ŠKODA začína predaj modelov Yeti Adventure a Laurin & Klement s vrcholnou výbavou (FOTO)

BRATISLAVA, 2. novembra 2012 (tlacovasprava.sk) – K predajcom práve prichádzajú hneď dva nové atraktívne varianty obľúbeného kompaktného SUV ŠKODA Yeti. Prvý z nich je akčný model Adventure. Jeho názov napovedá, že Yeti Adventure bol stvorený pre zákazníkov s dobrodružnou povahou. Druhou novinkou vo výrobnom programe je vrcholná verzia Laurin & Klement. Rozšírená bola aj ponuka prvkov výbav. Ako príplatkovú výbavu bude možné v budúcnosti objednať systém rozpoznania únavy vodiča.

ŠKODA Yeti Adventure pre milovníkov dobrodružstiev.

Predstavené novinky ďalej posilnia pozíciu modelu Yeti na trhu. Len v prvých deviatich mesiacoch vzrástol jeho predaj v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka o takmer 31 % na 66 400 vozidiel. „ŠKODA Yeti je nielen víťazom celého radu testov, ale teší sa veľkej obľube aj medzi našimi zákazníkmi. V tomto roku je zatiaľ naším najrýchlejšie rastúcim modelom,“ hovorí Werner Eichhorn, člen predstavenstva spoločnosti ŠKODA AUTO za oblasť predaja a marketingu.

Z akčného modelu ŠKODA Yeti Adventure vyžaruje túžba po dobrodružstve. Pomáha v tom celý rad nových prvkov, ako dizajnový paket so sedemnásťpalcovými kolesami Matterhorn, strieborným strešným nosičom a čiernymi bočnými ochrannými lištami s chrómovým prúžkom, rovnako ako poťahy sedadiel s motívom stôp pneumatík. O komfortnú jazdu sa postará rad prvkov, z ktorých je potrebné spomenúť napríklad automatickú klimatizáciu Climatronic, predné vyhrievané sedadlá či zadné parkovacie senzory. V novej výbave sa tiež nachádza malý kožený paket so strieborným obšitím, vkladané tkané koberce so strieborným obšitím, ako aj prahové nástupné lišty a plaketa s logom Adventure. Základom akčného modelu je verzia výbavy Ambition, čomu zodpovedá ponuka motorizácií.

Priaznivci vycibrenej elegancie si odteraz môžu zvoliť prvé SUV značky ŠKODA vo vrcholnom prevedení Yeti Laurin & Klement (L&K). Názov modelu odkazuje na zakladateľa podniku, mechanika Václava Laurina a kníhkupca Václava Klementa. Spoločnosť, ktorú založili v roku 1895, sa neskôr spojila s koncernom ŠKODA.

Po modeloch ŠKODA Octavia a Superb je teraz Yeti tretím modelovým radom, dostupným vo vrcholnej výbave L&K. ŠKODA Yeti Laurin & Klement zapôsobí už na prvý pohľad. Postarajú sa o to okrem iného 17″ kolesá Annapurna z ľahkej zliatiny, bi-xenónové svetlomety s natáčaním do zákrut, sklá SunSet s vyšším stupňom tónovania či strieborný strešný nosič. Jasným identifikačným znakom výbavy L&K sú nápisy na oboch predných blatníkoch. Prevedenie L&K je možné objednať nielen v bielom laku karosérie, ale aj vo všetkých štandardných metalických odtieňoch. S výnimkou agregátov 1,2 TSI/77 kW a 1,6 TDI CR/77 kW sú pre vrcholný model dostupné všetky motorizácie.

Dôraz na maximálny komfort je zjavný aj vo vnútri vozidla Yeti Laurin & Klement. Interiéru dominujú sedadlá v čiernej koži so strieborným obšitím a nápismi L&K; v koži so strieborným obšitím je tiež trojramenný multifunkčný volant, hlavica radiacej páky a držadlo ručnej brzdy. Exkluzivitu modelu pripomínajú nápisy Laurin & Klement na obložení vo farbe Piano čierna alebo s dreveným dekorom, predných prahových lištách a textilných koberčekoch so strieborným lemovaním. Veľkorysý rozsah výbavy dotvára navigačný systém AMUNDSEN s mapovými podkladmi východnej Európy či príprava pre telefón GSM II s Bluetooth.

Zaujímavým novým bezpečnostným prvkom modelu ŠKODA Yeti je voliteľná výbava systému rozpoznania únavy vodiča. Systém vyhodnocuje štýl jazdy a tým aj sústredenie vodiča a v prípade potreby sa na prístrojovom paneli objaví varovný signál. Okrem toho sa vylepšenia dočkal aj navigačný systém, ktorý teraz môže okrem iného prijímať signál digitálneho rádia. Od novembra 2012 bude model ŠKODA Yeti ponúkaný tiež s novou generáciou hlavíc radiacej páky.

Naprieč celou modelovou paletou mení ŠKODA napríklad aj označenie bezpečnostného systému ESP: od 45. kalendárneho týždňa sa volá ESC – Electronic Stability Control.

V programe farieb karosérie bude v budúcnosti farba modrá Aqua nahradená tmavším modrým odtieňom Shark.

Pre ďalšie informácie, prosím, kontaktujte:
Lucia Busquet, PR manager, ŠKODA AUTO SLOVENSKO s.r.o.
Lucia.busquet@skoda-auto.sk; +421 904 701 345

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.