Liptov má nielen Tatry, ale už aj more

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ, 14. novembra 2012 (tlacovasprava.sk) – Región Liptov sa snaží zvýšiť konkurencieschopnosť a približuje sa kvalitou poskytovaných služieb alpským strediskám. Z pohľadu investícií do cestovného ruchu je rok 2012 v Liptove prelomový. Ich celková výška predstavuje rekordných 52 miliónov eur.

Rozsiahla dostavba areálu v Gino Paradise Bešeňová si vyžiadala 9 miliónov eur. Ďalších 43 miliónov zhltla lanovka Funitel, ktorá prepája severné a južné zjazdovky Chopka. „O tom, že kvalita poskytovaných služieb sa zvyšuje, svedčí i to, že záujem o lyžiarske pobyty v Jasnej rastie. Obsadenosť hotelov je vyššia ako v minulom roku. Silvestrovský a zlatý týždeň sú už vypredané. V súčasnosti už záujemcovia o región Liptova objednávajú pobyty na január a február,“ konštatuje výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Jasná Petra Šuhajdová.

Klienti si tak v jedinom regióne na Slovensku môžu užiť najlepšiu lyžovačku a zároveň vychutnať more v aquparkoch a v kúpeľoch. „Aj v Liptove už máme more. V novej krytej hale liptovského aquaparku Tropical paradise môžu klienti obdivovať podmorský svet, šnorchlovať v bazéne s rybičkami a opaľovať sa. V GINO PARADISE Bešeňová sa môžu nechať v bazéne unášať morskými vlnami,“ priblížila výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková.

Návštevníkov Liptova čaká aj viac ako 40 atraktívnych zliav do aquaparkov, múzeí, či reštaurácií, na skipasy a športové aktivity. Tie môžu získať s Liptov Region Card. Ak sa klient ubytuje u zmluvných ubytovateľov na dve až štyri noci, získa 20-percentnú zľavu z ceny skipasu v lyžiarskych strediskách na tri dni. Ak sa ubytuje na päť a viac nocí, odmenia ho až 30-percentnou zľavou z ceny šesťdňového skipasu. S Liptov Region Card môžu klienti zažiť atraktívnejšiu dovolenku a ušetriť pri tom každý deň. Presvedčilo sa o tom už takmer sto tisíc držiteľov karty,“ dodala Bartková.

REGION LIPTOV
Oblastná organizácia cestovného ruchu
Ing. Miroslava Korčeková
tel.: +421 /44 / 55 65 401
mail: korcekova@klasterliptov.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.