Lyžovačka na dosah – stredisko Jasná Nízke Tatry už spustilo snežné delá na sezónu 2012/13 (FOTO)

DEMÄNOVSKÁ DOLINA, 29. októbra 2012 (tlacovasprava.sk) – V stredisku Jasná Nízke Tatry sa v noci z 28.-29.10. prvý krát spustili snežné delá. Prevádzkovatelia využívajú pokles teplôt na spustenie systému zasnežovania, keďže už 1.12. 2012 chystajú veľké otvorenie prelomovej lyžiarskej sezóny. Tak ako na takmer celom Slovensku, aj v Jasnej padá rovnako i prírodný sneh.

Technické zasnežovanie sa rozbehlo zatiaľ na 3 zjazdovkách – Pretekárska, Májová a Biela púť.

Lyžiari by mali v týchto dňoch spozornieť. Nielen preto, že konečne začal padať sneh, ale hlavne preto, že už im zostava len niečo vyše mesiaca nato, aby sa pripravili na štart lyžiarskej sezóny.

Meteorológom tento krát predpoveď sneženia vyšla a v stredisku Jasná Nízke Tatry intenzívne sneží. Sneženiu však napomáhajú už aj snežné delá, ktoré sa prvý krát v Jasnej spustili v noci z nedele na pondelok. Technické zasnežovanie sa rozbehlo zatiaľ na 3 zjazdovkách – Pretekárska, MájováBiela púť.

Lyžiarske svahy v Tatrách otvoria svoje pomyselné brány 1.12. 2012 naraz v troch strediskáchJasná Nízke Tatry, Tatranská Lomnica aj Štrbské Pleso. Prvé spomenuté stredisko vstúpi tento rok do svojej skutočne prelomovej lyžiarskej sezóny vďaka prepojeniu severnej a južnej strany Chopka pohodlne lanovkami, sen mnohých lyžiarov sa tak konečne splní. Nová lanovka Funitel prešla 10.10. zaťažkávacími skúškami a nasleduje kolaudačné konanie, ďalšie dve nové lanovky proces skúšok ešte čaká.

Spoločnosť  Tatry mountain resorts, a.s. je najväčším subjektom v oblasti cestovného ruchu na Slovensku, ktorá vlastní a prevádzkuje atraktívne lyžiarske strediská a hotely v oblasti Nízkych a Vysokých Tatier. Patria sem strediská Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Tri studničky, Chalets Záhradky De Luxe a hotel Srdiečko, vo Vysokých Tatrách spoločnosť TMR vlastní a prevádzkuje strediská Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel Slovakia a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež vlastní hotely a prenajíma hotely Kosodrevina, Liptov a Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Spoločnosť navyše úzko spolupracuje s horským strediskom Štrbské Pleso. Do konca roka 2011 sa preinvestovalo do uvedených stredísk vyše 100 mil. € a ďalších 56 miliónov € má prispieť k zvýšeniu štandardu a návštevnosti našich hôr v najbližších rokoch. Posledná akvizícia TMR je Aquapark Tatralandia. Ide o najväčší slovenský termálny aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj zábavu vo Fun Parku, ako aj ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia.

Celá správa tu.

Ing. Katarina Sarafinova
Director of PR & Communication
mobile: +421 918 580 205
e-mail: sarafinova@tmr.sk
Tatry mountain resorts, a.s.
Demänovská Dolina 72, 031 01 L. Mikuláš
http://www.tmr.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.