Portál Čas.sk má nový dizajn, najviac sa zmenila hlavná stránka, pribudli Sexi duely (FOTO)

BRATISLAVA, 14. novembra 2012 (tlacovasproava.sk) – Zábavno-spravodajský portál Čas.sk z portfólia Ringier Axel Springer Slovakia, a. s. a Azet.sk absolvoval kompletný redizajn. Od 13. novembra majú čitatelia k dispozícii svoje obľúbené spravodajstvo v novej grafickej podobe, ktorá so sebou prináša radu vylepšení a vyšší užívateľský komfort.

Najvýraznejšie sa zmeny prejavili na titulnej strane. Pod prevzdušnenou hlavičkou a hlavným menu dominuje nový box s najdôležitejšími správami, tzv. karusel. Pod karuselom nájde čitateľ prehľadne usporiadaný výber ďalších aktuálnych a dôležitých informácií. V novej hlavičke dostal stabilné miesto odkaz na formulár pre čitateľské tipy. Čitatelia Nového Času sú na slovenskom trhu stále bezkonkurenčne najaktívnejší v poskytovaní tipov redakcii.

Ukážka hlavnej stránky po redizajne

Koncepcia boxov jednotlivých rubrík na titulke takisto vychádzala z požiadavky väčšej prehľadnosti a atraktívnosti prezentovaného obsahu. Pribudlo v nich viac obrázkov a zväčšil sa počet odkazov na články. Okrem textových informácií získa užívateľ prístup k najnovším galériám cez boxy s fotografiami umiestnené nielen na titulnej strane, ale aj na ďalších miestach na portáli. Užívateľ sa tak na titulnej strane dostane pohodlnejšie k väčšiemu množstvu zaujímavého obsahu.

Pätička získala na titulke výrazne väčší priestor. Okrem štandardnej mapy webu z nej má čitateľ pohodlný prístup k odkazom na komerčné aktivity ako je predplatné titulov vydávaných Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. a mobilné aplikácie jednotlivých titulov. Redizajn zároveň umožnil vytvorenie viacerých nových inzertných pozícií.

Vo výpisoch rubrík je rovnako ako na titulnej strane kladený dôraz na prehľadnosť a ľahšiu orientáciu. V avízach na články sa zväčšili fotografie a pribudol ich počet. Článok dostal nové fonty a vzdušnejší dizajn, ktorý podčiarkuje dominantná hlavná fotografia. Box pre galérie sa zmenil z horizontálneho na vertikálny a stal sa posuvným, čím umožňuje pohodlnejší prístup k ďalším fotografiám počas čítania článku. Zjednodušili sa ovládacie prvky k článku a viac sa zdôraznilo prepojenie na sociálne siete. Pridaním nových avízo boxov sa čitateľovi uľahčil prístup k ďalším aktuálnym a atraktívnym článkom bez potrebu návratu na titulnú stranu alebo do výpisu rubriky.

Diskusie sa zmenili od základov a získali jednotný dizajn s diskusiami z portálov z rodiny Azet.sk. Samozrejmosťou je prihlasovanie cez Azet konto so všetkými výhodami a možnosťou nepretržitej kontroly aktivity na Pokeci.

Redizajn portálu Čas.sk navyše prináša aj viac sexi fotiek a nový interaktívny prvok – Sexi duely, v ktorých je možné za jednotlivé fotografie hlasovať. Spolu s ostatnými novinkami a zmenami majú čitateľom priniesť viac zábavy a pohodlia pri čítaní najaktuálnejších správ, zaujímavostí a pikošiek zo šoubiznisu.

„Tento krok je pre nás veľmi dôležitý, nakoľko za posledný rok má portál Čas.sk rastúcu návštevnosť a našim cieľom je neustále vylepšovať jeho funkcionalitu a dizajn tak, aby vyhovoval používateľom,“ hovorí Peter Mertus – generálny riaditeľ spoločnosti Ringier Axel Springer Slovakia a.s.

To, či sa to podarilo, majú čitatelia teraz jedinečnú možnosť sami posúdiť. Stačí, ak do 19.11.2012 vyplnia jednoduchý formulár . Môžu tak ovplyvniť ďalšie funkčné a dizajnové riešenia stránky Čas.sk a navyše môžu vyhrať víkendový pobyt pre 2 osoby v AquaCity Poprad v hodnote  330 Eur.

O Azet.sk

Skupina Azet.sk je jednotkou v dennej a mesačnej návštevnosti slovenského internetu. Denne služby prevádzkovateľa Azet.sk využije v priemere viac ako 781 000 reálnych užívateľov zo Slovenska, mesačne viac ako 2 400 000 užívateľov. Portály Azet.sk zasahujú viac ako 80 % užívateľov zo SR.
Zdroj: AIMmonitor – IAB Slovakia – Mediaresearch & Gemius, Septrmber 2012

Mgr. Mária Cacáková | AZet.sk
marketing and PR manager
Azet.sk, a.s. | Prievozská 14, 821 09 Bratislava
e-mail: cacakova@firma.azet.sk | tel.: 0911 104 557| fax: +421 2 58 22 7450
http://www.azet.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.