*
článok
Doprava & Motorizmus, Energetika, Priemysel, TLAČOVÉ SPRÁVY

Verejnosti predstavili prvý funkčný pseudodiabatický motor z dielne RTU na Slovensku (VIDEO, FOTOGALÉRIA)

BRATISLAVA, 21. novembra 2012 (tlacovasprava.sk) – Spoločnosť RTU za účasti viacerých prominentných hostí a širokej motoristickej novinárskej obce, pokrstila v bratislavskom hoteli Kempinski prvý funkčný exemplár pseudoadiabatického motora na svete, vyrobeného v dielni RTU na Slovensku.

Účasť na krste prijal aj premiér Slovenskej republiky JUDr. Róbert Fico, ktorý po krátkom príhovore v ktorom upriamil pozornosť na nasadenie a nadšenie autorov motora a vyzdvihol potenciál patentu, poďakoval Albertovi Solarolimu, Dickovi KvetňanskémuVladimírovi Sedlákovi, za prvý krok pri predstavení motora, s ktorým prišli za vládou Slovenskej republiky a nie za privátnym investorom. Aj takto upriamil pozornosť na nutnosť vytvárania kvalitných podmienok pre mozgové talenty, pre ich udržanie na Slovensku.

This slideshow requires JavaScript.

Samotné predstavenie motora mal na starosti Dick Kvetňanský CEO RTU Europe : „Sme radi, že ste prijali účasť na predstavení pseudoadiabatického RTU motora o ktorom ste sa v minulých dňoch mohli dozvedieť v médiách. Je nám cťou vám predstaviť motor, ktorého krútiaci moment sa pri testoch na motorovej brzde vyšplhal na úroveň 1000 NM a ktorému sme namerali 814 koní a spotrebu 5,3 litra paliva na 100km, pri ustálenej rýchlosti 115 km/h.“ uviedol spoluautor motora.

ANIMÁCIA FUNGOVANIA MOTORA TU.

V záverečných otázkach novinárov naznačil ďalšie uplatnenie motora aj autor patentu Alberto Solaroli. „V blízkej budúcnosti vám predstavíme závodný tím. Samozrejme , že v našich závodných superšportoch budeme využívať náš pseudoadiabatický motor RTU.”

RTU press team
<info@rtugroup.com>

Komentáre

Momentálne neexistujú žiadne komentáre.

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: