*
článok
TLAČOVÉ SPRÁVY, Verejná správa & Politika, Školstvo & Vzdelávanie

Rača v roku 2013 plánuje zvýšiť platy pedagógom o 5%, štrajk využijú na prípravu škôl na renováciu

BRATISLAVA, 23. novembra 2012 (tlacovasprava.sk) – Celoslovenský štrajk učiteľov, ktorí sa protestom rozhodli bojovať za zvýšenie svojich platov, sa najbližší pondelok a utorok prejaví aj na prevádzke škôl a škôlok v Rači. V tejto mestskej časti sa však do štrajku zapoja len dve prevádzky – Základná škola Tbiliská a materská škola Plickova. Ostatné školy a škôlky – teda ZŠ a MŠ J. A. Komenského a škôlky Barónka, Pri Šajbách, Cyprichova, Gelnická a Tbiliská budú fungovať v normálnom režime, pričom učitelia budú mať počas trvania štrajku na oblečení stužku ako znak solidarity so štrajkujúcimi kolegami.

Základná škola Tbiliská pred a po rekonštrukcii

Základná škola Tbiliská pred a po rekonštrukcii

Oceňujeme, že väčšina predškolských a školských zariadení uprednostila len symbolickú formu podporného štrajku, nakoľko ostrý štrajk by skomplikoval život najmä rodičom, ktorí nemajú možnosť alternatívneho umiestnenia svojich malých detí,” povedala vedúca školského úradu v Rači Ivana Vargová.

Račianska samospráva však problém nízkych platov pre pedagógov neobišla a v rámci prípravy rozpočtu na rok 2013 navrhla učiteľom pracujúcim v Rači zvýšiť platy. „Napriek tomu, že výsledok ešte nie je zrejmý, naša samospráva pripravila návrh rozpočtu, ktorý počíta s navýšením mzdových prostriedkov na nepedagogických a pedagogických pracovníkov o 5%,“ povedala Ivana Vargová.

Zaujímavosťou je, že ZŠ Tbiliská a MŠ Plickova, ktoré sa v pondelok a utorok pripravujú na štrajk, sú v rámci plánovanej postupnej rekonštrukcie všetkých račianskych školských a predškolských zariadení práve prvé dve v poradí, ktoré sa už budúci týždeň majú začať renovovať. “I keď nás nelichotivá situácia pedagógov neteší, skúsime využiť čas efektívne. Dva dni, kedy bude škola na Tbiliskej a škôlka na Plickovej z dôvodu štrajku mimo prevádzky, využijeme na prípravu stavebných a rekonštrukčných prác, ktoré sa začnú už budúci víkend,“ povedal starosta Rače Peter Pilinský.

Eva Miklánková
hovorkyňa starostu Rače
vedúca mediálneho a marketingového oddelenia
Mestská časť Bratislava-Rača
0908 700 551
eva.miklankova@raca.sk

Komentáre

Momentálne neexistujú žiadne komentáre.

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: