Tatry mountain resorts (TMR) sa už obchoduje aj na burze v Prahe

PRAHA, 23. októbra 2012 (tlacovasprava.sk) – Akcie Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) sú od 22. októbra obchodované na Hlavnom trhu Burzy cenných papierov v Prahe (BCPP). Stali sa tak prvou spoločnosťou vôbec, ktorej 6,707,198 akcií zaknihovaných na doručiteľa je zároveň kótovaných na troch stredoeurópskych burzách – bratislavskej, varšavskej a pražskej.

Vstup na pražskú burzu je pre nás prirodzeným krokom pri napĺňaní našej vízie vybudovať z TMR najväčšiu spoločnosť v cestovnom ruchu v stredoeurópskom regióne. Českí návštevníci historicky tvoria významnú skupinu našich klientov a my veríme, že našimi aktivitami v Čechách sa im stávame ešte bližšími ako doteraz,“ komentoval Bohuš Hlavatý, predseda predstavenstva TMR.

Okrem marketingových synergií s českými lyžiarskymi strediskami, ktoré bude TMR od tejto zimy spolumanažovať v Špindlerovom Mlýne, je jedným z hlavných dôvodov duálnej kotácie TMR na burze v Prahe vybudovanie si pozície na českom kapitálovom trhu. Pre individuálnych investorov chce Spoločnosť ponúknuť benefity Akcionárskeho klubu.

Nová emisia bude obchodovaná na hlavnom trhu burzy pod skráteným názvom TMR (ISIN  SK1120010287) a bude zaradená do systému SPAD.

„Som rád, že na trh prišla spoločnosť, ktorá má za sebou úspešné projekty v niekoľkých susedných zemiach a ktorá sa rozhodla svoje obchodné aktivity rozšíriť aj na územie Českej republiky. Pevne verím, že listing v Prahe emitentovi pomôže podporiť plány v ČR, a že si tu emisia nájde svojich investorov,” povedal Petr Koblic, generálny riaditeľ Burzy cenných papierov v Prahe.
Akcie TMR sa v piatok 19.10. na Burze cenných papierov v Bratislave obchodovali na úrovni 43,80 EUR, pri ročnom výnose 5,37% a dividendovom výnose 2,2%. Akcie TMR sú zároveň najviac obchodovaným akciovým titulom na bratislavskej burze. V roku 2011 predstavovali približne 60% všetkých objemov obchodov s akciami; v roku 2010 to bolo viac než 70%.

Na Burze cenných papierov vo Varšave akcie TMR debutovali minulý pondelok. Ich cena pri uvedení na trh kopírovala výšku ceny akcií na bratislavskej burze.

Minulý finančný rok TMR vykázali konsolidované výnosy vo výške 39 miliónov EUR a čistý zisk 9,2 miliónov EUR. V tomto finančnom roku, ktorý končí 31.10.2012, konsolidované výnosy za prvých deväť mesiacov dosiahli 32,6 miliónov EUR a čistý zisk bol vo výške 7,1 miliónov EUR. Rast TMR je hlavne odrazom akvizícií a kapitálových investícií do infraštruktúry, hotelov a služieb v strediskách spoločnosti v celkovom objeme 144 miliónov EUR za posledných šesť rokov.

Podmienkou pre získanie členstva v Akcionárskom klube je vlastníctvo minimálne 25 kusov akcií TMR. Benefity majú formu voľných vstupov, skipasov a zliav v zariadeniach TMR. Viac informácií je k dispozícii na  http://www.tmr.sk/akcionarsky-klub.html.

Duálnu kotáciu akcií TMR na BCPP technicky zastrešila spoločnosť J&T IB & Capital Markets, a.s. organizačná zložka v spolupráci s J&T Banka, a.s.

Spoločnosť  Tatry mountain resorts, a.s. je najväčším subjektom v oblasti cestovného ruchu na Slovensku, ktorá vlastní a prevádzkuje atraktívne lyžiarske strediská a hotely v oblasti Nízkych a Vysokých Tatier. Patria sem strediská Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Tri studničky, Chalets Záhradky De Luxe a hotel Srdiečko, vo Vysokých Tatrách spoločnosť TMR vlastní a prevádzkuje strediská Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel Slovakia a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež vlastní hotely a prenajíma hotely Kosodrevina, Liptov a Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Spoločnosť navyše úzko spolupracuje s horským strediskom Štrbské Pleso. Do konca roka 2011 sa preinvestovalo do uvedených stredísk vyše 100 mil. € a ďalších 56 miliónov € má prispieť k zvýšeniu štandardu a návštevnosti našich hôr v najbližších rokoch. Posledná akvizícia TMR je Aquapark Tatralandia. Ide o najväčší slovenský termálny aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj zábavu vo Fun Parku, ako aj ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia.

Ing. Katarina Sarafinova
Director of PR & Communication
mobile: +421 918 580 205
e-mail: sarafinova@tmr.sk
Tatry mountain resorts, a.s.
Demänovská Dolina 72, 031 01 L. Mikuláš
http://www.tmr.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.