ŠKODA získala hetrik v hodnotení značiek šampionátu Intercontinental Rally Challenge

BRATISLAVA, 15. októbra 2012 (tlacovasprava.sk) – Značka ŠKODA slávi ďalší úspech. Tretíkrát v poradí zvíťazila v hodnotení značiek šampionátu Intercontinental Rally Challenge (IRC). Svoj hetrik potvrdila na Rally San Remo, predposlednou súťažou tohtoročného IRC. ŠKODA sa stala najúspešnejšou značkou IRC s 27 víťazstvami a Juho Hänninen s Mikkom Markkulom najúspešnejšou posádkou s 11 prvenstvami. Dvojica sa tento rok stala tiež majstrami Európy a Kopecký s Dreslerom českými šampiónmi.

Jan Kopecký s Pavlom Dreslerom skončili v San Reme druhí a dosiahli svoj najlepší výsledok na súťaži

Michal Hrabánek, šéf tímu ŠKODA Motorsport, zhŕňa úspešné vystúpenie v IRC: „Získali sme cenný IRC hetrik a dosiahli tým s vozidlom ŠKODA Fabia Super 2000 historický úspech – stali sme sa najúspešnejšou značkou šampionátu IRC. Naši jazdci majú zároveň na konte najviac víťazstiev. Je to najlepšia odmena pre všetkých členov tímu za ich špičkovú prácu počas tohto úspešného obdobia. Pred nami je ešte záver sezóny, v ktorom by sme chceli získať aj titul medzi jazdcami.“

Juho Hänninen je s 11 víťazstvami najúspešnejším jazdcom histórie IRC: „Som rád, že sme našimi tromi tohtoročnými víťazstvami (Írsko, Belgicko, Česko) pomohli značke ŠKODA k vytúženému hetriku. Po celý čas sme mali skvelé vozidlo, a to bol základ nášho úspechu.“ Juho Hänninen sa spoločne s Mikkom Markkulom stali jedinou posádkou na svete, ktorá získala tituly v IRC (2010), majstrovstvách sveta SWRC (2011) a majstrovstvách Európy (2012).

Jan Kopecký, trojnásobný vicemajster IRC z rokov 2009 až 2011, zvíťazil tento rok na dvoch súťažiach IRC – na Kanárskych ostrovoch a Sicílii: „Chcel by som poďakovať za možnosť byť súčasťou skvelého tímu so špičkovým automobilom. Dosiahnuté výsledky si v konkurencii špičkových pilotov veľmi vážime.“

Jan Kopecký získal tento rok s vozidlom ŠKODA Fabia Super 2000 presvedčivým spôsobom titul českého majstra.

K titulu IRC má našliapnuté aj jeho obhajca Andreas Mikkelsen z tímu ŠKODA UK Motorsport, ktorý je pred poslednou rally sezónou na Cypre vo vedení. Cyperská súťaž je rovnako ako v minulom roku hodnotená dvojnásobným počtom bodov. Mikkelsen bol tento rok najrýchlejší na Azorských ostrovoch a v Rumunsku. Jazdci vozidla ŠKODA Fabia Super 2000 slávili tituly už v minulých dvoch sezónach v roku 2010 Juho Hänninen s Mikkom Markkulom a v minulom roku Andreas Mikkelsen s Olom Floenom.

Jan Kopecký s Pavlom Dreslerom skončili v San Reme druhí a dosiahli svoj najlepší výsledok na súťaži, ktorá býva doménou domácich pilotov. Juho Hänninen s Mikkom Markkulom odstúpili zo súťaže po havárii vo štvrtej rýchlostnej skúške.

Pre ďalšie informácie, prosím, kontaktujte:
Lucia Busquet, PR manager, ŠKODA AUTO SLOVENSKO s.r.o.
Lucia.busquet@skoda-auto.sk; +421 904 701 345

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.