Henkel je podľa Indexu udržateľnosti Dow Jones lídrom vo svojej kategórii

BRATISLAVA, 13. októbra 2012 (tlacovasprava.sk) – Lídrom v rebríčkoch udržateľnosti Dow Jones pre celý svet i Európu, Dow Jones Sustainability Index (DJSI World) a Dow Jones Sustainability Index Europe (DJSI Europe) sa už šiesty raz po sebe stala spoločnosť Henkel. Zaujala opäť prvé miesto v kategórii Spotrebného tovaru pre domácnosť a naďalej zostáva jedinou spoločnosťou vo svojom odvetví, ktorá sa tak dostala na celosvetový zoznam (DJSI World), ako aj na európsky zoznam Indexu udržateľnosti (DJSI Europe). Uvedené indexy uvádzajú rebríček korporácií, ktoré sa vo svojich prevádzkach riadia princípmi udržateľného rozvoja.

V piatok 12.10. boli vyhlásené výsledky hodnotenia udržateľnosti za rok 2012, ktoré realizovala spoločnosť Dow Jones a švajčiarska agentúra Sustainable Asset Management (SAM). Hodnotenie vychádza z dôkladnej analýzy výkonu spoločností v hospodárskej, environmentálnej a sociálnej oblasti, pričom sleduje aspekty ako firemné riadenie, riadenie rizík, branding, zmierňovanie klimatických zmien, štandardy dodávateľského reťazca a praktiky v pracovnoprávnej oblasti. Len desať percent z 2 500 najväčších korporácií sveta sa dostane do výberu rebríčka DJSI World.

„Sme presvedčení o tom, že udržateľnosť je pre nás strategickým faktorom úspechu a konkurenčnou výhodou,“ povedal predseda predstavenstva spoločnosti Henkel, Kasper Rorsted. „Naše mnohoročné predsavzatie dosahovať udržateľný rozvoj viedlo k tomu, že spoločnosť Henkel získala vynikajúce renomé ako firma, ktorá je celosvetovým lídrom. Túto našu pozíciu chceme upevňovať tým, že budeme aj naďalej spolupracovať s našimi partnermi, zákazníkmi a spotrebiteľmi v snahe vyvinúť reálne riešenia pre udržateľnú budúcnosť.“

Henkel sa dlhodobo usiluje o udržateľný rozvoj a jeho výborné počínanie si v tejto oblasti sa dočkalo opakovaného uznania zo strany početných nemeckých a medzinárodných rankingových agentúr: Už po jedenásty rok za sebou bol zaradený do medzinárodného indexu FTSE4Good index.

Spoločnosť sa opätovne nachádza aj v rebríčkoch Ethibel PIONEER a Ethibel EXCELLENCE Investment Register. Na poslednom Svetovom hospodárskom fóre v Davose sa Henkel umiestnil na 17. priečke v hodnotení 100 celosvetovo najudržateľnejších korporácií na svete. Takisto bol už po piaty rok za sebou zaradený do zoznamu Inštitútu Etisphere Najetickejších spoločností sveta.

„Aj v oblasti udržateľnosti sme úspešní hlavne vďaka našim zamestnancom – vďaka ich individuálnej angažovanosti, vnútornému presvedčeniu, kreativite, talentu a odbornosti. Premieňajú dobré nápady na obchodné úspechy,“ zdôraznila Kathrin Mengesová, výkonná viceprezidentka pre ľudské zdroje a predsedníčka Rady pre udržateľnosť v spoločnosti Henkel. „Investujeme do schopností a vedomostí našich ľudí a podporujeme každého jednotlivca v tom, aby v rámci svojich každodenných povinností prispieval niečím osobným aj k udržateľnému rozvoju.“

Podrobné informácie o udržateľnosti spoločnosti, ako aj všetky príslušné umiestnenia a ratingy nájdete na webovej stránke http://www.henkel.com/sustainability.

Spoločnosť Henkel so svojimi vedúcimi značkami a technológiami celosvetovo pôsobí v troch oblastiach podnikania: Starostlivosť o domácnosť, Beauty Care a Adhesive Technologies (Lepidlá Technológie). Spoločnosť, založená v roku 1876, so svojimi známymi značkami Persil, Schwarzkopf a Loctite globálne zastáva vedúce postavenie na trhu tak v spotrebiteľských, ako aj priemyselných odvetviach. Henkel zamestnáva okolo 47 000 pracovníkov a v roku 2011 dosiahol tržby vo výške 15,605  miliónov eur a upravený prevádzkový zisk vo výške 2,029 miliónov eur. Prioritné akcie spoločnosti Henkel sú evidované v indexe DAX na nemeckej burze cenných papierov.

Na Slovensku pôsobí Henkel vo všetkých troch strategických oblastiach už od roku 1991. Henkel Slovensko predáva viac ako 50 značiek a ku koncu roka 2011 spoločnosť zamestnávala 661 pracovníkov.

Kontakt:

Natálie Lorencová
Tlačová hovorkyňa
Henkel Slovensko
Záhradnícka 10, Bratislava 821 08
Tel: +420 220 101 116
Mobil: +420 739 325 116
Fax: +420 220 101 190
E-mail: natalie.lorencova@henkel.com
http://www.henkel.sk

Elena Valovičová
Seesame s.r.o.
Apollo Business Center II, blok E
Prievozska 4D, Bratislava 821 09
Tel.: +421 2 4342 2978
Mobil: +421 917 859 956
E-mail: valovicova@seesame.com
http://www.seesame.com

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.