Saguaro – voda pre stromy: Vyzbieralo sa vyše 660 kg vrchnákov, najviac školáci v Borskom Mikuláši

BRATISLAVA, 30. októbra 2012 (tlacovasprava.sk) – Víťazmi súťaže „Saguaro – voda pre stromy“ sa stali žiaci 8.B zo Základnej školy v Borskom Mikuláši. Trieda nazbierala 39,6 kg vrchnákov z vôd Saguaro a triumfovala s pohodlným náskokom takmer dvanástich kilogramov. Objemný balík sa tak pre ôsmakov zo Záhoria stal vstupenkou na fantastický „all inclusive“ týždňový pobyt vo Vysokých Tatrách. Celkovo sa v súťaži vyzbieralo viac ako 660 kg vrchnákov, čo predstavuje vyše 330-tisíc kusov.

Usilovných žiakov čaká zaslúžený relax, v rámci ktorého im Lidl zabezpečí dopravu, ubytovanie, plnú penziu, skipasy a bohatý doplnkový program v hoteli v Tatranskej Lomnici. Štvordňový pobyt s rovnakým programom čaká aj 7.A zo Základnej školy na Devínskej ulici v Nových Zámkoch, ktorá sa teší vďaka vrchnákom v celkovej hmotnosti 28 kg. Zjazdovky vo Vysokých Tatrách si taktiež na štyri dni vychutnajú aj žiaci 9.A z hurbanovskej Základnej školy na Námestí Konkolyho – Thege. Ich balík vážil 22,3 kg.

Zahanbiť sa nedala ani 5.D z Gymnázia Janka Kráľa v Zlatých Moravciach. žiaci nazbierali 20,8 kg vrchnákov a rovnako ako v minuloročnej súťaži o Najdlhšiu účtenku sa umiestnili na štvrtej priečke. Získali tak poukážky na bezplatný odber tovaru v predajniach Lidl v hodnote 500 eur. Päticu najúspešnejších kolektívov súťaže „Saguaro – voda pre stromy“ uzavreli študenti 9.A zo ZŠ Móra Kóczána z Čiližskej Radvane. Za 20,4 kg ťažký balík ich Lidl odmenil nákupnými poukážkami v hodnote 300 eur.

Okrem množstva vyzbieraných vrchnákov mohli žiaci súťažiť aj v kreativite, natáčať videá spojené so zhromažďovaním uzáverov z vôd Saguaro a bojovať o ďalšiu mimoriadne zaujímavú cenu. Vo verejnom hlasovaní napokon uspela 5.A z Gymnázia na Bernolákovej ulici v Šuranoch a získala poukážky do Lidlu v hodnote 1000 eur.

Súťaž „Saguaro – voda pre stromy“ zorganizovala spoločnosť Lidl v spolupráci s rádiom Európa 2. Zapojiť sa do nej mohli študenti stredných škôl a žiaci druhého stupňa základných škôl v termíne od 1. do 21. októbra 2012. Aj prostredníctvom tejto súťaže chcel obchodný reťazec upozorniť na potrebu pomoci kalamitou postihnutým územiam vo Vysokých Tatrách.

Spoločnosť Lidl venuje za každú predanú fľašu 1,5 l minerálnej vody Saguaro jeden cent na kúpu a výsadbu mladých stromčekov. Ku koncu októbra vyčlenil Lidl prostriedky na bezmála 40 000 sadeničiek. Nazmar nevyjde ani viac ako 660 kg vyzbieraných vrchnákov, spoločnosť Lidl ich na vlastné náklady zrecykluje a obyvatelia bratislavského Ružinova sa na jar 2013 môžu tešiť na desať nových lavičiek.

Celá správa tu.

O spoločnosti Lidl

Spoločnosť Lidl Slovenská republika, v.o.s. otvorila svoje prvé predajne na Slovensku v roku 2004. Počas jej pôsobenia na slovenskom trhu sa jej podarilo rozšíriť obchodnú sieť na 121. predajní. Spoločnosť Lidl pravidelne pripravuje pre svojich zákazníkov zľavové akcie a špeciálne tematické týždne. Okrem potravinárskeho sortimentu sú v rámci týchto akcií ponúkané aj potreby pre domácnosť, kanceláriu, šport, zábavu alebo domácich majstrov.

Okrem značkových výrobkov nájdu zákazníci v regáloch obchodov Lidl tiež vynikajúce produkty predávané pod vlastnou značkou ako aj široký výber mliečnych a chladených výrobkov, údenín, rýb a hydinového mäsa. Navyše denne nechýba čerstvé ovocie, zelenina a rozmanitý výber pečiva. Celý sortiment tovaru neustále podlieha prísnej kontrole kvality a len dodávatelia, ktorí spĺňajú tieto vysoké normy kvality, môžu svoj tovar do Lidlu dodávať.
Viac informácií na http://www.lidl.sk

Kontakt pre médiá:

Tomáš Bezák
PR a Tlačový hovorca spoločnosti Lidl
Tel: +421 258 279 222
Mobil: +421 911 039 541
email: tomas.bezak@lidl.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.