajinu toľko medailí,“ skonštatoval organizátor podujatia a prezident WBBF a WFF pre Slovensko Štefan Hrčka.

Majstrovstvá sveta profesionálov Amber Prix Olympia 2012, kde bude Eva Martinková tiež obhajovať svoj titul z minulého roka sa bude konať 9. – 11. novembra tiež v Brusne a víťazi si rozdelia 20 000 eur.

FOTOGALÉRIA:

 

Mgr. Dodo Mikláš
konateľ
ACCESS Production, s.r.o.
Rulandská 6, 902 01  Pezinok
http://www.accesspro.sk
0903 231321
0948 188889

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.