Unikátny šikmý výťah Twinliner na Chopku bude slúžiť už v zimnej sezóne (FOTOGALÉRIA)

DEMANOVSKÁ DOLINA, 20.novembra 2012 (tlacovasprava.sk) – Špeciálny šikmý výťah Twinliner je druhou novinkou na severnej strane Chopku, ktorá zabezpečí komplexné prepojenie strediska Jasná Nízke Tatry už túto zimu. Lanovka tohto typu sa na Slovensku používa prvý krát.

Stlačenie gombíka a privolanie výťahu. Toto je bežný postup akým sa presúva medzi poschodiami napríklad v panelákových domoch. No podobný systém na zjazdovke asi sotva niekto čaká. Napriek tomu sa v stredisku Jasná Nízke Tatry výťahom v zime povozíte…

Absolútnou novinkou na Slovensku bude už túto zimu použitie lanovkového systému Twinliner. Ide o lyžiarsky výťah – šikmý výťah, ktorý zabezpečí presun lyžiarov, snowboardistov a v lete aj peších turistov z Bielej Púte (Koliesko) na Priehybu, do údolnej stanice Funitelu tak, aby títo mohli Funitelom pokračovať v jazde ďalej na Chopok.

Twinliner vyzerá ako malý vláčik. Novinka jednak mierne zvýši kapacitu prepravy na nástupnú stanicu Priehyba, ale najmä bude napomáhať aj vo veternejšie dni, kedy z dôvodu vetra 4-sedačková lanovka z Bielej púte (Koliesko) na Lukovú môže fungovať len v obmedzenom režime.

Zariadenie tohto typu na Slovensku ešte nikdy nebolo použité, takže Chopok sa môže pýšiť svojim ďalším prvenstvom. Na trati dlhej takmer 350 m bude premávať jeden vozeň s kapacitou 50 osôb. Vozeň bude jazdiť po koľajniciach a ťahať ho bude ťažné lano. Horná stanica Twinlinera je prepojená s dolnou stanicou nového Funitelu, aby mohol byť presun pasažierov plynulý a títo mohli sa dostať až na vrchol Chopka a podľa chuti využívať zjazdovky na severe, alebo na juhu.

Spoločnosť  Tatry mountain resorts, a.s. je najväčším subjektom v oblasti cestovného ruchu na Slovensku, ktorá vlastní a prevádzkuje atraktívne lyžiarske strediská a hotely v oblasti Nízkych a Vysokých Tatier. Patria sem strediská Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Tri studničky, Chalets Záhradky De Luxe a hotel Srdiečko, vo Vysokých Tatrách spoločnosť TMR vlastní a prevádzkuje strediská Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel Slovakia a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež vlastní hotely a prenajíma hotely Kosodrevina, Liptov a Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Spoločnosť navyše úzko spolupracuje s horským strediskom Štrbské Pleso. Do konca roka 2011 sa preinvestovalo do uvedených stredísk vyše 100 mil. € a ďalších 56 miliónov € má prispieť k zvýšeniu štandardu a návštevnosti našich hôr v najbližších rokoch. Posledná akvizícia TMR je Aquapark Tatralandia. Ide o najväčší slovenský termálny aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj zábavu vo Fun Parku, ako aj ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia.

Ing. Katarina Sarafinova
Director of PR & Communication
mobile: +421 918 580 205
e-mail: sarafinova@tmr.sk
JASNA Nizke Tatry – Chopok Sever, Juh
Wellness hotel GRAND Jasna, Tri Studnicky – Demanovská dolina
Vysoke Tatry – Tatranska Lomnica, S.Smokovec, Strbske pleso
GRANDHOTEL PRAHA, Tatranska Lomnica
GRANDHOTEL, Stary Smokovec
Hotel FIS, Strbske Pleso
Aquapark Tatralandia, Holiday Village Tatralandia, L.Mikulas
http://www.jasna.sk http://www.grandjasna.sk http://www.tristudnicky.sk
http://www.vt.sk http://www.ghpraha.sk http://www.grandhotel.sk http://www.hotelfis.sk
http://www.tatralandia.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.